Montáž a použití orbitrolu-Orsta

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
jiriSBS
Příspěvky: 1771
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Montáž a použití orbitrolu-Orsta

#31 Nový příspěvek od jiriSBS »

Jelikož jsou neustále dotazy na zapojení orbitrolu na traktorech ,dávam zde obrazek se zapojením orbitrolu.
Obrázek
U typu LAG byly použivany jiné symboly na označení vstupních a výstupních otvoru(na obrázku)
A- je odpad,nově zn. T
D-je tlakový vstup(od čepadla) P
ZR-výstup k pístnice -otáčení do prava
ZL-výstup k pístnici-otáčení do leva
na obrázku je systém zapojení na řezačce SPS-420-řídicí náprava je v zadu,při použití nápravy v předu je třeba na zájem přehodit hadice na pístnici řízení.
Pro provoz tohoto řízení jsou velmi důležité podmínky napsané ve spodu obrázku,většina o nich vůbec neví a ti co o nich vědí je často nedodržují.
Většina problému na tomto foru s orbitroly cca 80% je z důvodu nedodržování těchto zasad.

Uživatelský avatar
tomass240
Příspěvky: 37
Registrován: úte črc 28, 2015 8:20 pm
Bydliště: Kežmarok

Re: Montáž a použití orbitrolu-Orsta

#32 Nový příspěvek od tomass240 »

Velmi pekne dakujem za informácie :)

jiriSBS
Příspěvky: 1771
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Montáž a použití orbitrolu-Orsta

#33 Nový příspěvek od jiriSBS »

Oživím to to téma,protože se zase vyskytují problémy u řízení typu orbitrol, zapřičiněny neznalostí podmínek pro montáž a provoz úplného hydrostatického řízení typu Danfoss a jejich derivací(např.Orsta).Chtěl bych upozornit na tyto stále se opakující problémy:
1) spojení orbitrolu a sloupku řízení"-na hřídel orbitrolu nesmí působit žadné axiální ani radiální tlaky.Toto je příčina 90% problému u amatérský montovaných orbitrolů
2)orbitrol musí pacovat jak při činností motoru(síla nutna na otáčení volantu je max. 16 Nm- 1,6 kpm) tak při "stojícím" motoru (tady je max. síla 160 Nm 16 kpm)
3)orbitroly typu LAG(orsta,strarý typ),mezi čerpadlem a orbitrolem musí být pojistný ventil seřízený převážně na 8 MPa, nebo servo čerpadlo k tomu určené např.ZBC-10,ZBC-12
4)orbitroly typu OSPB,LAGB,musí mít namontovanou kostku(LVP),každá kostka nemusí být osazená pojistným ventilem
5)velikost orbitrolu určuje velikost čerpadla a velikost pístnice

To je pár problému které se neustále vyskytují.Všem,kteří budou montovat,nebo mají problémy s řízením typu orbitrol,doporučují výše zmiňované téma si pročíst,vyvarují se zbytečným problémům při montáží a provozu.Na závěr toho tématu uvádím možné příčiny poruch na soustavě řízení typu orbitrol,postupujte v tomto pořadí:
1)kontrola mechanické části řízení(zvednout nápravu-řízení orbitrol nepozná přidírající se čepy, ruce ano)
2)kontrola zařízení okolo orbitrolu
3)jako poslední možnost poruchy hledat v orbitrolu,obyčejně je to naopak(zkušenost z tohoto fora) .

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14659
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Montáž a použití orbitrolu-Orsta

#34 Nový příspěvek od DanculSK »

.... UP ....
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

jiriSBS
Příspěvky: 1771
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Montáž a použití orbitrolu-Orsta

#35 Nový příspěvek od jiriSBS »

Jelikož jsem často dotazován na nastavení orbitrolu-hvězdice -hřídel(kost) tak zde dávám nákres nastavení.

Obrázek

Uživatelský avatar
DanculSK
Příspěvky: 14659
Registrován: čtv pro 29, 2011 4:10 pm
Bydliště: ješková Ves

Re: Montáž a použití orbitrolu-Orsta

#36 Nový příspěvek od DanculSK »

8) 8) 8)
.....AJ MUŽI MAJÚ SVOJE DNI....

Kratky navod ako sem nahrať fotky
https://youtu.be/I5ymR1-wi70

jiriSBS
Příspěvky: 1771
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Montáž a použití orbitrolu-Orsta

#37 Nový příspěvek od jiriSBS »

Další přípomíka ,která vyvstala z tohoto fora a to hřídelové těsnění orbitrolu.Umístění "O"kroužku a silonového kroužku,jsem bral jako běžnou věc,ale některým to dělá problémy a pak olej teče a teče.
"O"kroužek běžný černý jakost Sh 70 rozměrů 25x3(LAGB-s kostkou) nebo 20x3 (LAG-bez kostky),umístění pod silonovým kroužkem na hřídelí otočného rozvaděče.
Silonový kroužek musí být volně otočný na hřídelí rozváděče,musí být umistěn nad "O"kr.(orbitrol ovládací hřídelí na horu)jeho síla je max.1,15mm.
Poukud není silonový kroužek nad "O"kr dochází k rychlému poškození kroužku a následnému unikání oleje.

Uživatelský avatar
barton.marek
Příspěvky: 44
Registrován: sob pro 20, 2014 4:03 pm
Bydliště: Příbram

Re: Montáž a použití orbitrolu-Orsta

#38 Nový příspěvek od barton.marek »

Dobrý den pánové, když jsem četl tohle vlákno tak jsem zjistil že na orbitrolu mám jeden z popisovaných problémů. Jde o to že mi teče olej kolem hřídele volantu prostě zvrchu orbitrolu. Našel jsem tu i řešení a to vložení o kroužku, jen nevím kam jestli musím orbitrol celý rozebrat a někam dovnitř nebo kam? popřípadě když to rozeberu jestli to dám, já naprostý lajk, zase dohromady. Orbitrol Danfoss OSPA80ON. Asi pro některé hloupý dotaz, ale mohl by mi to nekdo vysvětlit, popřípadě hodit foto byl bych moc vděčný.

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Montáž a použití orbitrolu-Orsta

#39 Nový příspěvek od Terablick »

Měly by to být položky 20 (opěrný kroužek) a 21 (těsnící O-kroužek) na tomto obrázku. Při skládání dát pozor na vystředění hvězdice - viz citace :)

Obrázek
jiriSBS píše:Jelikož jsem často dotazován na nastavení orbitrolu-hvězdice -hřídel(kost) tak zde dávám nákres nastavení.

Obrázek
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
barton.marek
Příspěvky: 44
Registrován: sob pro 20, 2014 4:03 pm
Bydliště: Příbram

Re: Montáž a použití orbitrolu-Orsta

#40 Nový příspěvek od barton.marek »

super 8) díky teď už to snad dám dohromady.

jiriSBS
Příspěvky: 1771
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Montáž a použití orbitrolu-Orsta

#41 Nový příspěvek od jiriSBS »

Při demontáži orbitrolu,orbitrol upnout do svěráku,za hranatou část u hřídele ,demontovat šrouby(7),(pozor dva šrouby jsou na konci osazené,mají rozdilné délky a nesmí se mezi sebou v otvorech zaměnit),sudat díly(29,28,27,1,2,3,4)pak ze spodu vytlačit hřídel rozváděče(6,8) musí jít ven bez násilí,max.lehce poklepat topůrkem menšího kladivka.Místo uložení těsnícího kroužku(21)musí být bez drážek a rýh,podložka (20)nesmí být poškozená,volně otočná na hřídelí síla max.1,15mm.Při demontované hřídelí neotáčet s tělesem orbitrolu - nebezpečí vypadnutí kuliček ventilů,nedemontovat matice rázových ventilů (19)-seřízení je možné pouze na zkušební stolici.Kontola všech těsnících kroužků,pokud nejsou poškozené,nebo vyhřáté(tvrdé),je je možno použít znovu. Zpětná montáž dílů, vzajemné nastavení hřídele a hvězdice ,dotážení šroubů(7) na moment 30-35Nm.

jiriSBS
Příspěvky: 1771
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Montáž a použití orbitrolu-Orsta

#42 Nový příspěvek od jiriSBS »

Dávám tu nákres,ten tady je už výše,dávám jej včetně popisu a rozměru některých dílů.Je to typ LAG,bez kostky(TGL 21534),orbitrol typ LAGB s kostkou LVP(TGL 37 844), musím ještě upravit.Teď jsem zjistil chybu,u položky 15 má být správně "O" krouž. 95x3,musím to opravit,omlouvám se za tuto chybu,

Obrázek

Uživatelský avatar
matto
Příspěvky: 727
Registrován: pát zář 28, 2007 11:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Montáž a použití orbitrolu-Orsta

#43 Nový příspěvek od matto »

ak by bol zaujem mam niekde video ako sa sklada orbitrol pri vymeni o - kruzku, mozem ho niekde nahrat
TRAC MT8-151.32
ex TRAC MT8-050 , ZETOR 7245 , MT8-132.32 , TZ-4K-14

JPL
Příspěvky: 94
Registrován: čtv říj 24, 2013 1:02 pm
Bydliště: sutovce

Re: Montáž a použití orbitrolu-Orsta

#44 Nový příspěvek od JPL »

matto píše:ak by bol zaujem mam niekde video ako sa sklada orbitrol pri vymeni o - kruzku, mozem ho niekde nahrat
bol by som ti povdacny :friends:

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Montáž a použití orbitrolu-Orsta

#45 Nový příspěvek od Terablick »

Určitě to někam nahraj a hoď to sem :) Mnoho lidí tady na foru někdy přestěsňovalo nebo bude přetěsňovat orbitrol :)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“