Rada:co by jste doporučiy na těžbu probírek?

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
TRACK MT8
Příspěvky: 801
Registrován: úte bře 30, 2010 11:33 pm
Bydliště: okr.Prostějov

Re: Rada:co by jste doporučiy na těžbu probírek?

#16 Nový příspěvek od TRACK MT8 »

BER MT8- 150. ja ji mam a zatím spokojenost 8)
Přílohy
06082010999 (Medium).jpg

PepaPepino
Příspěvky: 20
Registrován: pát lis 19, 2010 2:13 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Rada:co by jste doporučiy na těžbu probírek?

#17 Nový příspěvek od PepaPepino »

TRACK MT8 píše:BER MT8- 150. ja ji mam a zatím spokojenost 8)

to je vonáá 8) co tam maš za balony? A navijak??
Jak to nesmrdí naftou nebo benzinem tak se mi to nelibí :-)

Uživatelský avatar
mrazz31
Příspěvky: 152
Registrován: pon črc 18, 2011 7:49 am
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Rada:co by jste doporučiy na těžbu probírek?

#18 Nový příspěvek od mrazz31 »

zdarec
my pobírky děláme tak že kůň to nasvazkuje k linkám a já pak s ukt to tahám na skládku.
tady u těch malých traktorů nevím jaký jde udělat výkon.
určitě nějaký jo ale myslím si že na nějaký velký výkony to nebude,protože když ke každému klacku musíš s lanem a pak zase zpátky k traktoru.celkem se naběháš pokud na navijáku nemáš dalkový ovladač.
zetor 7245 ukt a vyvážečka FARMI 8000.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Rada:co by jste doporučiy na těžbu probírek?

#19 Nový příspěvek od Tom »

mrazz31 píše:zdarec
my pobírky děláme tak že kůň to nasvazkuje k linkám a já pak s ukt to tahám na skládku.
tady u těch malých traktorů nevím jaký jde udělat výkon.
určitě nějaký jo ale myslím si že na nějaký velký výkony to nebude,protože když ke každému klacku musíš s lanem a pak zase zpátky k traktoru.celkem se naběháš pokud na navijáku nemáš dalkový ovladač.
Vše záleží na šikovnosti obsluhy (jak koně tak traktoru)... S koněm musíš trošku umět, jinak si ani neprdneš. Přece jenom traktor je na obsluhu jednodušší. A hlavně, pokud s tím nebude tahat každý den, tak je traktor ekonomičtější, protože ho nemusíš dvakrát denně krmit i když nic nedělá. Proti koním naprosto nic nemám, ale ruku na srdce, v dnešní době je traktor víceúčelové zařízení, málokdo dělá s koněm všechny činnosti.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
TRACK MT8
Příspěvky: 801
Registrován: úte bře 30, 2010 11:33 pm
Bydliště: okr.Prostějov

Re: Rada:co by jste doporučiy na těžbu probírek?

#20 Nový příspěvek od TRACK MT8 »

PepaPepino píše:
TRACK MT8 píše:BER MT8- 150. ja ji mam a zatím spokojenost 8)

to je vonáá 8) co tam maš za balony? A navijak??
Se podivej tady, http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 21&t=18827
navijak krpan 3,5 a balony normalne novy koupiš všude možne ale nachystej si kolem 50000kč, chci na ne dat šipovy kola taky se prodavaj ale jeden plášt stoji skoro 5000, :evil: tak šetřím :)

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2952
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: Rada:co by jste doporučiy na těžbu probírek?

#21 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

Ta široký gumy bych do lesa určitě nebral. Jsou to trávníkový, dělaj se ještě s jemnějším vzorkem do parků. Záběrově lepší musí být obyčejný šíp 7,5x16 a určitě nebude tak choulostivej. A když už, tak stojí, oproti těm širokým, pár šupů. Tohle je pěkný spíš na pohled než praktický.
Můj názor.
Mirek

PepaPepino
Příspěvky: 20
Registrován: pát lis 19, 2010 2:13 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Rada:co by jste doporučiy na těžbu probírek?

#22 Nový příspěvek od PepaPepino »

mrazz31 píše:zdarec
my pobírky děláme tak že kůň to nasvazkuje k linkám a já pak s ukt to tahám na skládku.
tady u těch malých traktorů nevím jaký jde udělat výkon.
určitě nějaký jo ale myslím si že na nějaký velký výkony to nebude,protože když ke každému klacku musíš s lanem a pak zase zpátky k traktoru.celkem se naběháš pokud na navijáku nemáš dalkový ovladač.
dit to nemusis tahat po klacku pozapřahaš,přitahnes a jedes.litat za kobylou by sem opravdu mechtěl.
Jak to nesmrdí naftou nebo benzinem tak se mi to nelibí :-)

Uživatelský avatar
TRACK MT8
Příspěvky: 801
Registrován: úte bře 30, 2010 11:33 pm
Bydliště: okr.Prostějov

Re: Rada:co by jste doporučiy na těžbu probírek?

#23 Nový příspěvek od TRACK MT8 »

Vladimír Šimo píše:Ta široký gumy bych do lesa určitě nebral. Jsou to trávníkový, dělaj se ještě s jemnějším vzorkem do parků. Záběrově lepší musí být obyčejný šíp 7,5x16 a určitě nebude tak choulostivej. A když už, tak stojí, oproti těm širokým, pár šupů. Tohle je pěkný spíš na pohled než praktický.
Můj názor.
Mirek
jasne, nejak tak to je, pravě proto chci koupit ty šipovy gumy na to, to je potom jiny kafe ale sou drahy. je pravda že 7,5x16 maji asi lepší zaber ale ja je beru do lesa protože mam takovej teren že nepotrebuju tolik zaber. ale spiš dělam v mokřisku a nebožím se a hlavne, traktor je se stabilitou uplne nekde jinde. nekdy musím tahat na bok a když sem mel 7,5x 16 tak sem nemohl skoro ani zabrat a traktor už byl na dvou, na tech širokejch taham pekne i na bok a traktor stoji a nevi o ničem.když budou ty šipovy vzorky tak je to v lese vyhra 8) stabilita i zaber! ale zas treba do tech probirek už si bezmala na 1,5 metru šiřky, na na 7,5 na uzko okolo metru což je rozdil kvoli projiždeni mezi stromy.

PepaPepino
Příspěvky: 20
Registrován: pát lis 19, 2010 2:13 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Rada:co by jste doporučiy na těžbu probírek?

#24 Nový příspěvek od PepaPepino »

TRACK MT8 píše:
Vladimír Šimo píše:Ta široký gumy bych do lesa určitě nebral. Jsou to trávníkový, dělaj se ještě s jemnějším vzorkem do parků. Záběrově lepší musí být obyčejný šíp 7,5x16 a určitě nebude tak choulostivej. A když už, tak stojí, oproti těm širokým, pár šupů. Tohle je pěkný spíš na pohled než praktický.
Můj názor.
Mirek
jasne, nejak tak to je, pravě proto chci koupit ty šipovy gumy na to, to je potom jiny kafe ale sou drahy. je pravda že 7,5x16 maji asi lepší zaber ale ja je beru do lesa protože mam takovej teren že nepotrebuju tolik zaber. ale spiš dělam v mokřisku a nebožím se a hlavne, traktor je se stabilitou uplne nekde jinde. nekdy musím tahat na bok a když sem mel 7,5x 16 tak sem nemohl skoro ani zabrat a traktor už byl na dvou, na tech širokejch taham pekne i na bok a traktor stoji a nevi o ničem.když budou ty šipovy vzorky tak je to v lese vyhra 8) stabilita i zaber! ale zas treba do tech probirek už si bezmala na 1,5 metru šiřky, na na 7,5 na uzko okolo metru což je rozdil kvoli projiždeni mezi stromy.
Jednou jsou třeba ty podruhy ty.V tom lese je to težky.
Jak to nesmrdí naftou nebo benzinem tak se mi to nelibí :-)

Uživatelský avatar
Japa
Příspěvky: 854
Registrován: čtv srp 27, 2009 2:01 pm
Bydliště: Dětmarovice

Re: Rada:co by jste doporučiy na těžbu probírek?

#25 Nový příspěvek od Japa »

Pepo Pepíno, když jsem tě nezaujal mým tekačem :) , vložil jsem ti tady technické údaje těch větších MT-8 - ať můžeš srovnávat a porovnávat. (snad to bude čitelné)
Přílohy
img011.jpg

Uživatelský avatar
milstav1
Příspěvky: 2401
Registrován: pon lis 15, 2010 12:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Rada:co by jste doporučiy na těžbu probírek?

#26 Nový příspěvek od milstav1 »

Japa píše:Pepo Pepíno, když jsem tě nezaujal mým tekačem :) , vložil jsem ti tady technické údaje těch větších MT-8 - ať můžeš srovnávat a porovnávat. (snad to bude čitelné)
Tak tos mě teda s tema tech. daty zaskočil já myslel že je mnohem těší pokud dotížíš mt 8-132,2 tak si natom stejně a víhoda mtčkaje ta že mužeš dodělat uzávěrku zadku tudíš ti berou všecky 4 a kloubák bude určitě obratnější jak ta 150

PepaPepino
Příspěvky: 20
Registrován: pát lis 19, 2010 2:13 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Rada:co by jste doporučiy na těžbu probírek?

#27 Nový příspěvek od PepaPepino »

Japa píše:Pepo Pepíno, když jsem tě nezaujal mým tekačem :) , vložil jsem ti tady technické údaje těch větších MT-8 - ať můžeš srovnávat a porovnávat. (snad to bude čitelné)
Děkuji,přínosné info. Konečně se začinam dostavat trošku do obrazu a začit tak nějak porovnavat a srovnavat 8)
Jak to nesmrdí naftou nebo benzinem tak se mi to nelibí :-)

Uživatelský avatar
busmen
Příspěvky: 140
Registrován: čtv bře 03, 2011 5:42 pm

Re: Rada:co by jste doporučiy na těžbu probírek?

#28 Nový příspěvek od busmen »

viděl jsem AGT na 18ctkách kolech. Profesionálové jak řešite průjezd přes pařezy? Ty málotraktory jsou hodně nízký.

Moulis2
Příspěvky: 75
Registrován: ned úno 08, 2015 7:44 pm
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Rada:co by jste doporučiy na těžbu probírek?

#29 Nový příspěvek od Moulis2 »

Zdravim chci si pořidit do lesa na svoz dreva občasneho stahováni chci se zeptat je to jen pro mou potrebu na práci komel baráku sušeni a tak dále spíše na 70 procent do lesa je vhodne mt8 050? jak tady čtu o rozpojováni a lámáni poradte mi mám tz-4k-14 ale už mi moc nestači chci silnejši a z kabinou ale japonce vubec chci práve mt8 050 nebo mt8 150 dekuji za radu.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“