Hydraulické řízení na MT8-050

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
matto
Příspěvky: 726
Registrován: pát zář 28, 2007 11:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Hydraulické řízení na MT8-050

#61 Nový příspěvek od matto »

pridavam fotky z realizacie serva na mt8-050 mojom extraktoriku zo strany 3, kedze server kde som predtym uploadol obrazky je off


Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

http://postimg.cc/gallery/7mauxv3g/
TRAC MT8-151.32
ex TRAC MT8-050 , ZETOR 7245 , MT8-132.32 , TZ-4K-14

jarynfira
Příspěvky: 1630
Registrován: pát bře 19, 2010 9:19 pm
Bydliště: 739 91

Re: Hydraulické řízení na MT8-050

#62 Nový příspěvek od jarynfira »

Předpokládám, že spokojenost Matto ;-) .
Kdo to umí, ten to dělá....ten kdo o tom ví trošku, ten tomu šéfuje..... a kdo o tom neví nic, tak ten to buď učí a nebo o tom alespoň hloupě kecá!

Pes je opakem ženy..... všemu rozumí, ale mlčí :)

Uživatelský avatar
matto
Příspěvky: 726
Registrován: pát zář 28, 2007 11:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Hydraulické řízení na MT8-050

#63 Nový příspěvek od matto »

hej bol som spokojny ,len to chcelo mensiu orstu 40 je ideal max 50 . traktor uz nemam vymenil som ho za trojvalec

pridam ešte par zozbieranych fotiek k teme servo na mt8

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

http://postimg.cc/gallery/81gmae24/
TRAC MT8-151.32
ex TRAC MT8-050 , ZETOR 7245 , MT8-132.32 , TZ-4K-14

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Hydraulické řízení na MT8-050

#64 Nový příspěvek od Milhauss »


jarynfira
Příspěvky: 1630
Registrován: pát bře 19, 2010 9:19 pm
Bydliště: 739 91

Re: Hydraulické řízení na MT8-050

#65 Nový příspěvek od jarynfira »

Milhauss píše:Tady něco k témetu

http://www.zamecnictvistrycek.cz/cz/mon ... ervorizeni

Obrázek
Vidím tak Miloši na páčce plynu tu vratnou pružinku .... a na fotkách od Matta taky :D :ano:
Kdo to umí, ten to dělá....ten kdo o tom ví trošku, ten tomu šéfuje..... a kdo o tom neví nic, tak ten to buď učí a nebo o tom alespoň hloupě kecá!

Pes je opakem ženy..... všemu rozumí, ale mlčí :)

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Hydraulické řízení na MT8-050

#66 Nový příspěvek od Milhauss »

Tak jsem měl volný den,tak jsem hodil traktor na čelák,podložil heverem,ybch měl kola v luftě a začlo laborování nad možnostmi uložení pístnice k servu. Nemohu si pomoci,ale ten průběžný píst by se tam musel vejít. Akorát nevím jaké se dělají průměry je tam cca 9 cm místa a jestli se vykyvuje celej předek s držákem na převodku,neměl by tam být problém,jestli teda ještě ty klouby dovolí tak velké vytočení,ta spojovačka chodí celkem dost odpředu dozadu. Krapet rozměrů:

Mezi čepama spojovačky měřeno na střed je 62 cm
Ze středu do plného rejdu na jednu stranu je 44 cm,to je 88 obě strany,88-62=26 a to znamená výsun na jednu stranu 13 cm. Takže mezi plným rejdem je cca 26 cm,no a z toho máme 62 šířka - 26 rejd a to se rovná 36 cm je nejmenší možný rozměr mezi rejdem,čili maximální délka těla průběžného pístu.

Jestli se někde nestala chyba,berte to plus mínus. Těla pístu tedy 36 a výsun do stran potřebný je 26 je to fousoví ale fungovat by to mělo???? Otázka na Vás,takhle na papíře to vypadá reálně,teď můžeme probrat realitu.

Jdu to nakreslit ať to vidíme. Za chvíli jsem zpět

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Hydraulické řízení na MT8-050

#67 Nový příspěvek od Milhauss »

Tak tady je hrubý náčrt,použil jsem fotku tady z fora,akorát jsem ještě zapoměl,že vlastně na tom místu musí být takový ty hejbací konce,takže tělo pístu by muselo být ještě o něco menší,to už by byla otázka zda by to vyšlo a zda by to bylo reálně možné. Je to jenom ůvaha,nevím jaké jsou nástrahy reálu,ani jsem nikdy tuto pístnici na vlastní oči neviděl,takže to třeba není možné technicky,jen že plac tam je

Obrázek

No a když už byl traktor na heveru,začal jsem koumat jaké jsou další možnosti,píst umístit tak jak je origo,musel bych hodně zasahovat do rámu,jak tu výztuhu co drží rám blatníku,tak kus rámu co jde dopředu,no nevím,asi poslední možnost,nevím jak hodně jsem s diskama jinde s ET než originál,ale od platle řízení jsem 1 cm s diskem. Ale nacpat by to tam při troše štěstí asi šlo,ale tam už by opravdu záleželo na každém milimetru. Tak jsem zkusil hodit píst na druhou stranu ke spojovačce,a myslím si že i tam by tam možnost byla.

Dotaz,mohla by být pístnice uchycena přímo na kuláku zespod????? Pístnici jsem hodil dozadu,poměřil rejdy,držák pístu by vyšel někam co je ukostření a rozměr plus mínus co jsem změřil je vysunutá 45 zasunutá 28 cm. Viz foto
ObrázekObrázek

No a poslední možnost je před spojovačku,tam by se štěstím vyšel píst co mi zbyl z přední hydrauliky,výsun 100 mm,tak jak se tu píše že se používá,ale u rámu pod reduktorem tam zrovna moc placu není,nevím jestli by se tam smpotaly hadice. Ale i tam tam ta možnost je.

ObrázekObrázekObrázekObrázek

Toť můj postřeh k servu. Budu rád když se k tomu někdo vyjádří,co je reálné,co ne. Berte to s nadhledem,jsem amater,jen sjem chtěl vyzkoušet veškeré možné varianty

polemnepolem
Příspěvky: 797
Registrován: ned čer 10, 2012 4:46 pm
Bydliště: Plzeňsko

Re: Hydraulické řízení na MT8-050

#68 Nový příspěvek od polemnepolem »

Mě se hodně líbí ten tvůj návrh s dvoučiným pístem místo spojovačky,zejtra vytáhnu traktor a kouknu na to,myslým že by se dala ta vzdálenost mezi dírama po kulákach zvětšit použitím jiných platlý,ale pak by asi traktor nešlel dát na úzko,což mě by asi nevadilo,ale ten píst musí mít tělo někde uchycené,tj,možnost uchytit ho k rouře?.Co se týká montáže jednoho pístu,asi bych použil řešení co tu ukázal rasto,nebo matto,to se mi zdá jako jednoduché a účelné,a navíc nechci řezat držák blatníku kvůli čeláku.
Zetor 6245

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Hydraulické řízení na MT8-050

#69 Nový příspěvek od Milhauss »

K rouře nelze,ta se pohybuje,musíš někám co chodí s předkem,tudíž buďto použít držák převodky řízení,kterej nebude pottřeba anebo někam k té přírubě co je stažená šrouby a vlastně drží rouru. Celej čumák s motorem chodí vůči rouře a zadku. Myslíš tedy jako original,jen nezasahovat do rámu a nechat traktor na široko. To u mě nelze,kvůli širokým kolům. Ta spojovačka se mi taky moc líbí,roztáhnout to na platlích to mě nenapadlo,vidíš.Tady je foto jak je to originál u ještěrek,nevypadá to zase tak velké

Obrázek

Obrázek

polemnepolem
Příspěvky: 797
Registrován: ned čer 10, 2012 4:46 pm
Bydliště: Plzeňsko

Re: Hydraulické řízení na MT8-050

#70 Nový příspěvek od polemnepolem »

Je tam krásně vidět to přepákování co dělá u ještěrek ten neskutečnej rejd.No,to mě vlastně nenapadlo že se roura neotáčí s předkem,tak jak řikáš,vytvořit nějaký uchycení k přírubě nebo držákům blatníků,myslím že k držáku převodky by to nešlo,ta se přeci nekroutí s předkem.To chce nějak promyslet,výhoda je stejná rychlost otáčení na obě strany,a je mi to takové sympatičtější řešení než s klasickou pístnicí.Pokud by tam vyšla,poptat někde výrobu,vzal bych si určitě taky jednu,a myslím že nejen já... :prace:
Zetor 6245

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Hydraulické řízení na MT8-050

#71 Nový příspěvek od Milhauss »

To je fakt že se převodka asi nehýbe,na to jsem se nikdy nezaměřil. Ale on se nehýbe jakoby předek,ale hýbe se k němu roura se zadkem a boudou,takže se ani hýbat nemůže. /hel pohledu,každopádně předek,motor,náprava,převodka,a příruba u roury se hýbe spolu


Kurde tohle je hodně malé,podobné

http://archiv.aukro.cz/hydraulicky-pist ... 2475052884

Na kubotách a asi všech těch modernějších traktůrkách to je,tak proč by to nešlo sem,to bny v tom byl pešek aby to nešlo

polemnepolem
Příspěvky: 797
Registrován: ned čer 10, 2012 4:46 pm
Bydliště: Plzeňsko

Re: Hydraulické řízení na MT8-050

#72 Nový příspěvek od polemnepolem »

To je i za slušnej preis,a pán píše že jich má víc,to chce rychle jednat,hodit to do tužky,poměřit...už ho tam uplně vidím....výsuv na jednu stranu píše 10,5cm,ty máš spočítano 13...vyšlo by to?
Zetor 6245

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Hydraulické řízení na MT8-050

#73 Nový příspěvek od Milhauss »

Nechá se na pána nějak dostat,momentálně nic neprodává. Sice mě vyšel výsuv 13cm toto má 10,5 ale měřil jsem to cca a do plného rejdu,takže nějaká tolerance tam určitě je,a něco by se naladilo těma koncema

jarynfira
Příspěvky: 1630
Registrován: pát bře 19, 2010 9:19 pm
Bydliště: 739 91

Re: Hydraulické řízení na MT8-050

#74 Nový příspěvek od jarynfira »

Kdo to umí, ten to dělá....ten kdo o tom ví trošku, ten tomu šéfuje..... a kdo o tom neví nic, tak ten to buď učí a nebo o tom alespoň hloupě kecá!

Pes je opakem ženy..... všemu rozumí, ale mlčí :)

polemnepolem
Příspěvky: 797
Registrován: ned čer 10, 2012 4:46 pm
Bydliště: Plzeňsko

Re: Hydraulické řízení na MT8-050

#75 Nový příspěvek od polemnepolem »

Zítra na to vletím s metrem,a uvidíme,tahle druhá se mi zdá dost tlustá..
Zetor 6245

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“