Motor Slavia 1d90 vysoké otáčky

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Reider
Příspěvky: 513
Registrován: stř kvě 21, 2014 11:09 pm
Bydliště: Hodonínsko

Re: Motor Slavia 1d90 vysoké otáčky

#31 Nový příspěvek od Reider »

Myslím si že to chápu dobře, tam kde je ryska tam mám volnoběh. A maximální dávka se nastavuje zepředu na prsách. Ta 6tka šroub co jsi psal, nastavuje pouze pružný doraz páky, s čerpadlem ale nic nedělá.

Reider
Příspěvky: 513
Registrován: stř kvě 21, 2014 11:09 pm
Bydliště: Hodonínsko

Re: Motor Slavia 1d90 vysoké otáčky

#32 Nový příspěvek od Reider »

majo258 píše:ahoj
ak sa rysky kryju to neni volnobeh, paka potiahne hreben celkom dozadu a tym vypne motor a ty si volnobeh nastavujes tiahlom plynu.
Skus si to este raz precitat, tiez som sa s tym trapil az mi jeden dobry mechanik to vysvetlil. :-/
Takže nové poznatky... Nový výbrus, čerpadlo, tryska, výkon už snad dobrý, ale volnoběh furt nedrží. chyba v regulátoru?

jarynfira
Příspěvky: 1630
Registrován: pát bře 19, 2010 9:19 pm
Bydliště: 739 91

Re: Motor Slavia 1d90 vysoké otáčky

#33 Nový příspěvek od jarynfira »

Určitě .... :ano:
Kdo to umí, ten to dělá....ten kdo o tom ví trošku, ten tomu šéfuje..... a kdo o tom neví nic, tak ten to buď učí a nebo o tom alespoň hloupě kecá!

Pes je opakem ženy..... všemu rozumí, ale mlčí :)

Reider
Příspěvky: 513
Registrován: stř kvě 21, 2014 11:09 pm
Bydliště: Hodonínsko

Re: Motor Slavia 1d90 vysoké otáčky

#34 Nový příspěvek od Reider »

Nevím teda ale co s tím může byt, rozdělané sem to měl dvakrát a všechno vypadalo funkčně. Pak ještě zkoušel sem to startovat bez žhavičky (jestli mi okolo neuniká tlak) a s doutnákem chytne až tak na po 10 zatočení. Jinak zkošel sem laborovat s ručním plynem a volnoběh drží ( de slyšet jak to reguluje), ale pro moje ucho příliš vysoký - mám si zvykat, nebo to půjde i snížit?

Uživatelský avatar
petibala
Příspěvky: 98
Registrován: sob pro 24, 2011 7:49 pm
Bydliště: Boskovice

Re: Motor Slavia 1d90 vysoké otáčky

#35 Nový příspěvek od petibala »

Chlapi nikde jsem zde zatím nevyčetl kolik se dává předvstřik u 1D90, nevíte to někdo. V moudré knize je napsáno že je na setrváku ryska, já ale nevidím ani na setrvák ??

Reider
Příspěvky: 513
Registrován: stř kvě 21, 2014 11:09 pm
Bydliště: Hodonínsko

Re: Motor Slavia 1d90 vysoké otáčky

#36 Nový příspěvek od Reider »

je to myslím 6,9mm před horní úvratí, je to v příručce.

Uživatelský avatar
petibala
Příspěvky: 98
Registrován: sob pro 24, 2011 7:49 pm
Bydliště: Boskovice

Re: Motor Slavia 1d90 vysoké otáčky

#37 Nový příspěvek od petibala »

tz4-k14 mi poradil že za naftovým filtrem je díra v bloku přes kterou je vidět setrvák na kterém je ryska. Změřil jsem podle rysky předvstřik a vyšlo mi že by měl být 6,5mm což mi potvrdil i Šálek. Řešil jsem to proto že mi nechtělo TK startovat studený, měl jsem předvstřik 2,5mm, oddělal jsem jednu podložku pod čerpadlem a předvtřik se posunul na 6,5 mm. Teďka chytá luxusně. Ještě jednou dík tz4-k14 za radu.

Uživatelský avatar
petibala
Příspěvky: 98
Registrován: sob pro 24, 2011 7:49 pm
Bydliště: Boskovice

Re: Motor Slavia 1d90 vysoké otáčky

#38 Nový příspěvek od petibala »

Reider píše:Nevím teda ale co s tím může byt, rozdělané sem to měl dvakrát a všechno vypadalo funkčně. Pak ještě zkoušel sem to startovat bez žhavičky (jestli mi okolo neuniká tlak) a s doutnákem chytne až tak na po 10 zatočení. Jinak zkošel sem laborovat s ručním plynem a volnoběh drží ( de slyšet jak to reguluje), ale pro moje ucho příliš vysoký - mám si zvykat, nebo to půjde i snížit?
Moje TK studený, chytí na první otočení startéru bez žhavení, na konec se mi to podařilo takhle vymakat. GO vstřikovacího čerpadla, novej střik, nový kroužky, nastavená vůle hlavy, nastavenej předvstřik, nastavená maximální dávka paliva, nastavený maximální otáčky.
Není mi jasné co myslíš tím pro moje ucho vysoký volnoběh, přece stačí ubrat trochu plyn ?

Uživatelský avatar
rimmerworld
Příspěvky: 244
Registrován: pon lis 21, 2016 9:43 pm
Bydliště: Presov

Re: Motor Slavia 1d90 vysoké otáčky

#39 Nový příspěvek od rimmerworld »

Zdravim, chcem sa opytat, ako zistim, ci je potrebny vybrus valca motora tk 14? :-/? Mne ako zaciatocnikovi to nie je jasne. Chcel som dorobit zhavenie a pri vyberani toho drziaka zapalnika sa mi zlomil v hlave. Bol tam zapeceny, tusim ze s nim nikto nikdy nekrutil. Preto musim hlavu odmontovata odvrtat ten zlomeny kus. Zistim nieco po odmontovani tej hlavy? :typek: Vdaka za odpovede a postrehy. Zatial ho nemame doma dlho, takze nieco ako pokles vykonu som si nemal kedy vsimnut :) .

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5456
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Motor Slavia 1d90 vysoké otáčky

#40 Nový příspěvek od thovt »

Jde to poznat jak startuje a jakou má sílu při orbě , to ještě neznámná že je potřeba výbrus, muže být problém i jinde.
Ten šroub je dutý co jste zalomil v hlavě, dejte to do nějaké obraběcí dílný ať to vyndají. Obyčejnou vrtačkou si ten zavit poničíte, je to hliníková hlava.

Vedra
Příspěvky: 1376
Registrován: pát čer 26, 2015 6:06 pm
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Motor Slavia 1d90 vysoké otáčky

#41 Nový příspěvek od Vedra »

Nedá se z nějakých tabulek odvodit vůle nového kroužku v jetém válci?

U Jawy to je myslím 0,8 mm max. pak je to na výbrus.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5456
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Motor Slavia 1d90 vysoké otáčky

#42 Nový příspěvek od thovt »

Jde to změřit kompresiometrem, idealní tlak 3,9 Mpa dle manuálu.

Uživatelský avatar
rimmerworld
Příspěvky: 244
Registrován: pon lis 21, 2016 9:43 pm
Bydliště: Presov

Re: Motor Slavia 1d90 vysoké otáčky

#43 Nový příspěvek od rimmerworld »

vdaka za info...tak s tou hlavou to nakoniec nebude az take jednoduche, ako som si myslel :)

syzko
Příspěvky: 3
Registrován: ned říj 17, 2010 9:59 am

Re: Motor Slavia 1d90 vysoké otáčky

#44 Nový příspěvek od syzko »

Co se týče ulomeného ocelového držáku doutnáku v hliníkové hlavě. Existuje elegantní možnost odleptání v kyselině dusičné. Ocel se rozpustí a zůstane čistý závit bez poškození.
Někdy je to lepší varianta než riskovat poškození závitu, protože hlava nepatří mezi laciné díly...

https://www.youtube.com/watch?v=ZfsOAkvuZw0

Uživatelský avatar
Jožo Kovalčík
Příspěvky: 499
Registrován: ned říj 16, 2011 2:05 pm
Bydliště: Rožňava

Re: Motor Slavia 1d90 vysoké otáčky

#45 Nový příspěvek od Jožo Kovalčík »

Prosím o radu,
meral som maximálne otáčky motoru bez zaťaženia a otáčkomer mi ukazoval 2065 ot/min, viem že tieto motory môžu mať max. otáčky 2250 až 2300 ot/min, keď má môj motor tých 2065 otáčok, môže to mať na niečo vplyv? Je to nutné nastaviť alebo to nevadí? Otáčky motoru som meral z toho dôvodu lebo na plný plyn motor vibruje, môže to byť kvôli tým nižším maximálnym otáčkam?
Vďaka za odpoveď.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“