rozvod rychlospojky hydrauliky na mt8 132.2

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pol
Příspěvky: 347
Registrován: ned úno 08, 2009 3:04 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

rozvod rychlospojky hydrauliky na mt8 132.2

#1 Nový příspěvek od pol »

Majstry od hydrauliky,potrebujem dat na mt8 132.2 do zadu na okopavačku hydrauliku -2ks rychlospojky prívod spiatočka a mám napojené servo a samozrejme dvihanie naradia hydr.valcom no neviem to prepojit a potreboval by som presný postup ako to poprepajat,gde to rozbočit a čo všetko k tomu kúpit aby to šlapalo,poprípade aj fotky až mate pomohlo by to čerpadlo mám menene na 20l dakujem

Uživatelský avatar
pol
Příspěvky: 347
Registrován: ned úno 08, 2009 3:04 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: rozvod rychlospojky hydrauliky na mt8 132.2

#2 Nový příspěvek od pol »

Skutočne sa tu nenajde jeden z vás ktorý si na naradie v zadu namontoval hydrauliku s dvomi rýchlospojkami,potrebujem vediet ako najjednoduchšie,aký rozvádzač.

Uživatelský avatar
pol
Příspěvky: 347
Registrován: ned úno 08, 2009 3:04 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: rozvod rychlospojky hydrauliky na mt8 132.2

#3 Nový příspěvek od pol »

Viem že tu boli volakedy aj celkom dobré fotky,no prelistoval som to tu a neviem to nájst

Uživatelský avatar
saano
Příspěvky: 1130
Registrován: pon led 05, 2009 1:23 am
Bydliště: *

Re: rozvod rychlospojky hydrauliky na mt8 132.2

#4 Nový příspěvek od saano »

Ahoj pozri sem

viewtopic.php?f=97&t=93729


Neviem či ti to pomôže :-/ .
Domtra 4x4 ... viewtopic.php?f=13&t=6467 ...
e-mail : zlatomis@gmail.com

Uživatelský avatar
pol
Příspěvky: 347
Registrován: ned úno 08, 2009 3:04 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: rozvod rychlospojky hydrauliky na mt8 132.2

#5 Nový příspěvek od pol »

sano pekne ti dakujem ,pomohlo aj to len to majú dost zložité,ja potrebujem jeden okruh a keby bol trošku popis o prepojení

Uživatelský avatar
pol
Příspěvky: 347
Registrován: ned úno 08, 2009 3:04 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: rozvod rychlospojky hydrauliky na mt8 132.2

#6 Nový příspěvek od pol »

Momentálne by som potreboval vediet aky hydr. rozvádzač potrebujem,mám tam hedr.riadenie jedeno piestové,zdvih zavesu naradia a potrebujem na hydromotor pre okopavačku dve rychlospojky na okruh a rozvádzače maju viac možností tak aky vlastne potrebujem

Uživatelský avatar
saano
Příspěvky: 1130
Registrován: pon led 05, 2009 1:23 am
Bydliště: *

Re: rozvod rychlospojky hydrauliky na mt8 132.2

#7 Nový příspěvek od saano »

A ako to máš vlastne teraz zapojené??

Nadrž - čerpadlo - riadenie - rozvádzač - späť Nadrž?.

Z riadenia ide tlak do rozvádzača? Aký rozvádzač tam máš?
Napíš aké tam máš momentálne použité komponenty.
Domtra 4x4 ... viewtopic.php?f=13&t=6467 ...
e-mail : zlatomis@gmail.com

Uživatelský avatar
pol
Příspěvky: 347
Registrován: ned úno 08, 2009 3:04 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: rozvod rychlospojky hydrauliky na mt8 132.2

#8 Nový příspěvek od pol »

presne tak ,klasika rozdelovač na mt8 132 a hydraulické riadenie komlet jedno piestove čo bežne predavajú a ponukaju na inernete a samozrejme hydr. valec na zadný záves naradia.Teraz potrebujem rozviest hydrauliku a okopavačku gde treba dve rychlospojky.Hydr. čerpadlo som vymenil z pôvodneho cca 10 až 12l na 20l len neviem postup prepojenia a aký rozvadzač tam dať aby ostalo všetko funkčné,po prípade už ked to budem prerabat dal by som tam aj 4 rychlospojky-vyvody pre naradie.čerpadlo mám ešte jedno silnejšie gde už treba vyrobiť prírubu-pre prípad že by nestíhalo.Rozvadzač by mal byt zrejme v nulovej polohe priechodný a po uzavretí -nepouživaní hydr.naradia aby bol okruh stálý do iných častí hydr.zariadení na traktore.

Uživatelský avatar
saano
Příspěvky: 1130
Registrován: pon led 05, 2009 1:23 am
Bydliště: *

Re: rozvod rychlospojky hydrauliky na mt8 132.2

#9 Nový příspěvek od saano »

A koľko ten hydromotor čo poháňa okopávačku potrebuje oleja?
To je dosť dôležité.

Sú dve možnosti.
1.možnosť , Vymeníš pôvodný rozvádzač za 3 sekciový kde jedna sekcia bude mať aretáciu polohy.

Jednou sekciou budeš ovládať piest na ramenách , ďalšie dve vyvedieš na rýchlospojky.
Nevýhoda je že akonáhle pohneš riadením tak okopávačka sa ti zastaví pretože olej pôjde do piestu na riadení.

2.možnosť , Kúpiš delič prietoku a dvojsekčný rozvádzač s aretáciou jednej polohy.
Delič prietoku rozdelí jednu tlakovú vetvu na dve 50:50.

Priamo z čerpadla na delič prietoku a odtiaľ jedna vetva na riadenie a druhá na prídavný dvojsekčný rozvádzač.

Ak máš 20L cerpadlo tak 10 litrov by šlo do riadenia a na piest ramien a 10 litrov do okopávačky. Ale to sa mi zdá byť veľmi málo. Neviem koľko oleja potrebuje.
Domtra 4x4 ... viewtopic.php?f=13&t=6467 ...
e-mail : zlatomis@gmail.com

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5432
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: rozvod rychlospojky hydrauliky na mt8 132.2

#10 Nový příspěvek od thovt »

Zavěs dát do plovoucí polohy výšku držet kolečkem, celá hydraulika by byla na okopávačku.

Uživatelský avatar
saano
Příspěvky: 1130
Registrován: pon led 05, 2009 1:23 am
Bydliště: *

Re: rozvod rychlospojky hydrauliky na mt8 132.2

#11 Nový příspěvek od saano »

Akonáhle pootočí s volantom riadenia tak olej pôjde do piestu riadenia a nie do okopávačky takže tá sa na moment zastaví.
Jedine že by mal super rovné riadky a traktor nastavený presne rovno aby nemusel používať volant riadenia.
Domtra 4x4 ... viewtopic.php?f=13&t=6467 ...
e-mail : zlatomis@gmail.com

Uživatelský avatar
pol
Příspěvky: 347
Registrován: ned úno 08, 2009 3:04 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: rozvod rychlospojky hydrauliky na mt8 132.2

#12 Nový příspěvek od pol »

saano kolko to potrebuje oleja to asi podla návodu už nenajdem písal som aj do cz zastupca obchod pre boisselet zatial mi nedali odpoved,pán bol na pn,ale určite nie vela tie nové berú cca 15l a sú dost velké toto má rozmer 170 na 75mm,pokúsim sa dat sem fotky no volakedy som tu dával neviem či sa mi to podarý až nie daj mi prosím ta na seba kontakt e mail alebo niečo iné a pošlem
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
pol
Příspěvky: 347
Registrován: ned úno 08, 2009 3:04 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: rozvod rychlospojky hydrauliky na mt8 132.2

#13 Nový příspěvek od pol »

tak podarilo sa odoslat ,to je možno jeden z prvých s hydromotorom ale neviem to nigde ani vyguglit,hladal som aj hystoriu boisseletu, hydromotor je v poriadku skušali sme ho u kamarada na traktore pekne pracoval pri zatlačení či uvolnení tej naražajucej gulatinky otvaral a zatvaral pri podržaní v určitej polohe bol nôž pevný,olej nigde netiekol.Označenie má boisselet F-21200-BEAUNE,to som tu uz niegde písal a myslím že na mt8,132 by sa mohol hodit

Uživatelský avatar
pol
Příspěvky: 347
Registrován: ned úno 08, 2009 3:04 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: rozvod rychlospojky hydrauliky na mt8 132.2

#14 Nový příspěvek od pol »

sano,mám na teba otázku,tá druhá možnost čo si sem písal sa mi pozdáva a ked že hydr. valec na náradie chcem nechať jednočinny tak proste môžem nechat pôvodný origo rozdelovač a napojenie k nemu a k riadeniu tak ako tam je len sa pred ním rozvetvím deličom prietoku a druhu vetvu napojím na nový rozvádzač ? Až je to tak pôjdem touto cestou,uvidím ako sa bude chovat čerpadlo ,pokial to bude problem mám väčšie cca 30l len tam treba prírubu a spojku prispôsobiť

Uživatelský avatar
saano
Příspěvky: 1130
Registrován: pon led 05, 2009 1:23 am
Bydliště: *

Re: rozvod rychlospojky hydrauliky na mt8 132.2

#15 Nový příspěvek od saano »

Áno presne ako píšeš.
Inak ešte je možnosť dopasovať druhé hydraulické čerpadlo ktoré by poháňalo tú okopávačku. Neviem či máš toľko miesta pri motore.
Pripadne dvojité hydr. čerpadlo.
Zváž možnosti ktoré sú pre teba najlepšie podľa toho sa rozhodni.
Ak si dobre pamätám tak kardan máš závislí od pojazdu? Odtiaľ napojiť hydraulicke cerpadlo by bola blbosť.
Najjednoduchšie na dorobenie bude asi ten delič a druhý rozvádzač.
Domtra 4x4 ... viewtopic.php?f=13&t=6467 ...
e-mail : zlatomis@gmail.com

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“