SLAVIA TV 824-S hydraulické riadenie

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
azer
Příspěvky: 4
Registrován: pon říj 26, 2020 12:30 pm
Bydliště: Ružomberok

SLAVIA TV 824-S hydraulické riadenie

#1 Nový příspěvek od azer »

Zdravím,

Mám malotraktor SLAVIA TV 824-S Farmár a nedávno som si naň dokúpil originál hydraulické riadenie od firmy www.slav-servis.cz.

Po zapojení hydraulického riadenia riadenie funguje v poriadku, avšak prestala fungovať zdvíhacia hydraulika sama o sebe.
Keď potiahnem páčku na zdvíhanie, tak sa nespustí - spustí sa, až keď pootočím volantom.
Teda ak chcem zdvihnúť napríklad pluh musím nielen potiahnuť páčku zdvíhania, ale aj mierne pootočiť volantom aby sa to spustilo.

V čom je problém?

Nemáte niekto schému zapojenia hydraulické riadenia, ak som náhodou nesprávne zapojil hadičky?
Firma www.slav-servis.cz nekomunikuje, napísal som im už dva maily a bez reakcie.

Ďakujem

davidgsf
Příspěvky: 254
Registrován: pát bře 18, 2011 7:32 pm
Bydliště: Vamberk

Re: SLAVIA TV 824-S hydraulické riadenie

#2 Nový příspěvek od davidgsf »

Jaký typ orbitrolu máš? Foto nebo náčrtek zapojení by byl?

azer
Příspěvky: 4
Registrován: pon říj 26, 2020 12:30 pm
Bydliště: Ružomberok

Re: SLAVIA TV 824-S hydraulické riadenie

#3 Nový příspěvek od azer »

No to práve neviem, aký je to typ, nie je na ňom žiaden nápis alebo označenie.
Objednal som si to cez http://www.slav-servis.cz a oni to zasa objednali niekde z Chorvátska, ak sa nemýlim (proste niekde z bývalej Juhoslávie).

Od orbitolu idú štyri hadičky, dve na piest, jedna na čerpadlo a jedna na olejovú nádrž.
Dve sú označené P a T a rovnaké značky P a T sú aj na traktore... takže tie dve hadičky sú určite dobre zapojené.
Jedine, ak by boli prehodené hadičky čo idú na piest, ale to by zasa asi nefungovalo v poriadku riadenie. Ale pri točení volantom otáča kolesami ako má.

Vyzerá to ako keby sa všetok tlak strácal cez ten orbitol. Jedine keď mierne potočím volantom, tak sa ten tlak prenesie aj na zdvíhacie zariadenie a vtedy začne zdvíhať.

jarynfira
Příspěvky: 1630
Registrován: pát bře 19, 2010 9:19 pm
Bydliště: 739 91

Re: SLAVIA TV 824-S hydraulické riadenie

#4 Nový příspěvek od jarynfira »

Je tady vlákno o řízení TK .... tam to najdeš.
Kdo to umí, ten to dělá....ten kdo o tom ví trošku, ten tomu šéfuje..... a kdo o tom neví nic, tak ten to buď učí a nebo o tom alespoň hloupě kecá!

Pes je opakem ženy..... všemu rozumí, ale mlčí :)

azer
Příspěvky: 4
Registrován: pon říj 26, 2020 12:30 pm
Bydliště: Ružomberok

Re: SLAVIA TV 824-S hydraulické riadenie

#5 Nový příspěvek od azer »

Chcel som pridať schémy zapojenia - dva obrázky po 32kB, ale píše mi to "Súbor je príliš veľký, maximálna povolená veľkosť je 10 KiB".

Čo to je v dnešnej dobe 10kB??? To sa poriadny obrázok ani nedá priložiť.

... a to pozerám, že v niektorých vláknach sú priložené aj 500kB obrázky. Tak neviem, či sa to potom obmedzilo.

azer
Příspěvky: 4
Registrován: pon říj 26, 2020 12:30 pm
Bydliště: Ružomberok

Re: SLAVIA TV 824-S hydraulické riadenie

#6 Nový příspěvek od azer »

Tak som znížil kvalitu obrázkov a podarilo sa mi dostať pod 10kB.

Takže ja som to zapojil podľa druhého obrázka - a to paralelne orbitrol s ovládacím ventilom zdvihu.

Na druhom obrázku je znázornené, ako by to vyzeralo zapojené do série.

Mám také tušenie, že som to mal zapojiť do série. Alebo by to malo byť zapojené ešte nejako inak? Čo na to hovoria odborníci???
Přílohy
sériové zapojenie
sériové zapojenie
diagram22.png (6.5 KiB) Zobrazeno 2708 x
paralelné zapojenie
paralelné zapojenie
diagram11.png (6.84 KiB) Zobrazeno 2708 x

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“