Motor Slavia 1d90 vysoké otáčky

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Reider
Příspěvky: 513
Registrován: stř kvě 21, 2014 11:09 pm
Bydliště: Hodonínsko

Re: Motor Slavia 1d90 vysoké otáčky

#16 Nový příspěvek od Reider »

Takže konečně jsem si na to udělal čas a začal se v tom montovat. Zdělal jsem čerpadlo, prohlédl co a myslím že problém je asi jasný. Na hřebenu čerpadla je šipka STOP, ta je však přesně na té straně jak kdybych dal na traktoru plný plyn. Když byla páka uplně v pravo (k řemenici) byl na ručním plynu jakoby na zdechnutí, ale na čerpadle se to jeví jako plný plyn - a obráceně - při poloze páky vlevo (blíž ke startéru) byl na ručním plynu jakoby plný plyn ale na čerpadle na zdechnutí. Tudíž je něco špatně složené vevnitř že ta páka chodí obráceně, nebo jsem zaostalý prostě jsem to nevěděl?

jarynfira
Příspěvky: 1630
Registrován: pát bře 19, 2010 9:19 pm
Bydliště: 739 91

Re: Motor Slavia 1d90 vysoké otáčky

#17 Nový příspěvek od jarynfira »

Já bych to viděl úplně jinak :tyty: . Problém máš někde v odstředivém regulátoru. Sundej prsa :ano: .
Kdo to umí, ten to dělá....ten kdo o tom ví trošku, ten tomu šéfuje..... a kdo o tom neví nic, tak ten to buď učí a nebo o tom alespoň hloupě kecá!

Pes je opakem ženy..... všemu rozumí, ale mlčí :)

Reider
Příspěvky: 513
Registrován: stř kvě 21, 2014 11:09 pm
Bydliště: Hodonínsko

Re: Motor Slavia 1d90 vysoké otáčky

#18 Nový příspěvek od Reider »

fotky naprd, ale řekne mě někdo co je špatně? http://reider.rajce.idnes.cz/regulator# ... 23-164.jpg

jarynfira
Příspěvky: 1630
Registrován: pát bře 19, 2010 9:19 pm
Bydliště: 739 91

Re: Motor Slavia 1d90 vysoké otáčky

#19 Nový příspěvek od jarynfira »

Prohlédni to pákoví. Ty odstředivé závaží se roztahují v otáčkách proti pružině, Ta je v té hřídeli za šroubem s kontramatkou. Já ho měl na jednom motoru vyšroubovaný, ty ho tam máš, takže nejspíš v pořádku. Pokud bys ho náhodou chtěl vyšroubovat, tak si dobře spočítej závity, protože to je nastavené z fabriky a nikdo ti neřekne, jak daleko má být zašroubován. Tam bych raději nelez. Palivová páka posouvá hřeben čerpadla do paliva a odstředivý regulátor, když se roztahuje, tak hřeben vrací. Pokud tam problém nenajdeš, tak to slož a hřeben dobře nasuň do té vidličky. Je možné, že tam někdo koukal a neměl jsi to správně nasazené a tím pádem to bylo v otáčkách.
Kdo to umí, ten to dělá....ten kdo o tom ví trošku, ten tomu šéfuje..... a kdo o tom neví nic, tak ten to buď učí a nebo o tom alespoň hloupě kecá!

Pes je opakem ženy..... všemu rozumí, ale mlčí :)

Reider
Příspěvky: 513
Registrován: stř kvě 21, 2014 11:09 pm
Bydliště: Hodonínsko

Re: Motor Slavia 1d90 vysoké otáčky

#20 Nový příspěvek od Reider »

takže jelikož sem nic podstatného nenašel, tak si myslím že to co jsem říkal je ta chyba, hledal sem různé fotky, návody atd... Tady jsem našel fotku kde je to snad jasně vidět http://www.nasetraktory.eu/forum/downlo ... &mode=view - když já jsem dal plný plyn tak to bylo asi v poloze tak jak je na foto (což předpokládám že je plyn na zdechnutí) a naopak, tudíž chyba byla asi ve mě...

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5468
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Motor Slavia 1d90 vysoké otáčky

#21 Nový příspěvek od thovt »

Odstředivými kameny mužeš zahýbat, tak že se roztanou od sebe, to jsou maximální otačky.Tím můžeš vyzkoušet funkci.

jarynfira
Příspěvky: 1630
Registrován: pát bře 19, 2010 9:19 pm
Bydliště: 739 91

Re: Motor Slavia 1d90 vysoké otáčky

#22 Nový příspěvek od jarynfira »

Přesně tak, klidně je i podlož a když budeš přidávat do paliva pákou plynu, tak páčka na čerpadlo se musí hýbat taky do paliva.
Kdo to umí, ten to dělá....ten kdo o tom ví trošku, ten tomu šéfuje..... a kdo o tom neví nic, tak ten to buď učí a nebo o tom alespoň hloupě kecá!

Pes je opakem ženy..... všemu rozumí, ale mlčí :)

Reider
Příspěvky: 513
Registrován: stř kvě 21, 2014 11:09 pm
Bydliště: Hodonínsko

Re: Motor Slavia 1d90 vysoké otáčky

#23 Nový příspěvek od Reider »

Zdravím, takže ted mám úplně opačný problém. Traktorek sem doskládal, a - motor nejde do plných otáček, dám plný plyn a je to jako bych dal tak půlku. Nevím jak to předtím jelo, ale ted to traktorek sotva utahne, a když se zahřeje tak tahne ještě míň. Dám plný plyn, začne tak skomírat a chvilku trvá než se rozběhne. Když k němu dojdu tak studený startuje tak po 10 - 15 vteřinách startování (mám i žhavičku). Takže někdo nějaké tipy na co mrknůt? Čerpadlo, válec??

jarynfira
Příspěvky: 1630
Registrován: pát bře 19, 2010 9:19 pm
Bydliště: 739 91

Re: Motor Slavia 1d90 vysoké otáčky

#24 Nový příspěvek od jarynfira »

Musíš napsat cos dělal, takhle se těžko radí. Každopádně z té fotky o pár řádků výš je vidět, že máš předělané ovládání plynu. U originálu je struna a tahem za ni se zvyšuje dávka paliva. Ovládací páka u čerpadla se při přidávání hýbe směrem k tobě. Pokud si teda dobře pamatuji, jednovál už nemám ;-) .
Co se týče toho současného problému, tak mě napadá, že bys mohl mít špatně nasazenou vidličku do čepu na hřebenové tyči. Sundej ten deklík u čerpadla, mělo by tam být vidět.
Kdo to umí, ten to dělá....ten kdo o tom ví trošku, ten tomu šéfuje..... a kdo o tom neví nic, tak ten to buď učí a nebo o tom alespoň hloupě kecá!

Pes je opakem ženy..... všemu rozumí, ale mlčí :)

Reider
Příspěvky: 513
Registrován: stř kvě 21, 2014 11:09 pm
Bydliště: Hodonínsko

Re: Motor Slavia 1d90 vysoké otáčky

#25 Nový příspěvek od Reider »

Takže k tej páce plynu, někdo kdo má TKčko, tak mi říkal že to zdechává taky tahem k sobě, takže asi to tak má být, tudíž přidává směrem ode mě - to už ted ale pro mě není podstatné - to už sem si ujasnil... Co sem na tom dělal? Udělal sem rozborku - sundal sem ty prsa, regulátor se hýbal tak jsem zase složil... Složené to mám na 99% dobře... ALE povolil sem ten kontra šroub co je v hřídeli (pružina regulátoru), otáčky jsem si ale počítal a dotáhl zpět dle otáček, ale jestli jsi to mohlo nějak jinak sednout a proto to nejede na plný plyn? Ještě jsem zapoměl že nedrží volnoběh, nastavím ho - chvilku drží do 10sekund stejně chcípne. Každopádně dneska jsem sundal hlavu, válec nevypadá nijak vydřítě, nemá ani hranu, píst vypadá snad ještě ok. Z výfuku jsem vyškrábal snad půl kila karbonu a předvstřik mám 4mm před HÚ, takže to ještě budu muset nastavit. De o to jestli to může být předvstřikem, nebo mám opět sundávat prsa a pátrat v čerpadle?

jarynfira
Příspěvky: 1630
Registrován: pát bře 19, 2010 9:19 pm
Bydliště: 739 91

Re: Motor Slavia 1d90 vysoké otáčky

#26 Nový příspěvek od jarynfira »

V čerpadle nepátrej, s tím si nic nedělal. Pokud máš jistotu, že hřeben je správně nasunut do vidličky regulátoru, tak budeš muset přitáhnout ten regulační šroub cos měl vyšroubovaný. Ten tlačí pružinu na odstředivý regulátor a určuje rovnováhu sil.
Kdo to umí, ten to dělá....ten kdo o tom ví trošku, ten tomu šéfuje..... a kdo o tom neví nic, tak ten to buď učí a nebo o tom alespoň hloupě kecá!

Pes je opakem ženy..... všemu rozumí, ale mlčí :)

Uživatelský avatar
majo258
Příspěvky: 801
Registrován: stř říj 21, 2009 4:26 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Motor Slavia 1d90 vysoké otáčky

#27 Nový příspěvek od majo258 »

ahoj
dole ako je paka plynu je schovany jeden cervik s istiacou matickou, to je mechanicky doraz max plynu, potom uz s tym hybe len regulator a ako mas na fotke uchyteny drziak bovdenu plynu, tak ak povolis tu maticu tak tym srubom nastavujes maximalnu davku paliva, hreben na cerpadle sa o nu opre a viac nepojde, skus pospekulovat. ak das dole bocny pliesok, vidis rysku na cerpadle a hrebeni, myslim ze by sa mali kryt, ak je to malo, povolis ten stredny srub a pridas mu viac nafty, hreben sa pohne smerom dopredu. :-/ :friends:

Reider
Příspěvky: 513
Registrován: stř kvě 21, 2014 11:09 pm
Bydliště: Hodonínsko

Re: Motor Slavia 1d90 vysoké otáčky

#28 Nový příspěvek od Reider »

Ten doraz sem hledal, ale točil sem úplně jinším šroubem -_- Jinak ty rysky když se mi kryjí, tak to je volnoběh. Je ale pravda že se mi zdá že páka má malý chod, tak snad nebudu muset zase shazovat prsa. Jinak tahání za plyn mám už předělané, takže to není aktuální - zkoušel jsem za to tahat i rukou a nic, tak snad to bude ten doraz. Neví někdo v jakém rozmezí otáček ta pružina regulátoru to může ovlivnit? Dle mého odhadu ten motor mohl točit max. tak okolo 1500ot/min.

donkomposto
Příspěvky: 190
Registrován: stř říj 21, 2009 1:23 pm

Re: Motor Slavia 1d90 vysoké otáčky

#29 Nový příspěvek od donkomposto »

Největší točivý moment 1500 ot., nejmenší spotřeba 1800 ot., max. 2200 ot.

Uživatelský avatar
majo258
Příspěvky: 801
Registrován: stř říj 21, 2009 4:26 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Motor Slavia 1d90 vysoké otáčky

#30 Nový příspěvek od majo258 »

ahoj
ak sa rysky kryju to neni volnobeh, paka potiahne hreben celkom dozadu a tym vypne motor a ty si volnobeh nastavujes tiahlom plynu.
Skus si to este raz precitat, tiez som sa s tym trapil az mi jeden dobry mechanik to vysvetlil. :-/

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“