Motor Slavia 1d90 vysoké otáčky

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jožo Kovalčík
Příspěvky: 499
Registrován: ned říj 16, 2011 2:05 pm
Bydliště: Rožňava

Re: Motor Slavia 1d90 vysoké otáčky

#46 Nový příspěvek od Jožo Kovalčík »

Zabudol som mám motor 1D-90-TA.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5458
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Motor Slavia 1d90 vysoké otáčky

#47 Nový příspěvek od thovt »

Vibrace mohou vznikat když špatně vyvážený setrvačních, nebo volnější ložiska na klikovové hřídeli i samotný setrvačník muže být volný.
Vibrace mohou vznikat když je špatně nastavený předvstřik, pak se říka že beží tvrdě.

Uživatelský avatar
Jožo Kovalčík
Příspěvky: 499
Registrován: ned říj 16, 2011 2:05 pm
Bydliště: Rožňava

Re: Motor Slavia 1d90 vysoké otáčky

#48 Nový příspěvek od Jožo Kovalčík »

Predvstrek by mal byť nastavený dobre v Zime 2015 som dal v Slav-servise vymeniť hriadeľ regulátora, predvstrek som síce nastavoval sám, ale podľa príručky s kapilárou. Minulý sezónu som si žiadne vibrácie nevšimol až teraz. So zotrvačníkom nebolo robené nič, čo znamená volnejšie ložiská?

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5458
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Motor Slavia 1d90 vysoké otáčky

#49 Nový příspěvek od thovt »

Opotřebením vzniká vůle ( větší vzdálenost).

Uživatelský avatar
Jožo Kovalčík
Příspěvky: 499
Registrován: ned říj 16, 2011 2:05 pm
Bydliště: Rožňava

Re: Motor Slavia 1d90 vysoké otáčky

#50 Nový příspěvek od Jožo Kovalčík »

Dúfam, že tie ložiská nie sú opotrebené resp. nemali by byť, celý motor bol asi pred štyrmi rokmy dozadu v Slav-servise, ložiská síce nemenili ale skontrolovali ich, možno ten zotrvačník je volný aj keď dúfam, že nie lebo nemám na to ani čas a ani chuť momentálne zhadzovať motor. Ešte k tým max. otáčkam, mám nechať na tých 2065 ot/min alebo to skúsiť nastaviť? Keď by som to nastavoval na vyššie otáčky, znamená to červík pootočiť smerom doľava že?

Uživatelský avatar
Jožo Kovalčík
Příspěvky: 499
Registrován: ned říj 16, 2011 2:05 pm
Bydliště: Rožňava

Re: Motor Slavia 1d90 vysoké otáčky

#51 Nový příspěvek od Jožo Kovalčík »

Môže mi prosím niekto vysvetliť čo sa renovuje na kľukovom hriadeli motora 1D90TA, keď je uložený na valivých ložiskách a ojničný čap sa tiež dá meniť. Pretože som už viac krát niekde tu čítal toto slovné spojenie repas kľuky a aj niektoré eshopy ponúkajú repasovanú kľuku na 1D90TA.

Obrázek

123
Příspěvky: 1123
Registrován: pon led 07, 2013 3:51 pm
Bydliště: čm vysočina

Re: Motor Slavia 1d90 vysoké otáčky

#52 Nový příspěvek od 123 »

Pokusím se - v některých těch motorech nebyla klikovka sešroubovaná a středěná kolíčky ale slisovaná, podobně jako třeba na starých jawách nebo čztách. Taky jsem tomu nechtěl věřit, dokud jsem jí nevymontoval z motoru - slisováno a šrouby nikde. Traktorek to byl typ TZ4-K14-F, jeden z posledních co vyrobili ale jeho historii neznám, klika nemusela být původní

Uživatelský avatar
rimmerworld
Příspěvky: 244
Registrován: pon lis 21, 2016 9:43 pm
Bydliště: Presov

Re: Motor Slavia 1d90 vysoké otáčky

#53 Nový příspěvek od rimmerworld »

Zdravim, chcel by som sa opytat na meranie tlaku vo valci motora 1d90a. Ako tam viem zmerat kompresiu? Kompresiometer by som namontoval do otvoru pre zhavenie? A odpojil by som privod nafty do valca? Pretocil by som motor? Idealny tlak potom by mal byt tych 3,9 MPa. Alebo kde by som ho mal napojit?.. Som v tom dost laik. :red: tak sa radsej pytam.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5458
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Motor Slavia 1d90 vysoké otáčky

#54 Nový příspěvek od thovt »

Pochybuji takový tlak nenaměříš.
Kompresimetr připojuji místo vstřiku.

Uživatelský avatar
rimmerworld
Příspěvky: 244
Registrován: pon lis 21, 2016 9:43 pm
Bydliště: Presov

Re: Motor Slavia 1d90 vysoké otáčky

#55 Nový příspěvek od rimmerworld »

Takze do otvoru pre zhavic to nema zmysel montovat, ale do otvoru pre drziak s triskou?.v katalogu nahr. Dielov cislo 09016. Cele by som to musel vymontovat?.. A aky zavit je na nadstavci pre ten kompresiometer? :red: zase vela otazok... :) toto som este vymontovane nemal... ale kto sa nepyta.. Nic sa nedozvie..

Adam Volfík
Příspěvky: 1
Registrován: čtv črc 08, 2021 4:37 pm
Bydliště: 34534

Re: Motor Slavia 1d90 vysoké otáčky

#56 Nový příspěvek od Adam Volfík »

Zdravím, mám slavii 1D90 a nedaří se mi seštelovat ten kladívkový regulátor nevíte někdo jak to seštelovat ? nikde jsem k tomu nic nenašel, tak se ptám tady :)

Ziberek
Příspěvky: 24
Registrován: čtv lis 20, 2014 8:02 pm
Bydliště: Svatoslav

Re: Motor Slavia 1d90 vysoké otáčky

#57 Nový příspěvek od Ziberek »

Ahoj tkluci je tu nekdo kdo by vedel proc mi motor 1D90 TA pri skoro plnem plynu kdyz jedu do kopce zacne jakoby vynechavat,jako by tam neslo palivo.Kdyz uberu plyn a zase dam plej chvili jede a potom zase. Priklat drn drn drn vynecha drn drn vynecha drn drn vynecha a porad dokola. Ten velkej palivovej filtr jsem cistil a nepomohlo,neni tam nekde na motoru jeste neco co by mohlo tohle zpusobovat. Diky.
Felicia 1.3 Mpi, štepkovaš, malotraktor.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5458
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Motor Slavia 1d90 vysoké otáčky

#58 Nový příspěvek od thovt »

Povol si víčko u nádrže zkus to, co vzduchový filtr.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“