Tz4k14 problem s olejom

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Fildo
Příspěvky: 1
Registrován: pát bře 24, 2023 12:23 pm
Bydliště: Senec

Tz4k14 problem s olejom

#1 Nový příspěvek od Fildo »

Zdravím. Stal som sa majitelom Tz4k14 a pre zaciatok by som si chcel overit jednu informaciu. Jedna sa mi o to, ze potrebujem doliat olej do motora a docital som sa ze sa tam dava m6ad. Avsak neviem aky olej tam bol dolievany doteraz a bolo mi povedane ze pokial tam teraz dam m6ad tak mi to uvolni karbon a zadre motor. Je to pravda alebo sa nemusim obavat vymeny oleja? Viac menej som rozhodnuty to risknut a stary olej vypustit a dat tam m6ad kedze bez oleja jazdit nemozem. Dakujem za odpovede. Ak sa pytam somarinu ospravedlnujem sa ale radsej si necham poradit od skusenejsich. Prikladam foto traktora
Obrázek

Uživatelský avatar
rimmerworld
Příspěvky: 244
Registrován: pon lis 21, 2016 9:43 pm
Bydliště: Presov

Re: Tz4k14 problem s olejom

#2 Nový příspěvek od rimmerworld »

Ja som tam tusim nalial m7adx...a kto vie co tam bolo pred tym...a islo to...teraz uz ten motor nemam..kto vie..co s nim je... :-/

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5455
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Tz4k14 problem s olejom

#3 Nový příspěvek od thovt »

Můžeš použít proplachovací Paramo V2 ISO VG 32 , 15 minut na vyšší volnoběh víc plynu ne. Nejdříve vyčisti olejový plstěný filtr . http://www.tz4k14.sk/olejovy-filter-TZ- ... escription https://eshop.agroad.cz/eshop-cistici-v ... -plst.html, je na boku hrníček s křídlovým šroubem.
Nejlepší vyzpovídat majitele pokud to není pozůstalost.
Ano M6AD SAE 30 jaro podzim , M6AD SAE 40 Api:CB letní tropické teploty . Tenkrát nic nebylo , ale dnes je dobré na mazaní lišty a řetězu u motorové pily.

Funguji ješte na vyšší kvalitu oleje než tu psal rimmerworld, ale šel jsem postupně až na SAE 30 , API:CF
Motor je dvoutaktní diesel, polozrátovým mazáním částečně recykluje použitý olej, přes plstěný filtr.
Takže se musí měnit olej, když ztmavne do temně hnědé.

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3111
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Tz4k14 problem s olejom

#4 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Fildo
Kľudne tam dolej olej M 6AD, nič tým nepokazíš. Ak by si náplň oleja náhodou menil, tak kľudne použi M6AD, pokým stroj nechceš používať najmä v zime....
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Lupa
Příspěvky: 236
Registrován: čtv led 19, 2012 9:47 am
Bydliště: Frýdek Místek

Re: Tz4k14 problem s olejom

#5 Nový příspěvek od Lupa »

Ten karbon se uvolnuje postupně takže stačí kontrolovat a čistit filtr.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“