Mulčování

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
JardaCNC
Příspěvky: 2356
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Mulčování

#166 Nový příspěvek od JardaCNC »

Reagoval jsem na dotaz Jana TK - že by šlo místo motorové závislosti zařadit pojezdovou (viz 4 příspěvky výše) a tak jsem tam dal 4ku ,aby se vývodová hřídel točila nejrychleji (v rámci 1 - 4 rychlosti v před) a pak by ta rychlost 25km/hod byla reálná - i když v praxi nedosažitelná.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Mulčování

#167 Nový příspěvek od Antony30011 »

To sem pochopil, ale tohle by spíš šlo řešit nějakou převodovku na kardanu než tímto. 25 km/h je rychlost úplně nesmyslná pro jakejkoliv mulčovač

JardaCNC
Příspěvky: 2356
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Mulčování

#168 Nový příspěvek od JardaCNC »

Ano to by možná šlo - ale který mulčovač má v sobě převodovku do rychla? Já o žádném nevím.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Mulčování

#169 Nový příspěvek od Antony30011 »

To nemá, ale jednou sem to viděl naroubovaný na náhonu mulčovače a na převodovku se zasouval kardan. Někde bych to možná i našel. Ale otázka jestli toto má cenu řešit za Tkčko :-/ já bych koupil ten horizontál a hotovo.

Uživatelský avatar
FandaP
Příspěvky: 3469
Registrován: ned bře 15, 2009 4:15 pm
Bydliště: Chrudim

Re: Mulčování

#170 Nový příspěvek od FandaP »

Nedáte to výkonově. Moje MT8 s motorem Slavia 2S90a je na hraně.

JardaCNC
Příspěvky: 2356
Registrován: pát čer 14, 2013 11:24 pm
Bydliště: Kyjov

Re: Mulčování

#171 Nový příspěvek od JardaCNC »

Moje řeč. S TK 14 jsem jezdil s rotavátorem v sadě do kopce a to byla celkem dobrá půda - ani jíl ani písek a ani černo zem a přesto se čekalo na počasí - ani mokro ani sucho - byl to kolikrát problém to skloubit , zvlášt když pod vinohradem , broskvama a jabloněmi bylo sucho ,ale pod merunkami, třešněmi, višněmi či hruškami bylo mokro - byli to vzrostlé a husté stromy. Jen se škrábal vršek ,aby nerostla tráva. Dělal jsem to 75leté paní co to TK vlastnila. Pak onemocněla a začal se o to starat její syn (50let). Na podzim neoral a šlo to zkopce. Ted už tam nechodím. Tedy vlastně vloni jednou. Pod stromi to šlo , vinohrad taky , ale broskvoně jsem to vzdal.
Já mám kubotu B7000 a za ní mám předělaný rotavátor na kladívkový mulčovač. Výkonově je to na hranici , ale na redukovanou 1 jsem zmulčoval i metrovou trávu. Kopu i do hlíny a tak nová tráva roste až k podzimku - otavu - mulčuji tedy 2x ročně.

nulacz
Příspěvky: 6
Registrován: ned čer 21, 2015 2:28 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Mulčování

#172 Nový příspěvek od nulacz »

přemýšlím nad čínou ale nad nějákou, aby měla aspon mazničky na ložiska ....

polemnepolem
Příspěvky: 797
Registrován: ned čer 10, 2012 4:46 pm
Bydliště: Plzeňsko

Re: Mulčování

#173 Nový příspěvek od polemnepolem »

nulacz píše:přemýšlím nad čínou ale nad nějákou, aby měla aspon mazničky na ložiska ....

koupil jsem od cronima ef 115(lehčí verze) po sezoně používání mohu říct,že za tenhle traktor(slavia dvouhrnek motor) je bohatě dostačující,mám šířku 115 a je tak akorát na hranici výkonu při mulčování vysoké,nebo zanedbaných ploch.Pro pravidelnou udržbu pastvin nebo jiných travnatých ploch bych dnes už koupil spíš horizontální a s větší šířko(možnost rychlejšího pojezdu) Jinak tahle čína co mám pod střechou je dílensky solidně zpracovaná,bytelná,maznice na ložiskách jsou,jediné co vidím jako slabinu,jsou všechny šrouby v pevnosti 5.4 a no,name ložiska a řemmeny-ale i případná výměna těchto dílů které ani po pár odmulčovaných hektarech nevykazují opotřebení,může lehce navýšit cenu za provoz mulčovače,ale ani tak to nedosáhne částky za jinný mulčovač evropské značky(vyroben v číně).
Jinak soused mám MUL 1300 z prostějova a uhlová převodka je na chlup stejná jako na tom mém..... :prace:
Zetor 6245

Uživatelský avatar
rimmerworld
Příspěvky: 244
Registrován: pon lis 21, 2016 9:43 pm
Bydliště: Presov

Re: Mulčování

#174 Nový příspěvek od rimmerworld »

Zdravim, ma tu niekto skusenost s mulcovacom stark 95?.. Rozmyslam o kupe k dvojvalcovemu motoru. V tekacku.. Je to jeden z najviac rozsirenych znaciek tu v okoli.. Chcem prevazne mulcovat travu resp zelene hnojivo... Ked som dobre cital tak. Otacky su na dvojvalci cca 900 za min pri max otackach motora.. Ale mulcovace.. Aj tento. Je na 540... Nestane sa mu nic pri rychlejsom toceni?.. A vlastne.. Tu motorovu zavislost som nikdy nepouzival.. Tak neviem.. Pri cuvani sa to toci tiez do druhej strany.. A tim padom ide aj mulcovac opacne?.. Alebo pri cuvani treba vypinat nahon hriadela.. :chytry:.. Alebo kardan sa toci stale. Rovnakym smerom pri motorovej.. Zavislosti.. Len nedavno sme ho dali vymenit.. Kedze bol odcvaknuty uz od kupy.. :)

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“