Yukon Homokinetický klb

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
dobrmik
Příspěvky: 147
Registrován: úte kvě 26, 2015 4:05 pm
Bydliště: Rychnov

Re: Yukon Homokinetický klb

#16 Nový příspěvek od dobrmik »

kolik máš motohodin že to takhle vypadalo?

dobrmik
Příspěvky: 147
Registrován: úte kvě 26, 2015 4:05 pm
Bydliště: Rychnov

Re: Yukon Homokinetický klb

#17 Nový příspěvek od dobrmik »

tak jsem koukal a mám to taky uplně vymlaceny.
jak jsi sundal tu těhlici z toho vrchního čepu?to se nějak převlíkne nebo jak?nějak to nemužu dostat dolu :nene:

Uživatelský avatar
dvoracek.a
Příspěvky: 265
Registrován: čtv led 09, 2014 9:34 pm
Bydliště: Libeř

Re: Yukon Homokinetický klb

#18 Nový příspěvek od dvoracek.a »

musíš povolit tu velkou matku a vyndat čep, aby šel vyndat musí se sundat řídící klika, ta drží čtyřmi šrouby do těhlice
a zespod je to podobné jen bez řídící kliky a matky

dobrmik
Příspěvky: 147
Registrován: úte kvě 26, 2015 4:05 pm
Bydliště: Rychnov

Re: Yukon Homokinetický klb

#19 Nový příspěvek od dobrmik »

a jak ten horní čep vyndám?spodní je v pohode ten se přes šroubky vyšroubuje ale ten horní?matku mám dole i páku řízení.

Uživatelský avatar
dvoracek.a
Příspěvky: 265
Registrován: čtv led 09, 2014 9:34 pm
Bydliště: Libeř

Re: Yukon Homokinetický klb

#20 Nový příspěvek od dvoracek.a »

to jsem dělal tak že jsem dal velkou podložku s velkou dírou aby prolezl čep a ní sem postupně přidával malé podložky, povolit přidat utáhnout a zase dokola...

taky mi to šlo blbě, s prvním sem se mrcasil půl dne... :)

dobrmik
Příspěvky: 147
Registrován: úte kvě 26, 2015 4:05 pm
Bydliště: Rychnov

Re: Yukon Homokinetický klb

#21 Nový příspěvek od dobrmik »

Tak mam opraveno.Ale cena za nd byl tedy randál.těleso křížku 2300 a jeden čep 1000 + ložiska.
příště budu muset nechat vyrobit.

minomik
Příspěvky: 53
Registrován: stř kvě 22, 2013 10:56 am
Bydliště: SL

Re: Yukon Homokinetický klb

#22 Nový příspěvek od minomik »

Zdravím Chcel by som si kúpiť kardanový hriadeľ s preťažovaciou spojkou k prídavnému zariadeniu za malotraktor Yukon W5033 r.v. 2004, 43HP, 34kw
Aká je Max. sila krutiacého momentu na vývodovom hriadeli traktora v KN? Je nejaký pomer medzi výkonom traktora a max. sila krutiacého momentu na vývodovom hriadeli traktora ?

Z Wisconsinu mi prišla takáto odpoveď na túto otázku.

DLE TECHNIKŮ LZE KRÁTKODOBĚ / DO 1 HODINY / ZATĚŽOVAT VÝVODOVÝ HŘÍDEL NA 90-100% , DLOUHODOBĚ JE DOPORUČENO NA 70%.

DavidK
Příspěvky: 14
Registrován: pon lis 26, 2018 9:39 pm
Bydliště: Přerov

Re: Yukon Homokinetický klb

#23 Nový příspěvek od DavidK »

Zdravím všechny, chtěl bych oživit tohle téma. Mám sice Mt8 050, ale na co se chci zeptat není snad úplně mimo.
Potřeboval bych vědět, jak poznám, že je homokinetický kloub "zralý" na opravu. Teď jsem kvůli manžetám jeden rozdělal a zjistil následující: pouzdra ve vidlicích a středním dílu kloubu i s čepy jsou bez vůle, takže zde problém není, ale vůli mám a to asi 1 mm mezi středním dílem kloubu a tělěsem(v nákresu č. 6) - pohyb souběžně s čepem. Mezi vidlicí a tělesem vůle není žádná... PS. Fotku sice mám, ale ta nic neřeší, není tam nic vidět a na vložení videa moje znalosti bohužel nestačí. Tento problém je stejný z obou stran kloubu. Poradíte, zda mám už začít řešit výměnu dílu č. 6 - tělesa či to je standartní vůle mezi díly? Z jistých cenových důvodů bych se chtěl vyvarovat následné zbytečné výměny celého kloubu. Díky za odpověď.

Jeňór
Příspěvky: 210
Registrován: úte kvě 17, 2016 7:44 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Yukon Homokinetický klb

#24 Nový příspěvek od Jeňór »

Zdravím já mám Yukona ,oba klouby jsem dělal-jsou tam bez manžet. Špatné kloub v rejdu při jízdě křápe.Dával jsem vše nový ,ale vůle jsou tam pořád.
Takže pokud to nekřápe,tak bych to rozdělal, vyčistil,dal vazelínu na homokinetáky,nový manžety a složil a jezdil. :)

DavidK
Příspěvky: 14
Registrován: pon lis 26, 2018 9:39 pm
Bydliště: Přerov

Re: Yukon Homokinetický klb

#25 Nový příspěvek od DavidK »

Díky za odpověď. Při jízdě se zatím nic neozývalo, tak to udělám, jak píšete.
Ještě se zeptám. Může mít na životnost kloubu vliv stav ložisek v nábojích? Kola mají mírný výkyv a při rozborce jsem zjistil klasická kuličková ložiska s mírnou vůlí...

Jeňór
Příspěvky: 210
Registrován: úte kvě 17, 2016 7:44 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Yukon Homokinetický klb

#26 Nový příspěvek od Jeňór »

Tak to myslím že ne to by ty kola museli mět vůlu aspoň 10mm.,aby to kazilo něco dál,ono když se to chytne rukama za kolo,tak to cvaká třeba 1mm.,ale na ložisku-náboju je to pár desetin.
Když už je to rozhozený,tak bych zkontroloval ty ložiska,beztak už budo hučet.Asi je dal nový dle stavu.
Na Yukonu už so ty ložiska kuželíkový a vůla se dá vymezit dotažením korunkové matice.

DavidK
Příspěvky: 14
Registrován: pon lis 26, 2018 9:39 pm
Bydliště: Přerov

Re: Yukon Homokinetický klb

#27 Nový příspěvek od DavidK »

No, mě už to jedno kolo líce cca 3 - 5 mm měřeno okometricky. O výměně ložisek za kuželová jsem uvažoval, ale teď už na to asi nebude čas. Potřebuju dělat i jiné věci a co jsem tady na foru zjistil, tak to nemusí být jen výměnným způsobem. Bude to muset nějaký čas ještě vydržet

pilinok
Příspěvky: 24
Registrován: pon pro 29, 2008 11:29 am

Re: Yukon Homokinetický klb

#28 Nový příspěvek od pilinok »

Zdravím na fóru. Chtěl jsem se zeptat zdali můžu na Yukona W5033 použít homokinetický kloub z MT8-150,050. V katalogiu ND mají díly jiná čísla. Děkuji. Milan

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“