Montáž a použití orbitrolu-Orsta

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 1880
Registrován: čtv kvě 15, 2014 10:31 am
Bydliště: doma

Re: Montáž a použití orbitrolu-Orsta

#46 Nový příspěvek od stanik84 »

Ahoj. Nemá někdo prosím tušení, kde se dají koupit náhradní díly? Pružiny atd. Popř. z jakého materiálu je stator a hvězdice. Nějaké mezní tolerance a podobné údaje? Axiální vůle hvězdy vůči statoru jsem tu někde vyčetl myslím 0,02 - 0,03 mm - od JirkySBS. Díky J.

Uživatelský avatar
janles
Příspěvky: 104
Registrován: pon pro 13, 2010 4:48 pm

Re: Montáž a použití orbitrolu-Orsta

#47 Nový příspěvek od janles »

Zdravím.Potrebuji poradit jaký typ orsty na Zetor 7245 .Dik

Blaf
Příspěvky: 65
Registrován: pát dub 02, 2010 3:34 pm
Bydliště: Brno

Re: Montáž a použití orbitrolu-Orsta

#48 Nový příspěvek od Blaf »

Ahoj, asi nejlepší je OSPC 100 ON, ty se montovaly origo.
Zetor 6245 + Třeboňská nástavba

Blaf
Příspěvky: 65
Registrován: pát dub 02, 2010 3:34 pm
Bydliště: Brno

Re: Montáž a použití orbitrolu-Orsta

#49 Nový příspěvek od Blaf »

Ahoj, prosím o radu s orbitrolem Sauer Danfoss OSPC 100 ON.

Koupil jsem ho z druhé ruky, měl by být funkční, ale když jsem otevřel zátky, překvapila mě přítomnost lehké koroze a v jednom z otvorů i zaseklá nečistota (v místě hvězdicového otvoru). Vypadá to, že údržba řízení předchozího majitele byla asi dost opomíjená a v oleji mohl být bordel a vlhkost. Možná se to stalo při skladování po demontáži, těžko říct. Každopádně při pootočení s otevřenými zátkami olej přečerpává z otvoru do otvoru.

Přeci jen je to řízení a mám vše komplet nové (kromě čerpadla) a chci si být jistý, že si tam nenamontuji orbitrol, který může mít skryté vady. Chci ho tedy rozebrat, vyčistit a zkontrolovat rovnou a ne to pak znovu celé rozdělávat až zjistím že je to na pendrek.

A teď k mé prosbě, nevíte kde bych sehnal O-kroužky a hřídelové těsnění případně další díly, pokud objevím nějaký problém? Nechci to rozebírat dokud nebudu mít alespoň těsnění. Zatím se mi nepodařilo najít uspokojivé info co vše shánět a hlavně kde. Přímo u Danfossu jsem našel manuál na rozborku a sborku s rozpadem a pseudokatalogem dílů, rozměry O-kroužků tam jsou ale hřídelové těsnění ne a navíc to nejsou zrovna standardní rozměry. :(

Objevil jsem i nějaké sady, ale specifikace jsou dost tristní, takže není jisté pro jaké orbitroly to vlastně je. Navíc cena za sadu kolem 2000kč za pár O-kroužků? :pistol:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Obrázek

Obrázek
Zetor 6245 + Třeboňská nástavba

salwator
Příspěvky: 68
Registrován: pon kvě 07, 2018 9:14 pm
Bydliště: ako kedy

Re: Montáž a použití orbitrolu-Orsta

#50 Nový příspěvek od salwator »

Potreboval by som poradit ci mozem mat takto zapojene hydraulicke riadenie na traktore. Vyrabam celak a servo, vsetok material a veci mam, ale kvoli istym dovodom si nemozem dovolit viac do toho investovat, takze idealne to poskladat z toho co mam... :zapomel:

Testovacie zapojenie orbitrolu:
Obrázek
Štítok:
Obrázek
Prioritny ventil bez akehokolvek stitku:
Obrázek

Toto cele ked som zostavil a testoval tak to fungovalo aj s originalnym rozvadzacom, ale je to takto spravne s moze to tak byt dlhodobo?

Mam este na vyber z tychto dvoch orbitrolov co mozem pouzit:
Obrázek
Obrázek

Inak ten sucasny 80 ccm ide 2 a 1/4 otacky na jednu stranu- plny rajd a 1 a 3/4 otazky na druhu stranu. Valec je 40 vnutorny priemer, 20 piest, 150 výsuv
Jano a Mara- Yanmar F195

Milanik1
Příspěvky: 66
Registrován: pon dub 05, 2021 1:39 pm
Bydliště: Presov

Re: Montáž a použití orbitrolu-Orsta

#51 Nový příspěvek od Milanik1 »

Zdravím mam orstu kape z nej olej tak som ju otvoril vymenil O krúžok zložil a do pravej strany nejde točiť z volantom.
Obrázek

Obrázek
Ďakujem za radu

jiriSBS
Příspěvky: 1764
Registrován: pon kvě 20, 2013 9:12 pm
Bydliště: Bravantice

Re: Montáž a použití orbitrolu-Orsta

#52 Nový příspěvek od jiriSBS »

...máš nějaké divné uchycení orbitrolu(hnědá barva) , orbitrol musí být uchycen pouze za upevňovací otvory u ovládací hřídele , stažením za dávkovací těleso může dojít k posunutí dílu a tím k blokování otáčení rotoru.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“