MT8 132.2 výměna olejů

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
jmg
Příspěvky: 3
Registrován: ned srp 14, 2022 7:03 pm
Bydliště: Hořovice

MT8 132.2 výměna olejů

#1 Nový příspěvek od jmg »

Ahoj, splnil jsem si celoživotní sen a pořídil MT8 132.2. Jako první jsem si usmyslel, že vyměním oleje, tedy v motoru, hydraulický a v převodovkách a portálech.

Pěkně jsem tu poskládal kolik jakého oleje, pak jsem to v podstatě našel i v návodech a nakoupil. Olej v motoru jsem vyměnil, to je hračka. Trochu mě zaráží na vzduchovém filtru napsané povídání, že mám vyprat obě vložky, já tam mám z takovej tej pochcanej slámy slisovanej jen jednu vložku, vy tam máte ty vložky nacpaný dvě někdo?

Olej v hydraulice jsem vyměnil, dokonce jsem odsávačkou oleje vyluxoval dno nádrže, ze kterého to nikdy samo neodteče.

No a teď se chystám na přední a zadní převodovku (portály vidím, že to má nalejvací šroub a pak kontrolní, takže odsaju a napustím novým olejem, rozebírat to nyní nehodlám)

Nicméně moc by mi pomohly nejlépe fotky kde je pro přední a kde pro zadní prevodovku a) nalejvací šroub, b) výpustní, c) kontrolní. V návodu je to na takovém tom výkresu a nezdá se mi, že to podle něj dám. Už jsem tu našel i nějaké fotky, ale ty nejsou popsané a krom portálů z nich nejsem úplně moudrej, z jednej to vypadá, že bych měl lejt olej do řadičky nebo co :shock:

Omlouvám se, jsem trochu pako a raději bych, kdyby mě někdo byl ochoten polopatisticky pomoci.

Co vůbec nedávám, je ostatní mazání, ten vědeckej plánek v návodu je moc hezkej, jako na výtvarce nebo na technickém kreslení bych za něj dal jedničku, nicméně mi pramálo pomohl s věcmi které nevím kde jsou a měly by se mazat. Nenašel by se zde fajnšmekr, který by kloudně popsal pár nejdůležitějších věcí co se maj pravidelně mazat a není dobré to opomenout. Asi bych si úplně učůrnul, kdyby někdo i rovnou napsal čím, tedy něčím z dnešní doby co seženu, né z konce minulého století :smich:

Předem moc děkuju za jakoukoliv pomoc a přeju všem spoustu radosti a minimum starostí s našimi čoudivými mazlíčky!

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5431
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: MT8 132.2 výměna olejů

#2 Nový příspěvek od thovt »

Ahoj dost lidi tu měla rozebraný traktůrek do šroubku .
Traktůrek různě vylepšovali že přecházel zrak.
Nedivím se že nemůžeš najít většinu otvory jsou zapatlané prachem na plnicí otvor jsi kápnul hledej ostatní jsou stejné i ve spod.
Jinak trakturek se dnes pořad vyrábí v inovované formě.

Jeňór
Příspěvky: 210
Registrován: úte kvě 17, 2016 7:44 pm
Bydliště: Vyškov

Re: MT8 132.2 výměna olejů

#3 Nový příspěvek od Jeňór »

Ahoj, na mojem sem měl nalívací šroub do převodovky vedle páky reverzu, kontrolní je na pravé straně převodovky je to jenom šroubek M6 takže se blbě hledá, no a vypošťák důle na převodovce.
Zadní náprava má nalívací pod sedačko, kontrolní zase na boku M6 teď už nevím která to byla strana, ale je potřeba si pod to lehnout, vypóšták zase důle.
U všeckých nalívacích šróbů zkontrolovat průchodnost odvzdušnovacích dírek. Foto nedodám, traktorem už nemám.
Ať sa daří.

Jeňór
Příspěvky: 210
Registrován: úte kvě 17, 2016 7:44 pm
Bydliště: Vyškov

Re: MT8 132.2 výměna olejů

#4 Nový příspěvek od Jeňór »

No a mazat hlavně středovou roru, kříže kardanu, středový čep. Ještě so maznice u brzd na klíče. Občas kapnot olej na vypínací ložisko spojky.

jmg
Příspěvky: 3
Registrován: ned srp 14, 2022 7:03 pm
Bydliště: Hořovice

Re: MT8 132.2 výměna olejů

#5 Nový příspěvek od jmg »

Moc děkuji za rady, i ty o tom, že vypouštění bude zřejmě dole. Ok, vezmu kus nafty a hadr a zalehnu, bez toho to stejnak nevypustim aniž bych to prozkoumal :ano: a pár indicií kde hledat už mám.
Mimochodem ta poznámka o inovovaném traktoru mi nedala a šel jsem na net juknout do aktuálního pdf návodu pana Šálka, dost jsem se pobavil, tam je minimálně 60% obšlehnuto z toho mého origa z roku 89 nebo kolik snad 1:1, akorát přidané fotky :wink:

Neumí mi někdo s tímto traktorem prosím ještě objasnit tu tajemnou instrukcí ze vzduchového filtru o praní obou vložek?

Díky

Uživatelský avatar
rimmerworld
Příspěvky: 244
Registrován: pon lis 21, 2016 9:43 pm
Bydliště: Presov

Re: MT8 132.2 výměna olejů

#6 Nový příspěvek od rimmerworld »


Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5431
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: MT8 132.2 výměna olejů

#7 Nový příspěvek od thovt »

Návody s vývojem traktorů jsou čím dál horší .
Četl jsem celou vývojovou řadu návodů od T4k10 -MT8 132. Nejlepší je https://uloz.to/hledej?q=manual-t-4k-12-pdf a https://uloz.to/hledej?q=tz-4k-14-rar&autocomplete=std

Vzduchový filtr je dost podobný jako u zetora bohužel nemám původní stav takže moc nevím https://www.nadas.cz/z3380-filtr-vlozka ... etor-trava nebo https://www.aronax-eshop.cz/vlozka-cistice-vzduchu-s1/
Nikdy jsem neviděl kompletní stav. Možná to pomůže https://www.kubikzetor.cz/katalogy-zeto ... 8045/?p=66

jmg
Příspěvky: 3
Registrován: ned srp 14, 2022 7:03 pm
Bydliště: Hořovice

Re: MT8 132.2 výměna olejů

#8 Nový příspěvek od jmg »

No vida! Na tom obrázku jsou dvě pod sebou! Vokradli babičku, já tam mám jen jednu! :smich:

Jinak všem dík za pomoc!

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“