hydraulika na TK

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Stuff
Příspěvky: 28
Registrován: pon srp 31, 2009 2:07 pm

hydraulika na TK

#1 Nový příspěvek od Stuff »

Zdavím, poslední dobou mám problém s hydraulikou. Mám na předek radlici nebo frézu a než se olej ohřeje tam mi to padá, ne že by to pomalu klesalo ale naférovku skočí páčka do polohy dolu a padne. Dá se nějak ten rozvaděč seřídit? Je to origo původní provedení.
Dík
Přílohy
TK hydr.png
Nic není nemožné, vše je pouze otázka času...

Uživatelský avatar
Martin_TDi
Příspěvky: 1137
Registrován: stř lis 10, 2010 1:36 am
Bydliště: 74294

Re: hydraulika na TK

#2 Nový příspěvek od Martin_TDi »

Myslím si , že seřídit se to moc nedá, maximálně vyměnit O-kroužky.
Martin_TDi
TZ-4K-14, m.r.1980 - minulost
Vinea 36Hp Comfort m.r.2016 - současnost

Peter2
Příspěvky: 200
Registrován: stř bře 11, 2009 4:22 pm

Re: hydraulika na TK

#3 Nový příspěvek od Peter2 »

Vyskytol sa mi problém v hydraulickom okruhu. Začala mi pomalšie dvíhať hydraulika. Keď bol piest na hydraulike plný oleja pri zdvihnutých ramenách, tak bolo počuť pretlakový ventil v ovládači hydraulického okruhu prirovnal by som to k slabému pískaniu. Ak sa vyskytol problém z hydraulikou už to nepíska. Neviete poradiť aby som nemusel kontrolovať každú časť hydraulického okruhu?

Uživatelský avatar
sten
Příspěvky: 733
Registrován: čtv říj 23, 2008 9:38 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: hydraulika na TK

#4 Nový příspěvek od sten »

ahoj přitahni trochu pojistny ventyl,je tam zatka tak sundat pak jetam šroub nakonci je čtyřhran povol tu velkou matici 22,klič tato zajistuje a přitahni ten šroub .

Peter2
Příspěvky: 200
Registrován: stř bře 11, 2009 4:22 pm

Re: hydraulika na TK

#5 Nový příspěvek od Peter2 »

Sten dík za radu. Budúci týždeň sa na to skúsim pozrieť a dám vedieť.

Uživatelský avatar
JPos
Příspěvky: 50
Registrován: sob led 28, 2017 3:29 pm
Bydliště: Přerovsko

Re: hydraulika na TK

#6 Nový příspěvek od JPos »

Chtěl bych se zaptat, jak rychle a při jakém plynu vám zvedá hydraulika ramena např. s pluhem na Tkčku . Bez zátěže mi zvedá i na volnoběh, ale když přípojím nářadí, tak musím dát skoro plný plyn, jinak se nehne. Originál hydraulické řízení funguje normálně i při volnoběhu.

Uživatelský avatar
Ninja
Příspěvky: 88
Registrován: úte srp 16, 2016 8:48 pm
Bydliště: Olomouc

Re: hydraulika na TK

#7 Nový příspěvek od Ninja »

Hydraulika pokud je dobrá tak by měla zvedat i na volnoběh. Udusíš motor, ale hydraulika pořád jede. Já mám hydrauliku kromě hydraulického řízení celou předělanou. Vlečku se dřevem sklopím pomalu i na volnoběh. Pokud máš vše původní tak pístnice to asi nebude ( to by přes manžetu tekl olej druhou stranou pístnice). Zřejmě dostatečně netěsní rozvaděč ( může být vychozený nebo špatně těsní kvůli nečistotě v oleji). Originál sítko olej nečistí a propouští i větší nečistotu. ( chce to vyčistit nádrž a osadit filtrem)
Obrázek,Obrázek
všechny fotky o mém TK-14 na http://ninjaa.rajce.idnes.cz/TZ_4-14/

Lupa
Příspěvky: 236
Registrován: čtv led 19, 2012 9:47 am
Bydliště: Frýdek Místek

Re: hydraulika na TK

#8 Nový příspěvek od Lupa »

Může být vyběhané čerpadlo a nedává dostatečný tlak. Zkus hustší olej, jestli se to nezlepší.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“