Hydraulické řízení na MT8-050

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Hydraulické řízení na MT8-050

#76 Nový příspěvek od Milhauss »

Tomu jsem psal,ale je to trabugo,95mm obal pístní tyč 50 mm. To mě přijde dosti,nevím zda to čerpadlo zvládne a ještě k tomu hydrauliku

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Hydraulické řízení na MT8-050

#77 Nový příspěvek od Milhauss »

Ještě když už jsme u toho,a co toto to není možné řešení????

Obrázek

polemnepolem
Příspěvky: 797
Registrován: ned čer 10, 2012 4:46 pm
Bydliště: Plzeňsko

Re: Hydraulické řízení na MT8-050

#78 Nový příspěvek od polemnepolem »

Myslím že ne,když spočítáš potřebný výsuv a tělo pístnice co by tam vlezlo..
Zetor 6245

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Hydraulické řízení na MT8-050

#79 Nový příspěvek od Milhauss »

No je to furt stejný,celková délka 62 výsuv 13,kdyby se ukotvily písty na jeden čep kvůli ušetření místa,dva 30cm písty,z nich výsuv potřebný 26,tak by se to vešlo na milimetr,nebo ještě by se mohlo kousek posunout do boku díru pro spojovačku. A nebo ještě jeden z těch horších nápadů,dva písty,uřezat oka a spojit k sobě,5 cm ušetřen,jestli si rozumíme. Jakoby průběžný píst ale z dvou dvojčinných pístů :-/

polemnepolem
Příspěvky: 797
Registrován: ned čer 10, 2012 4:46 pm
Bydliště: Plzeňsko

Re: Hydraulické řízení na MT8-050

#80 Nový příspěvek od polemnepolem »

No,to je taky zajímavá řešení,ale už to ztráci na půvabu jednoduchosti,a znamená to dvakrát více hadic..
Zetor 6245

polemnepolem
Příspěvky: 797
Registrován: ned čer 10, 2012 4:46 pm
Bydliště: Plzeňsko

Re: Hydraulické řízení na MT8-050

#81 Nový příspěvek od polemnepolem »

Zetor 6245

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Hydraulické řízení na MT8-050

#82 Nový příspěvek od Milhauss »

No ještě by se mohly písty posunout směrem ke spojovačce,tam plac je,aby to trochu naběhlo na rozměrech

Ty rozměry jsou celkem dobré,ale furt mi přijde pístní tyč 50mm celkem dost

lukas.15
Příspěvky: 258
Registrován: ned dub 22, 2012 9:27 pm
Bydliště: Podbiel

Re: Hydraulické řízení na MT8-050

#83 Nový příspěvek od lukas.15 »

S tou priebeznou piestnicov si my nasadil chrobáka do hlavy. Neviem ako tebe ale ale mne by to možno šlo. Keby mala piestnica 36cm a aj s koncamy 59cm potom tam na kazdy koniec potrebujes gulovy cap kúsok trúbky s vnútorným zavitom na nastavenie a cap. Vyšlo by to nejakých 80 cm tak odoka a to by možno vyšlo keby sa vyrobili nové platne a posunuli by sa capy ku kolesu. A možno by stačilo prehodiť pravú platnu s ľavou. Ale to je len teórie. Zajtra to môžem nafotiť na zetore.

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Hydraulické řízení na MT8-050

#84 Nový příspěvek od Milhauss »

Určitě by s tím něco udělat šlo,každopádně buďto průběžnou pístnici těch správných rozměrů a nebo prostě dva písty. Ale určitě jeden z těchto způsobů,aby jsme se zbavili spojovačky,ta tam dost překáží.

Já tam kvůli širokým kolům moc placu na té plotně mít nebudu,ale zase ty pásoviny s čepem nebudou tak velké,a když by píst nebyl v ose,tak budou jakoby natočené,tudíž kratší.

Mě se celkem zamlová to s dvěma písty místo spojovačky a ukotvit na středu,je to vlastně ten způsob co jsem zkoušel,jen s dvěma písty. A když by nebyla spojovačka,vleze to tam,jen ty správné rozměry.

Až bude víc času,vyhodím spojovačku a zkusím udělat nějakej model třeba ze dřeva,abych to viděl,nějakou trubku do trubky,hodit na hever traktor a zkusit ten krok a hlavně poladit rozměry ať člověk ví co schánět. Dá tři litry a pak to bude malý,to se mi moc nechce,chce to už vědět přesně cca.

lukas.15
Příspěvky: 258
Registrován: ned dub 22, 2012 9:27 pm
Bydliště: Podbiel

Re: Hydraulické řízení na MT8-050

#85 Nový příspěvek od lukas.15 »

Ale ked tam dáš dva pisty tak tá spojovacka tam musí aj tak ostať. :ano:

polemnepolem
Příspěvky: 797
Registrován: ned čer 10, 2012 4:46 pm
Bydliště: Plzeňsko

Re: Hydraulické řízení na MT8-050

#86 Nový příspěvek od polemnepolem »

lukas.15 píše:Ale ked tam dáš dva pisty tak tá spojovacka tam musí aj tak ostať. :ano:

To si též myslím,a další nevýhoda dvou pístů je dvakrát víc hadic,o dva čepy víc,o jednu manžetu,prostě víc
případnejch rozměrů,jenže jeden průbežnej píst by musel mít na koncích bud nějaké přepákování,nebo plovoucí uložení,protože jak jdou kola do rejdu jezdil by sem tam,jako spojovačka...
Zetor 6245

Uživatelský avatar
frgal
Příspěvky: 577
Registrován: úte lis 20, 2007 11:47 pm
Bydliště: Valašsko - u Vsetína

Re: Hydraulické řízení na MT8-050

#87 Nový příspěvek od frgal »

Milhauss píše:Ještě když už jsme u toho,a co toto to není možné řešení????

Obrázek
Nechci ti kazit iluze, ale toto řešení možné není, protože každý píst by musel mít výsuv (dle tvého měření) 260mm a takový rozměr tam 100% nevleze.
A ani průběžný píst místo spojovačky, protože ramena opisují velkou kružnici, leda že by jsi pístnici uchytil jen ve středu aby se mohla otáčet jako spojovačka, ale i tak si myslím, že bude daleko od osy svislého čepu kola. No a to uchycení by byl oříšek - není do čeho

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Hydraulické řízení na MT8-050

#88 Nový příspěvek od Milhauss »

Proč by se musela zachovat spojovačka u provední dvou pístů???

Ty dva písty by se mohly natáhnout směrem k boudě,tam plac je,ale nesměla by být spojovačka,ta tomu překáží

U průběžné pístnice by samozřejmě musely být na koncích nějaké ty páky,či čepy. Bez toho to nepůjde. A kdyby nebyla v místě spojovačky,ale v přímce na svisláky,zase tak za roh kola nejdou,nebo třeba prodloužit ty plotny. Jak jsem to kreslil. Myslíš že to nejde uchytit k tomu kruhu co drží rouru,nebo někam tam,nebo využít ten držák převodky řízení??????

Pak nezbývá moc možností,píst jako originál se zásahem do rámu a nebo před spojovačku jeden píst,zkusím tam bodnout dva šrouby kde by asi byl píst,jestli by to fungovalo. Možná zítra,nebo úterý,středa

lukas.15
Příspěvky: 258
Registrován: ned dub 22, 2012 9:27 pm
Bydliště: Podbiel

Re: Hydraulické řízení na MT8-050

#89 Nový příspěvek od lukas.15 »

Mne stale vrta v hlave ta obojstranna piestnica. Mozno ze by to islo zrealizovat keby niekde vyrabali piesty na objednavku. Keby sa pouzil piest s vnutornym priemerom 50mm a piestnou tycou 22mm a vysuvom 260mm tak pri 50ke orste by to bolo 4.5 otalok volantu. Alebo potom pouzit 80ku orstu a hrubsi piest. Keby sa este namuntoval piest hned nad ruru za tu prirubu tak by sa mozno skratil aj vysuv mozno na nejakych 200mm, Cap vysiel niekde tam kde je teraz cap z prevodovky riadenia. Ale to je len toria podla mna.

Uživatelský avatar
Kinza
Příspěvky: 281
Registrován: pát srp 16, 2013 9:38 am
Bydliště: okr. Rychnov n. Kn.

Re: Hydraulické řízení na MT8-050

#90 Nový příspěvek od Kinza »

Milhauss píše:Proč by se musela zachovat spojovačka u provední dvou pístů???
protože když se jedno kolo půjde do rejdu tíž (bude třeba v brázdě) zatočí ti jedno do plného rejdu a až pak začne zatáčet druhé! u dvou pístů tam prostě spojovačka být musí, jinak ti každé kolo bude zatáčet jak chce!

oboustarnnou pístnici ti vyrobí na míru třeba v hydraulics

a hydraulické řízení musí vypadat např. takto
http://www.kultivator.cz/traktory-ls/ma ... 6-1200.jpg
a výsuv pístu se dá zkrátit umístěním kulového čepu blíže ke středu otáčení kola

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“