Mulčování

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Kinza
Příspěvky: 281
Registrován: pát srp 16, 2013 9:38 am
Bydliště: okr. Rychnov n. Kn.

Re: Mulčování

#151 Nový příspěvek od Kinza »

Před včerejšky mi konečně přišly Y nože (byly potřeba nabrousit) na můj EFGC 135 a musím říct, že je to pořádný rozdíl, Y nože spotřebují cca 1/3 výkonu oproti kladivům až jsem tomu nevěřil :wink:

jezdím o dva kvalty výš - kde jsem s kladivy jezdil red. 3 plný výkon tam jezdím 1 plná s rezervou, obdobně kde jsem s kladivy jezdil red. 4 plný výkon tam jezdím 2 plná s rezervou a kde jsem jezdil 1 plná dalo by se jet 3 plná, ale to už mi nedovolil rozbitý terén to bych asi proletěl střechou :smich: navíc je trávník lépe posekaný, takže za mě do trávy a drobného náletu určitě Y nože !

video bohužel nemám neměl kdo točit - někdy příště, jsem velmi spokojen :wink:

nulacz
Příspěvky: 6
Registrován: ned čer 21, 2015 2:28 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Mulčování

#152 Nový příspěvek od nulacz »

uvažuji o koupi mulčovače do vinohradu, žádná vysoká tráva.... budu ji udržovat nízkou přeci jen tam musím jezdit s rosičem a hodit pěcho... a nemohu se rozhodnou který mulčovač buď http://www.malotraktorysilesia.cz/prisl ... mo-fme105/ a nebo http://www.dabaki.cz/nabidka/picniny-a- ... /serie-ef/ EF 105 mám to za TK 14 :rally: ... pomozte mi prosím s výběrem

Uživatelský avatar
majo258
Příspěvky: 801
Registrován: stř říj 21, 2009 4:26 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Mulčování

#153 Nový příspěvek od majo258 »

Ahojte, stretli ste sa niekto s tymto mulcovaco? nejake postrehy?
http://dom.bazos.sk/inzerat/54211487/mulcovac.php

hugo
Příspěvky: 326
Registrován: stř lis 26, 2008 10:21 pm

Re: Mulčování

#154 Nový příspěvek od hugo »

podle vzhledu mi to připomíná číňany, co tady prodává "spousta" firem.
typoval bych to na ef (délka okolo 85 cm odhadem). až na barvu a nálepku je to můj ef 105 od dabakiho

Uživatelský avatar
majo258
Příspěvky: 801
Registrován: stř říj 21, 2009 4:26 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Mulčování

#155 Nový příspěvek od majo258 »

pise ze ma 95-ku a 115-tku, utiahne to dvojvalec slavia, a myslim ze moze dat aj y noze podla poziadavky.
ak som dobre nasiel stranku, tak asi to vyraba Litva.
Naposledy upravil(a) majo258 dne ned lis 01, 2015 12:44 pm, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Mulčování

#156 Nový příspěvek od Antony30011 »

Taky bych rekl. V cine na to daj jinou barvu s jinou nalepkou a je to

Uživatelský avatar
YJ KAO
Příspěvky: 16
Registrován: sob srp 29, 2015 8:05 am
Bydliště: Trenčin

Re: Mulčování

#157 Nový příspěvek od YJ KAO »

nulacz píše:uvažuji o koupi mulčovače do vinohradu, žádná vysoká tráva.... budu ji udržovat nízkou přeci jen tam musím jezdit s rosičem a hodit pěcho... a nemohu se rozhodnou který mulčovač buď http://www.malotraktorysilesia.cz/prisl ... mo-fme105/ a nebo http://www.dabaki.cz/nabidka/picniny-a- ... /serie-ef/ EF 105 mám to za TK 14 :rally: ... pomozte mi prosím s výběrem


Zdravím ťa,

skús si pozrieť ZANON. pred nedávnom som ho kúpil na základe skúseností vo vinohrade pozri sekciu belarus 320.4 tam sú príspevky. Samozrejmä ceny klasických bez bočného a zvislého posunu sú diametrálne iné ...
Belarus 320.4/2015

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Mulčování

#158 Nový příspěvek od pawka »

kam se stratili ty doby, kdy jsme schaneli kazdej metr2 travy a kdyz uz byla,brečeli jsme ,že už je posekaná. ted hlavne at neroste a je posekaná. naco je seno a tráva?
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Uživatelský avatar
majo258
Příspěvky: 801
Registrován: stř říj 21, 2009 4:26 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Mulčování

#159 Nový příspěvek od majo258 »

tak to uz je nostalgia, dnes nikto nic nepotrebuje, asi sme taky bohaty ze vsetko si kupime, ako raz povedal nas slavny Mikloz, dovezieme zo zapadu. :-/

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Mulčování

#160 Nový příspěvek od Antony30011 »

pawka píše:kam se stratili ty doby, kdy jsme schaneli kazdej metr2 travy a kdyz uz byla,brečeli jsme ,že už je posekaná. ted hlavne at neroste a je posekaná. naco je seno a tráva?
To já sháním pořád a každej na mě čumí jak na blba. Mulčovač mám jen na nějaký sečení okolo plotů, cest a nebo na místa, kde se seno nedá dělat :) případně na slámu, zelený hnojení a tak

polemnepolem
Příspěvky: 797
Registrován: ned čer 10, 2012 4:46 pm
Bydliště: Plzeňsko

Re: Mulčování

#161 Nový příspěvek od polemnepolem »

Mám ef 115 od silesiana,na dvouvál je to akorát,pokud mulčuješ pravidelně udržovanou plochu tak bych se nebál jít i do širšího.Já teď rekultivoval louku nesekanou několik let a cca 3000m2 za tři hodiny,ale dostal pěkně pohulit :'(
Zetor 6245

Jana TK
Příspěvky: 6
Registrován: ned led 24, 2016 3:18 pm
Bydliště: Plzeň sever

Re: Mulčování

#162 Nový příspěvek od Jana TK »

Taky hledam rady a jestli jsem spravne pochopila z fóra, tak aby mulcovac dobře fungoval a opravdu mulcoval alespoň ten kladivkovy, musí jet na nejvyšší otáčky. Kdyby ale se dala místo motorove prevodovkova závislost. Nebude to při te rychlosti a s menším počtem otáček stíhat mulcovac. Ale nemam zkusenost. Jen co se tu ruzne pise na fóru :-)

JardaCNC
Příspěvky: 2354
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Mulčování

#163 Nový příspěvek od JardaCNC »

Jak jsem již psal v jiném tématu , tak Tk 12 má potřebné otáčky na mulčovač jen na motorovou závislost. Jedná se hlavně o poměr rychlosti traktoru a otáčky mulčovače. Nic nepomůže když se tam zařadí 4ka a traktor pojede cca. 25km/hod (na louce se stejně nerozjede - nejsou ty koníky - výkon motoru) a pokud se rozjede - třeba z kopce - tak stejně ,aby se zařadil vývodový hřídel tak se musí zastavit - řadit v klidu stroje. Nejsou tam sinchrony. I kdyby se to nějak podařilo tak na 4rku s mulčovačem v záběru motor nebude výkonostně stačit. A pokud by snad ??? Bude to jako když rýpou svině.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Mulčování

#164 Nový příspěvek od Antony30011 »

Za TK kladívkovej mulčovač nepůjde. To snad neutáhne ani na prázdno. Za tk tak horizontální mulčovač, vertikál bude o ničem. A kladiva chou rozhodně větší výkon jak Y nože. A většinou Y nože stačí, kladiva sou na drcení třeba ořezů révy nebo sadů, jeden keř na louce sežerou i Y nože. Já s nim beru i menší podrustky a je to na sračku.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Mulčování

#165 Nový příspěvek od Antony30011 »

JardaCNC píše:Jak jsem již psal v jiném tématu , tak Tk 12 má potřebné otáčky na mulčovač jen na motorovou závislost. Jedná se hlavně o poměr rychlosti traktoru a otáčky mulčovače. Nic nepomůže když se tam zařadí 4ka a traktor pojede cca. 25km/hod (na louce se stejně nerozjede - nejsou ty koníky - výkon motoru) a pokud se rozjede - třeba z kopce - tak stejně ,aby se zařadil vývodový hřídel tak se musí zastavit - řadit v klidu stroje. Nejsou tam sinchrony. I kdyby se to nějak podařilo tak na 4rku s mulčovačem v záběru motor nebude výkonostně stačit. A pokud by snad ??? Bude to jako když rýpou svině.
25 km/h s mulčovačem? :shock: To číslo 2 před tou 5 ujelo, ne? :D

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“