MT8 050 půlení

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

MT8 050 půlení

#1 Nový příspěvek od Tom »

Pánové, sice jsem na foru hledal, ale nenašel. Nenašel jsem to, co jsem potřeboval vědět. Je "jedno" kde rozpůlím MT8 050, nebo je přesný postup, jestli prve vepředu a pak zadek? Je hřídel jištěná kolíkem nebo je jen nasunutá? Jde mi o to, jestli je možné rozpůlit tratkor "odzadu", tzn odmontovat převodovku a kardan nechat v rouře, nebo musím sundat rouru i z přední nápravy. Díky :)
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

polemnepolem
Příspěvky: 797
Registrován: ned čer 10, 2012 4:46 pm
Bydliště: Plzeňsko

Re: MT8 050 půlení

#2 Nový příspěvek od polemnepolem »

přesně takhle sem to půlil já,nejdřív od převodů.
Respektive se mi to skoro rozpulilo samo,důvod byl ten že povolila příruba navařená k trubce.
Doporučuju ti pořádně prohlédnout svár,byl dost lajdáckej.
Jinak co si pamatuju nebyl tam kolík žádnej,jen sem musel přizvednout kabinu abych vytáhl rouru ven,co si tak matně pamatuju.


Jo a štefty co sou ve víku převodovky jsem nechal dělat nové,ty originál maj velmi krátký závit ve víku,některej byl i vytrženej se závitem ven.
Traktor byl s čelákem,a tak asi dostat zabrat.

:-)
Zetor 6245

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: MT8 050 půlení

#3 Nový příspěvek od Tom »

Super, díky, to rád slyším. Já budu letos přes zimu dělat komplet předek až po zadní nápravu, ale netuším, jestli mi vyjde do sezony čas i na převodovku. Tak bych už to pak zase nerad celé dělal znovu...
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“