Hydraulické řízení na MT8-050

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
lukas.15
Příspěvky: 258
Registrován: ned dub 22, 2012 9:27 pm
Bydliště: Podbiel

Re: Hydraulické řízení na MT8-050

#91 Nový příspěvek od lukas.15 »

S tou obojstrannou piestnicou je len teoria, neviem ci by som mal odvahu sa do toho pustat ked to este nikto neskusal. A aj cenovo to vyde asi hodne. Ale vrta my to v hlave. A este je otazka ci bi ta fungovalo s takym malym priemerom pista, ci by to dokazalo vyvynut dostatocnu silu.

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Hydraulické řízení na MT8-050

#92 Nový příspěvek od Milhauss »

To by mělo jít,když to vidím na tom obrázku 8) 8) 8) Taky to mají v rovině,a taky jim to musí jít za roh,proto jsou tam ty kuláčky

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Hydraulické řízení na MT8-050

#93 Nový příspěvek od Milhauss »

Konečně jsem anšel fotku řízení mt8 232 :wink:

Takhle bych to chtěl zkusit,asi nejjednodušší a nejlevnější varianta

Obrázek

Uživatelský avatar
frgal
Příspěvky: 577
Registrován: úte lis 20, 2007 11:47 pm
Bydliště: Valašsko - u Vsetína

Re: Hydraulické řízení na MT8-050

#94 Nový příspěvek od frgal »

Jenže u 050ky se do této polohy pístu (tak blízko k svislému čepu otáčení kola) nikdy nedostaneš, protože ti zavazí reduktor. Oko pístnice vyjde asi někde ke spojovačce a v tomto případě budeš mít moc malý rejd.

lukas.15
Příspěvky: 258
Registrován: ned dub 22, 2012 9:27 pm
Bydliště: Podbiel

Re: Hydraulické řízení na MT8-050

#95 Nový příspěvek od lukas.15 »

Ja to vydim asi tak ze sa vratim k tomu povodnemu planu s tymi dvoma piestamy. S hadicamy to bude asi boj ale uvidime.
Ja sa len stale obavam toho ci my pojde aj hydraulika.

polemnepolem
Příspěvky: 797
Registrován: ned čer 10, 2012 4:46 pm
Bydliště: Plzeňsko

Re: Hydraulické řízení na MT8-050

#96 Nový příspěvek od polemnepolem »

Tak jedině silněší čerpadlo,taky se ted rozhlížím,jaké by bylo k mání,to origoš je s čelním nakladačem děsně pomalé,a pokud k němu přidám i orstu....no nevím. :'(
Zetor 6245

Uživatelský avatar
matto
Příspěvky: 727
Registrován: pát zář 28, 2007 11:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Hydraulické řízení na MT8-050

#97 Nový příspěvek od matto »

matto píše:podľa tohto videa orbitrol posklada správne aj úplná láma, krasne to tam chlapik vsetko popisuje / bonus je že po poľsky/

http://www.youtube.com/watch?v=IPnH99Nb6jA


dnes som rozobral orbitrol a samozrejme bol už zle poskladany, zajtra kupim nove o kružky, poskladam ako to má byť a uvidime čo z toho bude. rasťo neni zač, som rad , že ti to fachá , ved aj ja som sa inšpiroval tvojou realizáciou
video uz nefunguje, takze pridavam to iste video, ako pomocku pri demontazi a montazi orbitrolu pri vymene tesneni

http://uloz.to/live/x5YgeH87/montaz-orbitrola-flv
TRAC MT8-151.32
ex TRAC MT8-050 , ZETOR 7245 , MT8-132.32 , TZ-4K-14

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Hydraulické řízení na MT8-050

#98 Nový příspěvek od Milhauss »

Pán prodával mt8 050,tak jsem prosil o fotky,a dostali jsme se až k servu,že si ho dělali sami,a dvojpístové,tak sem dávám nějaké foto. Fotek není nikdy dost,třeba to někomu pomůže. Parametry nemám,ani pístů,ani orsty


ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Uživatelský avatar
matto
Příspěvky: 727
Registrován: pát zář 28, 2007 11:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Hydraulické řízení na MT8-050

#99 Nový příspěvek od matto »

uf dobre zbastnené , :( varene , rezane z kadečoho podľa mna až priliš komplikovane s tymi dvoma piestmi a aj tak tam je vidiet kde mu koleso šucha o drziak .
TRAC MT8-151.32
ex TRAC MT8-050 , ZETOR 7245 , MT8-132.32 , TZ-4K-14

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Hydraulické řízení na MT8-050

#100 Nový příspěvek od Milhauss »

No a i já přidávám něco k hydraulickému řízení MT8 050,a to ze zkoušení jiného uložení než se dělá a říkám,NEJDE TO.

Pístnici jsem tam narouboval,jinak tam dát nejde no a problém je v tom,než se začne zatáčet,je tam mrtvý ůhel,rameno se točí,pístnice se ani nehne. Sice by to realizovat šlo,ale s menším ůhlem zatáčení a to o dost. Takže přistupuji k variantě číslo 2 a to jak ji dávají všichni :vztek: Už jsem ji tam i narouboval,ale šroubením směrem k motoru,u jednoho není problém,u druhého nevím zda tam průtokové očko dostanu,snad ano. Tady video,kde je vidět o čem mluvím a nějaké fotky




Takto to vypadá pěkně a fuknčně,ale je tam prostě blbej úhel a nikam s pístem už nejde hnout,díky spojovačce

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Hydraulické řízení na MT8-050

#101 Nový příspěvek od Milhauss »

Hodím dotaz i sem,kdyby náhodou :friends:

Tak jsem v prdeli nefunguje to :vztek: :-/

Situace taková,první nastartování,s volantem nešlo hnout,říkám herdek,asi to bude zavzdušněné,tak jsem povolil na pístu hadice,bubliny utekly,konečně se kola hnuly,ale volant šel hrozně těžko,říkám kurde,to je něco špatně. Přeběhnul jsem ještě zapojení zda není někde chyba,zapojený se zdá,že to mám dobře. Když vezmu za čelák,hydraulika funguje,řízení ne. Asi dvě hoďky to stálo,před chvílí jsem to chtěl jen přeparkovat,nastartuju,a zasě s volantem nešlo hnout,párkrát jsem popjel,tak to trochu povolilo,ale stejně to prostě nejde.

Otázka co může být příčina,co může být špatně????

Pístnice chčije jak kráva,vypadá to jak kdyby to tlakovalo,a chcalo to kolem pístní tyče.pak když se to trochu hnulo,už to tolik neteklo. Pístnici vyndám,přetěsním,jestli třeba manžeta není v prdeli a neteče to okolo :-/

Druhá otázka,co když to zapojím napřímo,na P orsty přívod na T orsty ať už rozvaděč nebo přímo do nádrže. Abych vyloučil poruchu ventilu. Pak ještě jestli se nedá někde štelovat nějak tlak nebo něco,na LS ventilu je kulička s pružinou,ale to štelovat nejde. Pak na orstě je nějaké čidlo,asi jen na průtok oleje na kotrolku,to asi nemá na fukci vliv,jestli to není nějaké elektrické buzení či co. Tak jsem se těšil

Za každou radu moc děkuji :friends: 8) ,zítra vyndám ještě pístnici

Uživatelský avatar
matto
Příspěvky: 727
Registrován: pát zář 28, 2007 11:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Hydraulické řízení na MT8-050

#102 Nový příspěvek od matto »

podľa mna maš problem v orbitrole. kde si ho zohnal ? rozober ho , zlož tak ako ma byť zloženy a musi to ist.

mas to zapojene takto ?

Obrázek
TRAC MT8-151.32
ex TRAC MT8-050 , ZETOR 7245 , MT8-132.32 , TZ-4K-14

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Hydraulické řízení na MT8-050

#103 Nový příspěvek od Milhauss »

Sehnal jsem ho u nás na burze,může být špatný,není to nová věc. Na rozložení a složení si netroufám. Ano,zapojené dle obrázku,akorát místo propojky LS ventilu a LS orsty mám 10mm hadici a ne 5 mm trubku jak uvádějí. Zprva nelze hnout volantem,pak to trochu povolí. Na orstě je ještě nějaké elektricjé čídlo s dvěma konektory,ale nemá žádnou funkci,tak snad nemá vliv. Nemůže být okruh zavzdušněn??

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Hydraulické řízení na MT8-050

#104 Nový příspěvek od Milhauss »

Tady je pěkné video z jakých dílů se orbitrol skládá


piestrok
Příspěvky: 44
Registrován: úte říj 30, 2012 12:32 pm
Bydliště: Stará Ľubovňa

Re: Hydraulické řízení na MT8-050

#105 Nový příspěvek od piestrok »

nazdar panove možem sa opytat robim servo na mt8 050. napojil som hadice a servo my ide ale nechce my ist hydraulika prečistil som olejovi filter aj olej som vymenil a stale to neide neviete my poradit co to može byt

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“