Baterie na TK

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
310deadman
Příspěvky: 9
Registrován: pon črc 20, 2009 7:47 pm

Baterie na TK

#1 Nový příspěvek od 310deadman »

Zdar,
chci se zeptat jakou kdo používáte baterku na tkáčkách. Já ho koupil s 55kou, která už má asi nejlepší léta za sebou. Jsem ze Šumavy a jak teď už klesají v noci teploty, tak ranní starty znamenají nabíjení, přes den už je to v pohodě. Dík za názory

Uživatelský avatar
scuril
Příspěvky: 221
Registrován: sob bře 14, 2009 8:29 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Baterie na TK

#2 Nový příspěvek od scuril »

Zdarec,já koupil TKčko asi tak před šesti lety ještě s dinamem a byla to jedna z prvních věcí co jsem předělával.Baterka je 88Amh ještě jsem ju neměnil a za celou tu dobu ju nabíjel tak dvakrát-možná třikrát.Jezdím i v zimě a parkuju ve stodole-problémy se startováním žádné. Honza...

Uživatelský avatar
Karel
Příspěvky: 774
Registrován: pon črc 30, 2007 10:15 am
Bydliště: Poličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Baterie na TK

#3 Nový příspěvek od Karel »

Už 14 rok jedu na leteckou gelovku a nemužu si stěžovat. Vydrží neuvěřitelně hodně. I za velmi tuhe zimy když se motoru nechce tak je schopna dat ze sebe maxximum ne muziky ale šťávy. Mohu jen doporučit. Ovšem ta CENA.

Uživatelský avatar
franta2
Příspěvky: 140
Registrován: ned bře 15, 2009 7:07 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Baterie na TK

#4 Nový příspěvek od franta2 »

Zdravím. Ta 88 baterka je asi tak akorát. Já tam měl 125, podle rámečku pod ní tam vleze i o něco větší. Ale při dobijení mi bouchla skoro do tváře. Pohnul jsem z kontaktama, a 2 články na dranc a kyselina všude. Tak bacha nato, napřed si vypněte nabíječku. :tone: Měl jsem jí tam asi 6 let. Spíš mi blbne starter. Před každou zimou vyměnit uhlíky a vyčistit, jinak uprostřed zimy je slabý jak čaj. Nebo raději traktor odstavit. Tet tam mám baterku z auta, a musím propojit dvě kabelama jinak to je slabota. Než koupím novou. Tentokrát skusím tu 88.

310deadman
Příspěvky: 9
Registrován: pon črc 20, 2009 7:47 pm

Re: Baterie na TK

#5 Nový příspěvek od 310deadman »

Ptám se zkušenějších co by řeklo TK na 95Ah 800A?

Uživatelský avatar
Karel
Příspěvky: 774
Registrován: pon črc 30, 2007 10:15 am
Bydliště: Poličná
Kontaktovat uživatele:

Re: Baterie na TK

#6 Nový příspěvek od Karel »

možna zbytečně velká. ja mam ted v druhem TK Jenox 105Ah a 880A a točí to krásně myslím si že když tam dam 65Ah tak to bude bohatě stačit. Ale rozhodně nešetřit a koupit nějakou která ma aspoň protiotřesové provedení a aspon trochu značku (Varta, Exide, Yuasa). Ta jenoxka byla v autě jako nahradni tak sem ji provizorně šoupl do TK. Chci tam gelovku.

Uživatelský avatar
franta2
Příspěvky: 140
Registrován: ned bře 15, 2009 7:07 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Baterie na TK

#7 Nový příspěvek od franta2 »

Tak jsem tam nacpal starší 180. Byla z kamionu, za 500. A mám v zimě pokoj. To tet spíš dostává zabrat starter, ale stavím startovací vozík z elektromotorem a trubkou do řemenice. But to utáhne sám, nebo ulechčí starteru. Uvydíme.

Orešanec
Příspěvky: 370
Registrován: čtv led 01, 2009 12:29 pm

Re: Baterie na TK

#8 Nový příspěvek od Orešanec »

Na traktore dorazam aku z Auta, cize okolo 55 Ah. Akumulatory vzdy nabijam mimo stroj.

Neviem ake skusenosti mate vy, ale start na dvojtaktnych TK, hodne ulahci ak do valca cez otvor pre dutnak vstreknete injekcnou striekackou trochu oleja cca 2ml(olej taky ako davate do motora). Spravit 1-2 otacky klukovky bez skrutky pre dutnak. Zaskrutkovat a start starterom. V mrazoch zvacsa nieje potrebne ani dutnak davat.

musolimos
Příspěvky: 199
Registrován: ned pro 06, 2009 12:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Baterie na TK

#9 Nový příspěvek od musolimos »

Orešanec píše:Na traktore dorazam aku z Auta, cize okolo 55 Ah. Akumulatory vzdy nabijam mimo stroj.

Neviem ake skusenosti mate vy, ale start na dvojtaktnych TK, hodne ulahci ak do valca cez otvor pre dutnak vstreknete injekcnou striekackou trochu oleja cca 2ml(olej taky ako davate do motora). Spravit 1-2 otacky klukovky bez skrutky pre dutnak. Zaskrutkovat a start starterom. V mrazoch zvacsa nieje potrebne ani dutnak davat.
Je to tak taky to tak dělám 8)

Uživatelský avatar
franta2
Příspěvky: 140
Registrován: ned bře 15, 2009 7:07 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Baterie na TK

#10 Nový příspěvek od franta2 »

Vyzkouším ten olej. Mám tam žhavicí svíčku, tak se to huř rozdělává. Na nouzovku, když mrzne dám fen do sání a startovací sprej. Tet ty nové jsou supr. Chytne hned a nestřílí, ne jak dříve.

donkomposto
Příspěvky: 190
Registrován: stř říj 21, 2009 1:23 pm

Re: Baterie na TK

#11 Nový příspěvek od donkomposto »

V návodu se píše: T4K14 - 50 Ah, T4K10 - 66 Ah ( v dalším návodu je uvedeno 82 Ah ). Mám T4K10C, při koupi mě bylo řečeno že je baterka špatná a musím ji vyměnit. Měla 88 Ah po nabití fungovala ještě 9 let - jen letní provoz. Teď tam je 44 Ah ze Š120 a to je slabota.

Uživatelský avatar
sten
Příspěvky: 733
Registrován: čtv říj 23, 2008 9:38 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Baterie na TK

#12 Nový příspěvek od sten »

tak to já tam mam 66ah.a žhavici svičku a ani nepouživam při startu čudla a chyta vpohode.ale tady nejsou takove mrazy jako na šumavě.

Uživatelský avatar
Holder
Příspěvky: 1543
Registrován: úte říj 21, 2008 8:16 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Baterie na TK

#13 Nový příspěvek od Holder »

Zajímalo by mě jakou baterku do MT8-132.2 už začíná dosluhovat a originálka to není . :zapomel: Dříve jsem měl TZ-4K-14 garážovanou , baterku 55Ah , žhavící svíčku a mužu říct bez problémů .

Uživatelský avatar
Japa
Příspěvky: 854
Registrován: čtv srp 27, 2009 2:01 pm
Bydliště: Dětmarovice

Re: Baterie na TK

#14 Nový příspěvek od Japa »

Já jsem kupoval novou MT 8-132.2 a baterka tam byla 55 Ah (Akuma)

Uživatelský avatar
scuril
Příspěvky: 221
Registrován: sob bře 14, 2009 8:29 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Baterie na TK

#15 Nový příspěvek od scuril »

scuril píše:Zdarec,já koupil TKčko asi tak před šesti lety ještě s dinamem a byla to jedna z prvních věcí co jsem předělával.Baterka je 88Amh ještě jsem ju neměnil a za celou tu dobu ju nabíjel tak dvakrát-možná třikrát.Jezdím i v zimě a parkuju ve stodole-problémy se startováním žádné. Honza...
Rok se s rokem sešel a já můžu zase jen vřele doporučit tu 88ku- celý rok jsem jezdil-i v zimě a nabijel jsem v zimě 2007/2008 a to jen z prevence

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“