Pomoc s MT8 mini 070

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
martin6331
Příspěvky: 3
Registrován: pát pro 28, 2012 3:46 pm
Bydliště: Ledeč nad Sázavou

Pomoc s MT8 mini 070

#1 Nový příspěvek od martin6331 »

Dobrý večer, měl bych otázku. Kolega si pořídil MT8 070 mini a je tam už jiný motor benzínový se startérem s označením KUPOR KG390 a když to přivezl tak zjistil že je o toho elektrika v katastrofálním stavu a jediné co jde je nastartovat a stopnout motor. Jinak světla ani směrovky nejdou. Je tady nějaký odborník co mi poradí abych mu mohl trakturek opravit? Kolega je v důchodu a chtěl by to mít v pořádku aby to svítilo a blikalo. Předem moc děkuji za pomoc Martin

BourakBob
Příspěvky: 400
Registrován: čtv lis 19, 2020 2:39 pm
Bydliště: Vysočina

Re: Pomoc s MT8 mini 070

#2 Nový příspěvek od BourakBob »

Zdravím jen tak projíždím fóra a narazil jsem tady na tento příspěvek.
Motor je neoriginál asi Kipor dle toho co píšete to znamená že pokud není řešeno něják dobíjení baterky jestli to má el. start tak to pravděpodobně někdo cvakl jak mě.
Já to teď řeším taky a v podstatě nejjednodušší je vyměnit žárovky za ledky aby nežrali a připojit celej panel natvrdo na baterku a občas nechat baterku dobít.

Levný a účinný řešení

Lupa
Příspěvky: 236
Registrován: čtv led 19, 2012 9:47 am
Bydliště: Frýdek Místek

Re: Pomoc s MT8 mini 070

#3 Nový příspěvek od Lupa »

Je to klasický benz. motor, na magnetu jsou umístěné cívky, jedna napájí zapalování a další (pokud tam jsou) napájí případné vedlejší spotřebiče jako světla, dobíjení AKU ap. Zjistit kolik cívek tam je a jestli jsou funkční. Ta pro zapalování funkční je, když to jde nastartovat.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“