Vymezení vůle řízení TK

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
jarynfira
Příspěvky: 1630
Registrován: pát bře 19, 2010 9:19 pm
Bydliště: 739 91

Vymezení vůle řízení TK

#1 Nový příspěvek od jarynfira »

Co se týče té převodky řízení Tome, tak to čím otáčíš, to je excentrická hřídel šneku ..... tzn. pouze zkusit otáčením vlevo nebo vpravo zmenšit vzdálenost šnekové hřídele k ozubenému kolu. Další vůle je podélná na té hřídeli. Ta jde vymezit podložkama, které bývají vytlačené, protože celá půlka traktoru na ně během jízdy po nerovnostech střídavě tlačí. Sundej horní víko, odsaj olej a uvidíš :) .
Pokud máš vůli v zubech, tak pomůže otočit o 180 stupňů to velké kolo šneku ....
Kdo to umí, ten to dělá....ten kdo o tom ví trošku, ten tomu šéfuje..... a kdo o tom neví nic, tak ten to buď učí a nebo o tom alespoň hloupě kecá!

Pes je opakem ženy..... všemu rozumí, ale mlčí :)

Uživatelský avatar
martin z
Příspěvky: 772
Registrován: sob led 14, 2012 9:10 pm
Bydliště: Vraný

Re: Tomovo TZ 4K 14

#2 Nový příspěvek od martin z »

jarynfira píše:Co se týče té převodky řízení Tome, tak to čím otáčíš, to je excentrická hřídel šneku ..... tzn. pouze zkusit otáčením vlevo nebo vpravo zmenšit vzdálenost šnekové hřídele k ozubenému kolu. Další vůle je podélná na té hřídeli. Ta jde vymezit podložkama, které bývají vytlačené, protože celá půlka traktoru na ně během jízdy po nerovnostech střídavě tlačí. Sundej horní víko, odsaj olej a uvidíš :) .
Pokud máš vůli v zubech, tak pomůže otočit o 180 stupňů to velké kolo šneku ....
Ty podložky když se vymění změní se něco? Nebo se to kolo musí otočit aby to k něčemu bylo? Já ho mám totiž přivařené a vůli ve volantu mám taky zhruba 1/4 otáčky

jarynfira
Příspěvky: 1630
Registrován: pát bře 19, 2010 9:19 pm
Bydliště: 739 91

Re: Tomovo TZ 4K 14

#3 Nový příspěvek od jarynfira »

Ty podložky, když jsou vymačkané, tak je tam vůle a celý šnek se pohybuje na hřídeli. Přenáší se to na traktor a vypadá to, že je vůle v zubech na šneku. Pak každý zkouší točit tím excentrem....
Kdo to umí, ten to dělá....ten kdo o tom ví trošku, ten tomu šéfuje..... a kdo o tom neví nic, tak ten to buď učí a nebo o tom alespoň hloupě kecá!

Pes je opakem ženy..... všemu rozumí, ale mlčí :)

Uživatelský avatar
martin z
Příspěvky: 772
Registrován: sob led 14, 2012 9:10 pm
Bydliště: Vraný

Řízení TK 14

#4 Nový příspěvek od martin z »

jarynfira píše:Ty podložky, když jsou vymačkané, tak je tam vůle a celý šnek se pohybuje na hřídeli. Přenáší se to na traktor a vypadá to, že je vůle v zubech na šneku. Pak každý zkouší točit tím excentrem....
Díky,ještě než to rozeberu jsou to nějaký spešl podložky, musím je koupit nový nebo jsou to nějaký obyčejný.

jarynfira
Příspěvky: 1630
Registrován: pát bře 19, 2010 9:19 pm
Bydliště: 739 91

Re: Tomovo TZ 4K 14

#5 Nový příspěvek od jarynfira »

jsou ocelové ..... mrkni se na to kolik jich tam máš a pak se rozhodni čím to vypodložit. Mohl by to být i ubroušený kroužek např. z ložiska + jedna nebo více podložek. Já jsem to měl před měsícem a půl venku a protože byly vymačkané ( byly jak lavor), tak jsem je jen otočil. To je k ničemu, protože po chvilce jízdy byla vůle zpět. Fest to na ně tlačí a proto jedině nějakou přidat .... :) . Já na to teď kašlu, protože bude hydraulika.
Kdo to umí, ten to dělá....ten kdo o tom ví trošku, ten tomu šéfuje..... a kdo o tom neví nic, tak ten to buď učí a nebo o tom alespoň hloupě kecá!

Pes je opakem ženy..... všemu rozumí, ale mlčí :)

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Tomovo TZ 4K 14

#6 Nový příspěvek od Tom »

Stačí sundat jenom to víko, nebo se z víka musí odšroubovat sloupek řízení a ta krytka s maznicí? Já jenom na jak dlouho to je, času moc nemám ale spíš to vidím že to rozložím až v průběhu času...
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

jarynfira
Příspěvky: 1630
Registrován: pát bře 19, 2010 9:19 pm
Bydliště: 739 91

Re: Tomovo TZ 4K 14

#7 Nový příspěvek od jarynfira »

Měl jsem to dole celé ...podlož motor, povol 4 šrouby na volantové tyči, dále 4 šrouby na přírubě převodovky, matku zajištění hřídele a jde to ven. Dokonce se mi to povedlo i s volantem, ale musel jsem povolit šrouby na přístrojovce.

Bude se ti to lépe dělat na ponku. Sundej víko, odlij olej, povol vevnitř tu matku hřídele šneku, vysuň hřídel, mrkni předem kolik máš vůle, doplň podložky a můžeš s tím Tome zpět ...

Můžeš to i pofotit, ať jsme tady chytřejší ....mě to nenapadlo ;-)
Kdo to umí, ten to dělá....ten kdo o tom ví trošku, ten tomu šéfuje..... a kdo o tom neví nic, tak ten to buď učí a nebo o tom alespoň hloupě kecá!

Pes je opakem ženy..... všemu rozumí, ale mlčí :)

Uživatelský avatar
martin z
Příspěvky: 772
Registrován: sob led 14, 2012 9:10 pm
Bydliště: Vraný

Re: Tomovo TZ 4K 14

#8 Nový příspěvek od martin z »

jarynfira píše:jsou ocelové ..... mrkni se na to kolik jich tam máš a pak se rozhodni čím to vypodložit. Mohl by to být i ubroušený kroužek např. z ložiska + jedna nebo více podložek. Já jsem to měl před měsícem a půl venku a protože byly vymačkané ( byly jak lavor), tak jsem je jen otočil. To je k ničemu, protože po chvilce jízdy byla vůle zpět. Fest to na ně tlačí a proto jedině nějakou přidat .... :) . Já na to teď kašlu, protože bude hydraulika.
Díky draku a hezký svátky.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Tomovo TZ 4K 14

#9 Nový příspěvek od Tom »

Děkuji, budu to dělat koncem ledna, tak pak to určitě nafotím 8)
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
martin z
Příspěvky: 772
Registrován: sob led 14, 2012 9:10 pm
Bydliště: Vraný

Re: Tomovo TZ 4K 14

#10 Nový příspěvek od martin z »

Tak jsem to rozebral jestli chceš Tome fotky tak to zajdu blejsknout ale je to tak většina těch podložek je napadrť.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Tomovo TZ 4K 14

#11 Nový příspěvek od Tom »

Jestli máš fotky, určitě se rád podívám, jak to vevnitř vypadá. Bohužel, o vánocích se k tomu nedostanu, dělám ještě seminárku do školy, učím se na zkoušky a nevím kde mi hlava stojí, takže až bude po všem tak se do toho po hlavě vetnu ;-)
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
martin z
Příspěvky: 772
Registrován: sob led 14, 2012 9:10 pm
Bydliště: Vraný

Řízení TK 14

#12 Nový příspěvek od martin z »

Tak jsem ještě skočil do dílny a tady to máš. Je to zase jedna ze slabin originál Holder to má jednodužší ale taky určitě podle mého lepší.Ty podložky jsou sice jako lavor ale to se mi zdá že je z výroby. Z toho ozub. kola vychází kus trubičky a na ní jsou ty podložky ale v mém případě byly čtyři z nich probroušený skrz. Ta hřídel je utěsněná O kroužkem tak tam trošku drží ale jde po sundání těch dvou matek co ji drží dobře vytlačit ven.
Přílohy
volant 012.jpg
volant 011.jpg
volant 010.jpg
volant 009.jpg
volant 008.jpg
volant 007.jpg
volant 006.jpg

jarynfira
Příspěvky: 1630
Registrován: pát bře 19, 2010 9:19 pm
Bydliště: 739 91

Re: Tomovo TZ 4K 14

#13 Nový příspěvek od jarynfira »

Já si Marťo myslím, že původně byly rovné. Jši šikula, žes to vyfotil 8) , ať se ostatní mrknou. Budou tam během jízdy různě po nerovnostech hodně velké tlaky a dostává to záhul. Pak je tam vůle, kterou se kde kdo snaží vytěsnit excentrem :)

Jak už jsem tady někde psal, tak pokud je vytlačený ten šnekový převod, není nic jednoduššího, než otočit kolo o půl otáčky ;-)
Kdo to umí, ten to dělá....ten kdo o tom ví trošku, ten tomu šéfuje..... a kdo o tom neví nic, tak ten to buď učí a nebo o tom alespoň hloupě kecá!

Pes je opakem ženy..... všemu rozumí, ale mlčí :)

Uživatelský avatar
martin z
Příspěvky: 772
Registrován: sob led 14, 2012 9:10 pm
Bydliště: Vraný

Re: Tomovo TZ 4K 14

#14 Nový příspěvek od martin z »

Toho ale nesmíš mít přivařený jako já. Dobře jsi poradil ale ty protože mě by asi ani nenapadlo že je ta vůle vystředěná takhle. Teď ještě musím vymyslet co tam vrazím místo nich a pak jsem zvědav jestli se to trochu zlepší protože bez vůle to určitě nezůstane.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Tomovo TZ 4K 14

#15 Nový příspěvek od Tom »

Martine paráda, díky za fotky 8) Ty podložky jsou vážně brutus... Takže jaký materiál byste doporučili? Koupit normální podložky ve Feroně nebo si nechat nějaké spešl vyrobit? Nebo originál od Šálka?
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“