Poloosa TZ-4K-14

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
BRDM
Příspěvky: 60
Registrován: stř říj 05, 2011 10:58 pm
Bydliště: Příbram

Poloosa TZ-4K-14

#1 Nový příspěvek od BRDM »

Zdravim
Potreboval bych radu. Nemohu sundat loziska ani ozubene kolo z poloosy. Chce to lis nebo jak se to da sundat kdyz stahovak to nebere.
A za další. Dneska mi prisla nova polosa a nema vubec zadny drazky na nasazeni ozubeneho kola jako jsem videl v katalogu kdyz jsem ji objednaval. Takze ted vubec nevim jak tam teda to ozubene kolo drzi a prenasi silu na poloosu.

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Poloosa TZ-4K-14

#2 Nový příspěvek od ITS »

Já jsem to kolo také chtěl vylisovat, až pak mě došlo, že to je jeden kus. :D
Na ložisku jsem autogenem nahřál dva červené flíčky a majzlem to šlo odlepit.

Uživatelský avatar
GeorgTK
Příspěvky: 480
Registrován: stř říj 22, 2008 10:29 am
Bydliště: okr. Prostějov

Re: Poloosa TZ-4K-14

#3 Nový příspěvek od GeorgTK »

Ony jsou minimálně 2 typy poloos co jsem měl v ruce. Jedná má ozubení a jedna je nalisovaná asi za tepla. Taky jsem na té lisované nemohl sundat ložisko, ale ruský lis si s tím poradil a vzal i tu poloosu ven.
TZ-4K-20 + H357XPG nabízím vše k prodeji: https://georgtk.rajce.idnes.cz/Na_prodej/

Uživatelský avatar
BRDM
Příspěvky: 60
Registrován: stř říj 05, 2011 10:58 pm
Bydliště: Příbram

Re: Poloosa TZ-4K-14

#4 Nový příspěvek od BRDM »

Moc tomu ted nerozumim. Jeden kus to byt nemuze kdyz je zvlášť poloosa a ozubene kolo. A ma ta polosa drazky nebo proc mi prisla bez drazek na ozubene kolo?

Uživatelský avatar
BRDM
Příspěvky: 60
Registrován: stř říj 05, 2011 10:58 pm
Bydliště: Příbram

Re: Poloosa TZ-4K-14

#5 Nový příspěvek od BRDM »

To se teda divim ze je tam to kolo jenom nalisovany a neprotoci se. To teda nemam poneti jak to sundam dolu.

Uživatelský avatar
GeorgTK
Příspěvky: 480
Registrován: stř říj 22, 2008 10:29 am
Bydliště: okr. Prostějov

Re: Poloosa TZ-4K-14

#6 Nový příspěvek od GeorgTK »

Tak ještě jednou. Jeden typ poloosy má drážkování a v ozubeném kole je taky drážkování (tak jak je to nakreslené v katalogu). Druhý typ nemá drážkování a lisuje se: http://eshop.agroad.cz/files/thumbs/mod ... 829586.JPG
TZ-4K-20 + H357XPG nabízím vše k prodeji: https://georgtk.rajce.idnes.cz/Na_prodej/

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Poloosa TZ-4K-14

#7 Nový příspěvek od ITS »

Jak to sundáš - ale jak tam bude držet ta nová hřídel.
Proč to vůbec měníš ?

Uživatelský avatar
BRDM
Příspěvky: 60
Registrován: stř říj 05, 2011 10:58 pm
Bydliště: Příbram

Re: Poloosa TZ-4K-14

#8 Nový příspěvek od BRDM »

Jsou uplne vymlaceny drazky na kameny co drzej buben. Tak musim dat novou poloosu a novej buben

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Poloosa TZ-4K-14

#9 Nový příspěvek od ITS »

Když o tom ještě přemýšlím, tak si opravdu myslím, že jsem si to prohlížel pečlivě a usoudil jsem, že jde o jeden kus. Hřídel není tak dlouhá, aby to v té době nemohlo být z výkovku.

Ty drážky by šly vyvařit a hřídel nastříknout.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5432
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Poloosa TZ-4K-14

#10 Nový příspěvek od thovt »

Ty vymlacené dražky jsem kamarádovy vyvařel návarovu elektrodou na zuby lžice k bagru.
Přímou bruskou znovu vybrousil, pokud bys chtěl jak postupovat, napiš.
Problém je že někdo dál moc tvrdé oceli kameny.


Poloosa ti přišla bez drážek poslaly ti na typ Mt8-132-30HP to nemá přední brzdy, jinak je to stejné.

Uživatelský avatar
BRDM
Příspěvky: 60
Registrován: stř říj 05, 2011 10:58 pm
Bydliště: Příbram

Re: Poloosa TZ-4K-14

#11 Nový příspěvek od BRDM »

Ja mam poloosu novou. Problem je jen jak ji vylisovat. Myslel jsem ze mi prijde s drazkama jak jsem videl a obkednaval z katalogu podle cisla kde je nakreslena drazkovana. Az ted jsem se dozvedel ze jsou dva tipy a ja mam bohuzel zrovna ten lisovanej asi. Jeste jsem premyslel ze bych tu spatnou polosu dal na predek tam brzdi jenom rucni brzda a tak to zase tolik nevadi ze tam bude trochu vůle na bubnu.

Uživatelský avatar
Tata
Příspěvky: 2943
Registrován: sob črc 07, 2007 9:42 pm
Bydliště: Ostrava Nová Bělá
Kontaktovat uživatele:

Re: Poloosa TZ-4K-14

#12 Nový příspěvek od Tata »

pod lisem to vytlač, a na novou to nasaď kolo za tepla, ty prěsahy tam nebudou nic moc
výkopové práce minibagrem 1,6t a JCB 2cx

Connor
Příspěvky: 61
Registrován: sob čer 09, 2018 7:06 am
Bydliště: Hranice na moravě

Re: Poloosa TZ-4K-14

#13 Nový příspěvek od Connor »

GeorgTK píše: sob pro 17, 2016 12:56 pm Ony jsou minimálně 2 typy poloos co jsem měl v ruce. Jedná má ozubení a jedna je nalisovaná asi za tepla. Taky jsem na té lisované nemohl sundat ložisko, ale ruský lis si s tím poradil a vzal i tu poloosu ven.
Zdravím, mohu se zeptat jak jste do dokázal zapřít ten lis o to ložisko? Nemůžu také sundat ložisko směrem co je ven ke kolu a udělat to musím protože už je téměř po smrti.

Uživatelský avatar
GeorgTK
Příspěvky: 480
Registrován: stř říj 22, 2008 10:29 am
Bydliště: okr. Prostějov

Re: Poloosa TZ-4K-14

#14 Nový příspěvek od GeorgTK »

Jak je ze zadu ta ségrovka, tak tu jsem sundal, celé podložil a směrem od ségrovky vytlačil hřídel poloosy směrem ven. Bylo to na hodně velkém hydraulickém lisu. Dneska bych to už nedělal, lepší vzít flexu a ložisko rozřezat, pokud by nebyla možnost ložisko nahřát a stáhnout.
TZ-4K-20 + H357XPG nabízím vše k prodeji: https://georgtk.rajce.idnes.cz/Na_prodej/

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“