Zapínání vývodového hřídele MT8 150

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Zapínání vývodového hřídele MT8 150

#16 Nový příspěvek od Tom »

Kdyby ta 232ka měla redukované rychlosti a nezávislý vývoďák, tak si myslím, že to je naprosto vyhovující traktor, že? Mě osobně se moc líbí, protože to není taková hromada kapotáže jako 050 a podobné, ale tyhle dvě věci ji na tom "žebříčku" posunují o hodně níž :(
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

hobr
Příspěvky: 3884
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: Zapínání vývodového hřídele MT8 150

#17 Nový příspěvek od hobr »

Mám problém. Když zapnu vývodový hřídel, páka se vrátí do výchozí polohy a náhon se přestane točit. Kde je chyba?
(Přiznám se, MT už mám asi 15 let, ale nikdy jsem náhon nepotřeboval :'(, takže jsem na to došel až nyní ...)
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

Moulis2
Příspěvky: 75
Registrován: ned úno 08, 2015 7:44 pm
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapínání vývodového hřídele MT8 150

#18 Nový příspěvek od Moulis2 »

Dobrý den mám ten samý problem zapnu páku vývodového hřídele a hned vyskočí netuším čím to muže být poradíte???

Uživatelský avatar
matto
Příspěvky: 727
Registrován: pát zář 28, 2007 11:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Zapínání vývodového hřídele MT8 150

#19 Nový příspěvek od matto »

vybrat sedadlo, odobrat kryt prevodovky z vrchu, spojka kardanu je hned hore takze problem hned uvidis ....
TRAC MT8-151.32
ex TRAC MT8-050 , ZETOR 7245 , MT8-132.32 , TZ-4K-14

jarynfira
Příspěvky: 1630
Registrován: pát bře 19, 2010 9:19 pm
Bydliště: 739 91

Re: Zapínání vývodového hřídele MT8 150

#20 Nový příspěvek od jarynfira »

Zkuste chlapi páku pořádně dotlačit. Musí být cítit pohyb zasunutí, pak nevyskakuje.
Kdo to umí, ten to dělá....ten kdo o tom ví trošku, ten tomu šéfuje..... a kdo o tom neví nic, tak ten to buď učí a nebo o tom alespoň hloupě kecá!

Pes je opakem ženy..... všemu rozumí, ale mlčí :)

janhrach
Příspěvky: 5
Registrován: stř čer 09, 2021 9:34 pm
Bydliště: Stupava

Re: Zapínání vývodového hřídele MT8 150

#21 Nový příspěvek od janhrach »

Prosim vas, moze mi niekto podrobne vysvetlit ako funguje ten menic rychlosti vyvodu na kardan vzadu? Potiahnutim packy von nastavim 540 rpm, nastartujem traktor, ale po par metroch jazdy s mulcovacom mi to same vpadne mierne dnu a vyvod sa zastavi. To iste ked potlacim packu dnu na 1000 rpm, po par metroch to skoci mierne von, a je domulcovane.
Ako to zaaretujem von alebo dnu, aby ma to vkuse nevypinalo? Skusam tu packu pootocit ale ani sa to nehne, maximalne sa to vystobuje von aj s tou maticou na konci.

Jeňór
Příspěvky: 211
Registrován: úte kvě 17, 2016 7:44 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Zapínání vývodového hřídele MT8 150

#22 Nový příspěvek od Jeňór »

Zkusil bych přitáhnout aretací tě páčky. Je tam dule je to srob s matko, ale je nato blby přístup.

janhrach
Příspěvky: 5
Registrován: stř čer 09, 2021 9:34 pm
Bydliště: Stupava

Re: Zapínání vývodového hřídele MT8 150

#23 Nový příspěvek od janhrach »

Jeňór píše: čtv čer 10, 2021 6:01 am Zkusil bych přitáhnout aretací tě páčky. Je tam dule je to srob s matko, ale je nato blby přístup.
Diky, pozeral som to, ale ten srob je zatiahnuty na max az po hlavu a ta packa sa da stale volne posunut von a dnu, srob na to nema ziadny efekt. Aj tak sa mi zda nejaky kratky, v com by mohol byt problem?
Ked prevodovka v aute vyhadzuje prevody je to dost pruser, bojim za ci to nebude podobny problem.

ObrázekObrázekObrázek

Jeňór
Příspěvky: 211
Registrován: úte kvě 17, 2016 7:44 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Zapínání vývodového hřídele MT8 150

#24 Nový příspěvek od Jeňór »

Jak vypadá zapadka a pružinka.? Je divný že ti to vyhazuje obě rychlosti, kdyby jenom jednu, tak bych řekl že so na kolech špatný zuby
Mě ta páčka jde celkem ztuha a pritem prerazovani je cítit a slyšet, jak ta aretaca zacvakava.

Jeňór
Příspěvky: 211
Registrován: úte kvě 17, 2016 7:44 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Zapínání vývodového hřídele MT8 150

#25 Nový příspěvek od Jeňór »

A zkosals napřed povolit tu matku a trochu ten srob zasrobovat? A pak zkusit jak chodí packa

janhrach
Příspěvky: 5
Registrován: stř čer 09, 2021 9:34 pm
Bydliště: Stupava

Re: Zapínání vývodového hřídele MT8 150

#26 Nový příspěvek od janhrach »

Jeňór píše: čtv čer 17, 2021 5:23 pm Jak vypadá zapadka a pružinka.? Je divný že ti to vyhazuje obě rychlosti, kdyby jenom jednu, tak bych řekl že so na kolech špatný zuby
Mě ta páčka jde celkem ztuha a pritem prerazovani je cítit a slyšet, jak ta aretaca zacvakava.
Mne packa ide tiez celkom ztuha, ale ziadnu aretaciu tam necitim ani nepocujem. Zapadku ani pruzinku som si tam nevsimol, to by malo vyskocit von ked vysrobujem ten srob? Bud je to rozmlatene, alebo to tam vobec neni, musim sa tam este raz pozriet v Sobotu.

janhrach
Příspěvky: 5
Registrován: stř čer 09, 2021 9:34 pm
Bydliště: Stupava

Re: Zapínání vývodového hřídele MT8 150

#27 Nový příspěvek od janhrach »

Jeňór píše: čtv čer 17, 2021 5:29 pm A zkosals napřed povolit tu matku a trochu ten srob zasrobovat? A pak zkusit jak chodí packa
Ktoru matku povolit teraz? Sorry ale ja fakt neviem jak to ma fungovat :zapomel:

Jeňór
Příspěvky: 211
Registrován: úte kvě 17, 2016 7:44 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Zapínání vývodového hřídele MT8 150

#28 Nový příspěvek od Jeňór »

Když se serizuje ta aretaca, tak se povolí ta matka a srobovakem se trochu přitáhne ten srob, tam jak to máš označeny to sipko.
Musí se to po trochach přitahovat a zkoušet hebat páčko. Těm srobem se pritlacuje pružinka a zapadka, který so pod něm. A aretujo vodící tyčku, která přesova ty ozubená kola

Jeňór
Příspěvky: 211
Registrován: úte kvě 17, 2016 7:44 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Zapínání vývodového hřídele MT8 150

#29 Nový příspěvek od Jeňór »

Pod těm srobem cos vysroboval musí být pružinka a taková zapadka, nebo kulička. Zkus to vytáhnout magnetem, nebo nějakém drátem.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5458
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Zapínání vývodového hřídele MT8 150

#30 Nový příspěvek od thovt »

Asi takhle by to mělo vypadat
https://eshop.agroad.cz/eshop-zapadka-p ... azeni.html
Problém je že za léta se tam udělá bahno západka uvízne .
Chce to vyndat vyčistit, namazat olejem.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“