Úprava brzd - zkušenosti

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Thomasson
Příspěvky: 1158
Registrován: ned kvě 05, 2013 9:03 pm
Bydliště: Znojmo

Úprava brzd - zkušenosti

#1 Nový příspěvek od Thomasson »

Čau pánové,
potřebuji na TZ-4k-14B pořešit úpravu brzd.
Konkrétně chci odstranit lanka na zadních brzdách - myslím, že je to slabé místo a navíc takto je to absolutně neseříditelné ...

Někde tady jsem viděl úpravu - předělání na táhla. Máte s tím někdo nějaké zkušenosti?

Díky za názory :)

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Úprava brzd - zkušenosti

#2 Nový příspěvek od Tom »

Já to tak mám a spokojenost velká. Předělal jsem i přední brzdy na táhla. Fotky zadních nemám, ale asi někdy příští týden budu doma, tak bych to mohl vyfotit. Mám to klasickým způsobem, že od každého zadního bubnu zvlášť jde táhlo na "váhu" (dvě pásoviny), od které je jedno štelovací táhlo na hřídel od pedálu. Má to takhle více lidí, takže možná dá někdo fotky dřív než já. Pokud chceš vidět ty přední, tak se podívej do mojeho tématu "Tomovo TZ-4K-14" Je to tady v sekci "naše malotraktory".
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
Thomasson
Příspěvky: 1158
Registrován: ned kvě 05, 2013 9:03 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Úprava brzd - zkušenosti

#3 Nový příspěvek od Thomasson »

No, hlavně by mě zajímalo, jak ses vypořádal s úpravou té kulatiny, na které je pedál ... Nejjednodušší by byla varianta navařit na ni čep směrem dolů (a na něj přichytit "váhu"), ale ty by táhla byly v tlaku, což je na prd ...

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Úprava brzd - zkušenosti

#4 Nový příspěvek od Tom »

Myslím, že je to nasazené na to oko, na kterém bylo lanko. Abych pravdu řekl, nikdy jsem tomu nevěnoval nějakou zvláštní pozornost, škoda že jsi to sem nenapsal včera, bych se ti na to hned podíval. Ta váha je normálně "volně" pod traktorem. Zákonitě ti vždycky začne brzdit jedno kolo, ale jakmile se zabrzdí, tak začne brzdit i druhé. Při normálním provozu to ani nepoznáš, protože ta prodleva, mezi bržděním jednotlivých kol je minimální.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
Thomasson
Příspěvky: 1158
Registrován: ned kvě 05, 2013 9:03 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Úprava brzd - zkušenosti

#5 Nový příspěvek od Thomasson »

Však princip lanka je stejný, je to jedno lanko vedoucí od jednoho klíče ke druhému přes páku brzdy ... Taky teoreticky začne brzdit prvně jedno kolo ...

Já na to zatím koukal jen sběžně, možná se táhlo bude dát uchytit za tu stávající páku ...

O víkendu na to kouknu :)

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Úprava brzd - zkušenosti

#6 Nový příspěvek od Tom »

Na svojem TK jsem to takhle už koupil a u druhých jsem brzdy nezkoumal, takže jak přesně tam jsou udělané lanka nevím...
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

romco1
Příspěvky: 136
Registrován: stř lis 14, 2012 2:23 pm
Bydliště: Považska bysrica

Re: Úprava brzd - zkušenosti

#7 Nový příspěvek od romco1 »

JA To mám spravene cez reťaz.Aj predné aj zadné.A v každej reťazi mám sponovak aby sa To dalo jednoducho nastaviť

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Úprava brzd - zkušenosti

#8 Nový příspěvek od Tom »

romco1 píše:JA To mám spravene cez reťaz.Aj predné aj zadné.A v každej reťazi mám sponovak aby sa To dalo jednoducho nastaviť
Můžeš to vyfotit?
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
Thomasson
Příspěvky: 1158
Registrován: ned kvě 05, 2013 9:03 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Úprava brzd - zkušenosti

#9 Nový příspěvek od Thomasson »

Právě ty šponováky jsou tam důležitý ...
Minulý víkend jsem se pokoušel došponovat ty lanka a je to práce pro vrahy ... :zly:

Ale kdybych lanka nahradil řetězy, tak by síla nepůsobila ve směru pohybu klíče, ale zešikma ...

tk14
Příspěvky: 1294
Registrován: stř pro 03, 2008 7:44 pm
Bydliště: Buda 4,okr.Kutná Hor

Re: Úprava brzd - zkušenosti

#10 Nový příspěvek od tk14 »

právě kvůli tomu je tam váha aby šponováky šli kolmo

Uživatelský avatar
Martin-SVK
Příspěvky: 258
Registrován: ned úno 24, 2013 10:37 pm
Bydliště: okres Námestovo

Re: Úprava brzd - zkušenosti

#11 Nový příspěvek od Martin-SVK »

Zdravím
na našom TKčku máme síce zadné brzdy na lanko ale mal som možnosť vyskúšať na susedovom čo to má prerobené na tiahla a poviem vám je to 100 a 1 :)
ide to oveľa ľahšie a aj brzdiaci účinok je lepší
momentálne som v práci ale akonáhle sa dostanem domov tak to prekopem takisto na tiahla, kúsok pásoviny, nejaké roxory alebo tyče a španovák sa doma nájdu :)
ináč porobených to tu má už viacero ľudí na fore len to je rozhádzané každý to ma vo svojom vlákne tak tu hodím aspon 3 o ktorých viem
Iginova TZ-4-K14 K
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 95&t=45741
Pomožte nováčkovi T-4K-10
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 3%AD+brzdy
Martinův TK
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 8&start=15
T-4K-22 :)

PON-25 A
ARS-103 _ 5-KN-85
ŽŤ-152

hasondea
Příspěvky: 3
Registrován: sob kvě 11, 2013 11:34 am
Bydliště: 541654

Re: Úprava brzd - zkušenosti

#12 Nový příspěvek od hasondea »

Nejjednodušší by byla varianta navařit na ni čep směrem dolů (a na něj přichytit "váhu"), ale ty by táhla byly v tlaku, což je na prd ...



_________________
runescape gold|Rs gold|buy runescape gold

Uživatelský avatar
Martin-SVK
Příspěvky: 258
Registrován: ned úno 24, 2013 10:37 pm
Bydliště: okres Námestovo

Re: Úprava brzd - zkušenosti

#13 Nový příspěvek od Martin-SVK »

hasondea píše:Nejjednodušší by byla varianta navařit na ni čep směrem dolů (a na něj přichytit "váhu"), ale ty by táhla byly v tlaku, což je na prd ...
no tak to si neviem nejako dosť dobre predstaviť :hm:
to ako že pri brzdení namiesto ťahania váhy by si ju tlačil dozadu? či ako teda :hm: :shock:
T-4K-22 :)

PON-25 A
ARS-103 _ 5-KN-85
ŽŤ-152

Mirdik
Příspěvky: 936
Registrován: pon lis 05, 2012 8:21 pm
Bydliště: Chvalešovice

Re: Úprava brzd - zkušenosti

#14 Nový příspěvek od Mirdik »

Martin-SVK píše:
hasondea píše:Nejjednodušší by byla varianta navařit na ni čep směrem dolů (a na něj přichytit "váhu"), ale ty by táhla byly v tlaku, což je na prd ...
no tak to si neviem nejako dosť dobre predstaviť :hm:
to ako že pri brzdení namiesto ťahania váhy by si ju tlačil dozadu? či ako teda :hm: :shock:



Dejte mi nekdo svuj email-poslu foto jak to mam ja. Sem je dat neumim :-/

Uživatelský avatar
Martin-SVK
Příspěvky: 258
Registrován: ned úno 24, 2013 10:37 pm
Bydliště: okres Námestovo

Re: Úprava brzd - zkušenosti

#15 Nový příspěvek od Martin-SVK »

Tak pridávam fotky od Mirdika další dobrý nápad a prevedenia
len na mňa zbytočne moc šponovákov tam stačí isto iba jeden :)

Obrázek

Obrázek
T-4K-22 :)

PON-25 A
ARS-103 _ 5-KN-85
ŽŤ-152

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“