Příruba plošiny

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
alofok
Příspěvky: 2
Registrován: úte bře 05, 2024 5:27 pm
Bydliště: Plzeň

Příruba plošiny

#1 Nový příspěvek od alofok »

Dobrý den všem. K manželce jsem jako bonus dostal TK 12 a kus lesa a tím vše začalo. Prvotní opravy a údržbu jsem zvládl i za příspěvků zde na fóru(díky za ně)ale teď jsem bezradný. V neděli při cestě z lesa jsem si všiml, že když nastupuji na traktor tak se v půli trošku prohne a naopak. Našel jsem že je ulomená přední přiruba plošiny. Tady jsem se dočetl o rozsypaném ložisku a že se to stává. Když to vím, tak se mi s tím jezdit nechce a v lese mám hranici připravenou k odvozu. Potřebuji alespoň trošku postrčit správným směrem k demontáži a pokud to půjde tak to nechat zavařit. Počítám, že bez demontáže to asi nepůjde. Budu vděčný za každou radu a zkušenost. Díky a hezký den.

Zdeněk 23
Příspěvky: 307
Registrován: pon zář 17, 2012 8:45 pm
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Příruba plošiny

#2 Nový příspěvek od Zdeněk 23 »

Ahoj, před nějakou dobou mě potkal stejný problém. Nebál bych se opravy, jestli se nemýlím, ten problém s ložiskem a případně s hnací hřídelí zadní nápravy nastává v případě, když praskne vnitřní trubka(blízko u zadní nápravy), na které se u TK naklápí zadní náprava proti přední. Chce to roztrhnout TK za lámáním, přírubu vyrovnat, vybrousit praskliny a znovu zavařit přírubu. Mě se to stalo už podruhý, takže jsem při druhé opravě sehnal trubku která pasuje dovnitř té původní a vrazil jsem jí cca 7cm dovnitř od příruby a tím ten spoj ještě vyztužil. Mám i nějaký fotky, kdybys chtěl, ale až to rozebereš, tak ti to bude jasný, co je potřeba udělat.

ITS
Příspěvky: 6230
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Příruba plošiny

#3 Nový příspěvek od ITS »

Pokud je ulomená přední příruba, pak lze svařit bez demontáže, pokud není nějak moc odehlá. Mluvíme o přední přírubě !!!

Zdeněk 23
Příspěvky: 307
Registrován: pon zář 17, 2012 8:45 pm
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Příruba plošiny

#4 Nový příspěvek od Zdeněk 23 »

U mě to vypadalo takhle - před
Obrázek
a po opravě
Obrázek

alofok
Příspěvky: 2
Registrován: úte bře 05, 2024 5:27 pm
Bydliště: Plzeň

Re: Příruba plošiny

#5 Nový příspěvek od alofok »

Obrázek
Pánové díky moc za ochotu. Mě to přijde jako když je příruba nasazená na tu rouru přivařená a ten svár povolil. Pokusím se přidat foto a hejbe se to mezi 1 a 2. Jinak ano je to přední se třemi šrouby.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“