MT8 132.2 motor pri záťaži nemá výkon

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
andiq
Příspěvky: 102
Registrován: sob zář 08, 2012 8:21 pm
Bydliště: Košice

MT8 132.2 motor pri záťaži nemá výkon

#1 Nový příspěvek od andiq »

Nazdar potrebujem poradiť. Mám MT8 132.2 s motorom slávia 2s90. Problém je v tom že motor pri záťaži napriklad pri rotavatorovani ( Kyr 100 a) začne na čierno dymit a pomalí klesajú otáčky keď stlačim spojku motor sa dostane hneď do pôvodných otaciek.Pred mesiacom mi vošla nafta do olejovej vaní a motor išiel cez Max otáčky nevedel som ho vypnúť az po chvíli zdochol. Motor som potom natočil normálne. Zistil som že cez podavacie čerpadlo mi išla nafta do oleja. A od vtedy motor pri záťaži dymi, na prazdno napr po ceste ide normálne. Olejový, vzduchový filter je nový taktiež vložka čistica nafty. Ďakujem za všetky rady.

Lupa
Příspěvky: 236
Registrován: čtv led 19, 2012 9:47 am
Bydliště: Frýdek Místek

Re: MT8 132.2 motor pri záťaži nemá výkon

#2 Nový příspěvek od Lupa »

To by mě zajímalo, jakým způsobem se dostala směs olej/nafta do sání že to šlo na max? Jediná cesta je přes odvzd. bloku motoru u nalévacího hrdla oleje. To je ale dost vysoko, takže bud tam toho bylo opravdu hodně (kolik jsi vylil?) nebo utíká tlak kolem pístů a proudem vzduchu/spalin v odvzdušnění šel i olej/nafta do sání a tím pádem otáčky na max. Jak jsi to chcípnul?
Zkus otevřít nalévací otvor pro olej při chodu motoru, jestli tam fouká? Jinak nevím, snad postupná kontrola tlaků, vstřikovačů ap. a postupné vylučování možných příčin.
Takto se zničilo mnoho motorů, přetočením při nasátí oleje.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5429
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: MT8 132.2 motor pri záťaži nemá výkon

#3 Nový příspěvek od thovt »

Aby to šel na max musel být problém z regulátorem třeba nevhodná viskozita oleje.
Jinak u slavií roztáčení mot. do nekonečna píšou v každém manuálu mot. slavia dobrý mít po ruce klíč na povolení matice vstřikovací trubičky!
Když jsi rotoval měl jsi aspoň zoráno?

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“