Montáž a použití orbitrolu-Orsta

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Montáž a použití orbitrolu-Orsta

#16 Nový příspěvek od Terablick »

To je jedna část problému, ale nevím jestli se tam nedávalo druhé čerpadlo (mám za to že ano), a přídavná hydraulická nádrž, filtr atd... :-/ Pokud vím, existovaly jak nádrže tak právě čerpadla "origo" na servo u "Crystalů" (řady UŘ II). Čerpadlo bylo na prsou motoru, hnané od rozvodů. Jen právě nevím jestli se vždy jednalo o "doplněk" nebo tam jsou dvě čerpadla vždycky nebo i v případě kdy traktor nemá servo. :-/
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Montáž a použití orbitrolu-Orsta

#17 Nový příspěvek od Vladimír2 »

Terablick píše:To je jedna část problému, ale nevím jestli se tam nedávalo druhé čerpadlo (mám za to že ano), a přídavná hydraulická nádrž, filtr atd... :-/ Pokud vím, existovaly jak nádrže tak právě čerpadla "origo" na servo u "Crystalů" (řady UŘ II). Čerpadlo bylo na prsou motoru, hnané od rozvodů. Jen právě nevím jestli se vždy jednalo o "doplněk" nebo tam jsou dvě čerpadla vždycky nebo i v případě kdy traktor nemá servo. :-/
...píšeš nesmysly ...

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Montáž a použití orbitrolu-Orsta

#18 Nový příspěvek od Terablick »

Je fajn napsat "píšeš nesmysly", ale bylo by dobré spíš odpovědět na dotaz, případně ujasnit jak to opravdu je. Já znám "Crystala" (a Zetory a celkově sériové traktory) z rychlíku (jezdil jsem s nima, ale neopravoval je ani se tehdy o ně nijak nezajímal), ale snažím se poradit... :-/
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

jimV
Příspěvky: 3016
Registrován: úte říj 21, 2008 8:39 pm
Bydliště: NOVY HROZENKOV

Re: Montáž a použití orbitrolu-Orsta

#19 Nový příspěvek od jimV »

vladimire porad klukum s vasima traktorama crystal my cesi to nezname a nenavazej sa do nekoho kdo chce poradit pokud vis porad pokud ne mlč........... jinat takovy vyklad o orbitrolu sem tady este necet diky sem zas o neco moudrejsi

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Montáž a použití orbitrolu-Orsta

#20 Nový příspěvek od Terablick »

Díky, ale on to Vladimír nemyslí zle :) Je to hodnej člověk :) Jen mě mrzí že nenapíše jak to teda opravdu je... :)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Montáž a použití orbitrolu-Orsta

#21 Nový příspěvek od Vladimír2 »

Jarda H1 píše:Prosím o radu k montáži orsty na Zetor 8111
Jarda H1
...u traktoru bez předku bych to vůbec neřešil a nechal původní servo. K traktorům II. Uř 4x4 se prodávají dvě sady na přestavbu . Jedna má původní servo bez mechanické vazby a druhá má pístnici . Nejlíp Ti poradí prodejce ND ,nebo si to sám najdi v katalogu ND. Až zjistíš cenu , tak tam stejně necháš to ,co tam je...

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Montáž a použití orbitrolu-Orsta

#22 Nový příspěvek od Terablick »

Ano, ale pak tu právě je možnost dodělat to podomácku, ze starších dílů z inzerce, což vyjde na cca 3-5 tisíc, nebo s novým orbitrolem z Kardanky a pod. + novým pístem z nějakého levného eshopu na cca 10-12 tisíc komplet včetně hadic a šroubení... :) Jde ale o to, jestli každej Crystal má čerpadlo co je trvale v chodu a nebere olej z převodovky... :-/
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

Uživatelský avatar
Vladimír2
Příspěvky: 14392
Registrován: stř led 26, 2011 9:05 pm
Bydliště: Přece na Hané

Re: Montáž a použití orbitrolu-Orsta

#23 Nový příspěvek od Vladimír2 »

...ano , každý traktor II.Uř. má čerpadlo řízení.Je umístěno ve spojkové skříni ,spolu s hlavním čerpadlem a má vlastní olejovou nádrž a filtr na boku motoru . Ale takové věci patří k základu , pokud chci někomu radit... Jako u všeho tu platí : Když jsme vyčerpali všechny možnosti , zbývá návod k obsluze a katalog ND... Jinak II Uř . má celkem čerpadla 3 a může mít i 4...

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Montáž a použití orbitrolu-Orsta

#24 Nový příspěvek od Terablick »

Děkuji :) Já radím s hydraulikou, ne se Zetorama :) Hydraulika funguje všude stejně, ale abych mohl poradit, potřebuju znát konstrukci už namontované hydrauliky daného stroje. Kdybych se měl našprtat konstrukci všech strojů se kterými radím, strávil bych u toho několik let a nemohl bych takovou činnost dělat zadarmo ve svém volném čase :) Pokud ale někdo stroj doma má, jistě pro něj není problém na dvě tři jednoduché otázky typu jestli má dvě čerpadla a externí nádrž odpovědět, a já se nemusím zabývat hledáním informací a ověřováním, jestli to tak mají opravdu všechny nebo jen některé atd... Odpovídám tu denně na několik dotazů, převážně formou SZ, a některé mi zaberou i hodinu i bez toho, abych někde hledal info o daném stroji a ověřoval si že opravdu všechny stroje daného typu jsou stejné, a že nebyly třeba nějaké vyjímky... I tak stále několikrát týdně hledám nějaké katalogové listy nebo různé informace, sestavuju si pomůcky v Excelu, hledám existující tovární řešení a novinky v oblasti hydrauliky pro inspiraci a získání nových poznatků. Nemyslím to vůbec zle, jen konstatuju jak to je :) Neživím se tím, ani nevtrdím že znám Zetory :) Tak se omlouvám, že mé znalosti coby laika - samouka, nezemědělce nejsou tak obsáhlé, když se Zetorama nepřijdu fyzicky vůbec do styku :red: Řízení samo o sobě funguje všude stejně, a s ním tedy poradit (snad) dokážu na jakémkoliv stroji, pokud o něm budu mít dostatek potřebných informací, které většinou jeho majitel ví, nebo je snadno zjistí když mu řeknu co a jak :)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

jimV
Příspěvky: 3016
Registrován: úte říj 21, 2008 8:39 pm
Bydliště: NOVY HROZENKOV

Re: Montáž a použití orbitrolu-Orsta

#25 Nový příspěvek od jimV »

vladimire to je odpoved na otazku kterou sme chteli a jak je to u ur 3

jimV
Příspěvky: 3016
Registrován: úte říj 21, 2008 8:39 pm
Bydliště: NOVY HROZENKOV

Re: Montáž a použití orbitrolu-Orsta

#26 Nový příspěvek od jimV »

ogari a co se deje pokud me neco u cerpadla sici jako by pojistovak ale dela to jenom pri urcitych otackach 1200+- pod nema nic a nad nema nic a jenom pokud jede traktor vic jak 2 hodiny az se ohreje olej zeby pojistovak

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Montáž a použití orbitrolu-Orsta

#27 Nový příspěvek od Terablick »

Spíš bych typoval napěněnej olej :( Nedobře dimenzovanej objem nádrže nebo její provedení, příliš malá světlost vedení nebo šroubení, přicpanej filtr, netěsnost v sání, nízká hladina oleje v nádrži... Nebo obecně nedobře poskládanej okruh... Napiš nějaké podrobnosti o použitých komponentách, světlosti hadic a šroubení, nádrži, převodu mezi čerpadlem a motorem atd, ale asi spíš do SZ, ať už tady dál nespamujeme téma o orbitrolech :) Nebo jestli máš někde svoje téma, nebo do sekce technické problémy - hydraulika :)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

jiriSBS
Příspěvky: 1771
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Montáž a použití orbitrolu-Orsta

#28 Nový příspěvek od jiriSBS »

Konečně zasílám slíbenou tabulkuObrázek

Uživatelský avatar
Terablick
Příspěvky: 10674
Registrován: pon kvě 04, 2009 10:22 pm
Bydliště: 38901
Kontaktovat uživatele:

Re: Montáž a použití orbitrolu-Orsta

#29 Nový příspěvek od Terablick »

Parádní tabulka :) Kdo by chtěl spočítat jiné spojení orbitrolu, čerpadla a pístů, neni problém - mám na to tabulku kam se zadaj údaje a vypadnou výsledky :)
Rád poradím s hydraulikou. Pište ale vždy na email hydraulika@post.cz

Moje stránky o HYDRAULICE (klik). Kalkulátory (řízení, naviják, štípačka, hadice, ...), návody, katalogy, vychytávky...

Farming Simulator a další hry levně

jiriSBS
Příspěvky: 1771
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Montáž a použití orbitrolu-Orsta

#30 Nový příspěvek od jiriSBS »

jimV píše:ogari a co se deje pokud me neco u cerpadla sici jako by pojistovak ale dela to jenom pri urcitych otackach 1200+- pod nema nic a nad nema nic a jenom pokud jede traktor vic jak 2 hodiny az se ohreje olej zeby pojistovak
Pokud ti to syčí u čerpadel tak pojišťovák to určitě není ,řízení má pojišťovák v nádržce ,u motoru a čerpadlo THZ v zetormatiku.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“