TK-Verzus ---- Rába 15

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
meshany
Příspěvky: 61
Registrován: pát říj 09, 2009 1:03 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

TK-Verzus ---- Rába 15

#1 Nový příspěvek od meshany »

Čau pánové,zajímalo by mě,jestli něco nevíte o tomto stroji,je to maďarské,v licenci MT8,dává se do toho slavie dvouvál,nemáte někdo nějaké parametry,skušenosti,fotky a nějaké cenové ohodnocení,jsou li na tom nějaké vady,nebo je to shodné a kvalitní,jako MT8,je to maďar,já vim............ pište meshany :help: :help: :potlesk:

Uživatelský avatar
ondrejb
Příspěvky: 322
Registrován: čtv pro 11, 2008 1:37 am
Bydliště: SR/RS

Re: TK-Verzus ---- Rába 15

#2 Nový příspěvek od ondrejb »

meshany píše:Čau pánové,zajímalo by mě,jestli něco nevíte o tomto stroji,je to maďarské,v licenci MT8,dává se do toho slavie dvouvál,nemáte někdo nějaké parametry,skušenosti,fotky a nějaké cenové ohodnocení,jsou li na tom nějaké vady,nebo je to shodné a kvalitní,jako MT8,je to maďar,já vim............ pište meshany :help: :help: :potlesk:
Zaujimava tema!
Vedel by som par veci na tuto temu,
Je to madar to je fakt-ale vyrabany v licencii byvaleho Agrozetu./ od r.1985/
Boli tri modifikacie/Raba 15,16,17,s tromi druhmi motorov.
15=ka mala juhoslovansky jednovalec,4takt/LDA820/10,7kw/.Mali aj motory 2S90A;
Niektore mali aj" fabricke servo".dokonca bola aj "fabricka kabina".
Rozdiel oproti TZ je len v oplechovani a v sposobe radenia rychlosti.
Mne osobne sa viac pozdava ten z Raby nez z TZ4k./radenie/
Přílohy
353282.jpg
zoltaneknal_026.jpg
zoltaneknal_019_1.jpg

meshany
Příspěvky: 61
Registrován: pát říj 09, 2009 1:03 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: TK-Verzus ---- Rába 15

#3 Nový příspěvek od meshany »

Aha,já jsem právě vyděl jen tu 15 a docela mě zaujala,řazení je tam vyřešeno stejně jak u MT 8 klasik,nebo je to jiné?Tam to taky pan Šálek nabastil k volantu,každopádně stimto učinkem je to lepší,než se ktomu naklánět.......Jestli můžeš dej sem více fotek a videa,jestli něco najdeš.....Mohli by se sem dát i nějaké modifikace a popisy knim..... :wink: meshany :idea: :idea: :idea:

Uživatelský avatar
ondrejb
Příspěvky: 322
Registrován: čtv pro 11, 2008 1:37 am
Bydliště: SR/RS

Re: TK-Verzus ---- Rába 15

#4 Nový příspěvek od ondrejb »

meshany píše:Aha,já jsem právě vyděl jen tu 15 a docela mě zaujala,řazení je tam vyřešeno stejně jak u MT 8 klasik,nebo je to jiné?Tam to taky pan Šálek nabastil k volantu,každopádně stimto učinkem je to lepší,než se ktomu naklánět.......Jestli můžeš dej sem více fotek a videa,jestli něco najdeš.....Mohli by se sem dát i nějaké modifikace a popisy knim..... :wink: meshany :idea: :idea: :idea:
Toho casu som sa pytal p.Salka na to radenie,stretol som ho na Agrokomplexe.Ja si myslim ze to Salekosvke riesenie je financne omnoho narocnejsie ako u Raby.U Raby len packy treba prerobit ,nez u MT8 treba o. i. navrtat do obalu prevodovky/aspon mi to tak vysvetlil p.Salek ml./
Fotky hodim ked ich zredukujem na 200kB.
Dajake videa najdes,ked napises na youTube-"Rába 15".
Na videach je pekne vidiet aj radenie rychlosti.

Uživatelský avatar
Tata
Příspěvky: 2943
Registrován: sob črc 07, 2007 9:42 pm
Bydliště: Ostrava Nová Bělá
Kontaktovat uživatele:

Re: TK-Verzus ---- Rába 15

#5 Nový příspěvek od Tata »

sem s fotkama řazení
výkopové práce minibagrem 1,6t a JCB 2cx

Uživatelský avatar
ondrejb
Příspěvky: 322
Registrován: čtv pro 11, 2008 1:37 am
Bydliště: SR/RS

Re: TK-Verzus ---- Rába 15

#6 Nový příspěvek od ondrejb »

Tata píše:sem s fotkama řazení
Momentálne mám len túto fotku,lebo PC mi hafruje.
Pokúsim sa ti popisať čo a ako!
Sú tam dve páčky-vpravo od volantu a vľavo od volantu.Tá vľavo je páka chodu vpred a vzad-reverz.
Tá vpravo je na radenie rýchlosti.Vodorovne je " o"
Vodorovne zatlačiť-od seba -je "1"
potiahnuť-na seba-je "2"
Páku mierne otočiť vpravo a zatlačiť-od seba-je "3"
potiahnúť-na seba -je "4
Je to v podstate jednoduché.
Přílohy
1267647112_77901943_3-malotraktor-Raba-15-Ostatne-vozidla.jpg

meshany
Příspěvky: 61
Registrován: pát říj 09, 2009 1:03 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: TK-Verzus ---- Rába 15

#7 Nový příspěvek od meshany »

Čau pánové,zajímalo by mě,jestli něco nevíte o tomto stroji,je to maďarské,v licenci MT8,dává se do toho slavie dvouvál,nemáte někdo nějaké parametry,skušenosti,fotky a nějaké cenové ohodnocení,jsou li na tom nějaké vady,nebo je to shodné a kvalitní,jako MT8,je to maďar,já vim............ pište meshany :help: :help: :potlesk:

Tady jsem pánové našel něco pro představu na inzerci Bazoš......

http://dum.bazos.cz/inzerat/7577027/Mal ... jvalec.php


:rally:

meshany
Příspěvky: 61
Registrován: pát říj 09, 2009 1:03 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: TK-Verzus ---- Rába 15

#8 Nový příspěvek od meshany »

Kolegové,vás tady nikoho nezajimá toto téma,nebo tento stroj tady nikdo nevlastní,je mě jasné,že jich asi u nás moc nebude,když je to mád´ar,ale uvítám nějaké to odcenění a srovnatelnost,už jen pro to řazení,jakým nejlepším spůsobem je dodělat na TK-,určitě by se to uplatnilo.......potom by nebyla marná i ta kabinka na sychravé počasí,tak pište a informujte....... :help: :help:

marekch
Příspěvky: 38
Registrován: stř bře 23, 2011 7:51 pm
Bydliště: Levice

Re: TK-Verzus ---- Rába 15

#9 Nový příspěvek od marekch »

Vlastním Rábu 15 a je tam motor Lombardini LDA 820 1 valcový 4 takt 817 cm3, výkon 18k ( max výkon motora uvádzajú na chorvátksych stránkach 21K, používal sa ešte motor LDA 100 výkon 17 k. Nové označenie motora je 4LD820. Super motor, výborná spotreba, bez problémov ťahám pluh 2x25cm, kultivátor 1,2m ( 9 radličkový ), mulčovač 1,2m jednorotorový . Zatiaľ max spokojnosť, inak všetko ako TK 14, mám tam dorobené servo, ešte plánujem nahradiť tie žiletky 6,00 - 16 za 7,5-16.

Uživatelský avatar
ondrejb
Příspěvky: 322
Registrován: čtv pro 11, 2008 1:37 am
Bydliště: SR/RS

Re: TK-Verzus ---- Rába 15

#10 Nový příspěvek od ondrejb »

8)
meshany píše:Čau pánové,zajímalo by mě,jestli něco nevíte o tomto stroji,je to maďarské,v licenci MT8,dává se do toho slavie dvouvál,nemáte někdo nějaké parametry,skušenosti,fotky a nějaké cenové ohodnocení,jsou li na tom nějaké vady,nebo je to shodné a kvalitní,jako MT8,je to maďar,já vim............ pište meshany :help: :help: :potlesk:
8) 8) 8)
Přílohy
images.jpg
images.jpg (9.14 KiB) Zobrazeno 7497 x

Uživatelský avatar
kladyvo
Příspěvky: 47
Registrován: čtv bře 28, 2013 11:00 pm
Bydliště: Modra

Re: TK-Verzus ---- Rába 15

#11 Nový příspěvek od kladyvo »

Caute pani,chcem sa len spytat co nahradne diely na Rabu 15,je mozne ich zohnat bezproblemovo ako napr. na TK???

BorecTK
Příspěvky: 149
Registrován: pon črc 04, 2011 2:35 pm
Bydliště: Vranov nad Toplov

Re: TK-Verzus ---- Rába 15

#12 Nový příspěvek od BorecTK »

zhanaj diely na tk14 alebo mt8 je to to iste akurat kapotaž je ina ale motor je tam taky isty ako na mt8 a podvozok tiež
Traktorista bez traktora je ako ryba bez vody :D

Uživatelský avatar
kladyvo
Příspěvky: 47
Registrován: čtv bře 28, 2013 11:00 pm
Bydliště: Modra

Re: TK-Verzus ---- Rába 15

#13 Nový příspěvek od kladyvo »

BorecTK píše:zhanaj diely na tk14 alebo mt8 je to to iste akurat kapotaž je ina ale motor je tam taky isty ako na mt8 a podvozok tiež

ok,dakujem !!!

Uživatelský avatar
xlmen
Příspěvky: 1022
Registrován: pon srp 16, 2010 2:03 pm
Bydliště: Ostrava - Klimkovice

Re: TK-Verzus ---- Rába 15

#14 Nový příspěvek od xlmen »

Ahoj, prosím o radu mám nabídku na koupi matotraktoru. Základ je prý z RABY, je tam vadné spojkové ložisko a cenu si představuje 60tis kč - je ta cena reálna vzhledem k stavu? Kapotáž k tomu je.
Díky

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: TK-Verzus ---- Rába 15

#15 Nový příspěvek od Tom »

Raba je licenčně dělané TK, takže díly nejsou problém, a k té ceně... 60 tisíc je luxusní cena, vzhledem k tomu, že to má dvouválec.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“