MT8-150.32 Kardan motor -> převodovka vůle

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
quidospacek
Příspěvky: 130
Registrován: sob bře 07, 2009 5:02 pm
Bydliště: Znojmo

MT8-150.32 Kardan motor -> převodovka vůle

#1 Nový příspěvek od quidospacek »

Zakládám nové téma, podobné jsem nenašel.
V rámci seznamování se s mojí MT8-150.32 jsem se dostal ke kardanu, který spojuje motor a převodovku. Vzhledem k tomu, že na traktoru tluče poměrně dost věcí, nemůžu říct, že je to hlavní zvuk. Nicméně bych rád požádal zkušenější o názor na vůli kardanu: Video
Vůle je mezi vidlicí a x-hranem. Nechtěl bych teď říct úplnou blbost, ale proč vlastně není tento spoj pevný (svar)?
Strana u převodovky má vůli minimální.

Související dotaz je k zajištění kardanu na straně u motoru:
Obrázek
Nyní je tam šroub (na fotce je již demontovaná matka, která byla nahoře). Je to v pořádku, nebo tam patří taky pružný kolík? Nebo tam patří kolík, ale šroub zastane stejnou funkci a je to fuk? Nemáte nějakou fintu, jak šroub vyndat? Není tam moc místa..
Díky za rady.

Uživatelský avatar
deniels
Příspěvky: 2047
Registrován: sob pro 10, 2011 12:22 pm
Bydliště: OSTRAVA

Re: MT8-150.32 Kardan motor -> převodovka vůle

#2 Nový příspěvek od deniels »

Vule by tam být něměla. Kardan je na Repas.

A proč není pevný? protože se přední náprava naklání jinak než zadní. Kdyby podvozek nebyl výkyvný, tak by mohl být pevný a nemít ten tisícihran uprostřed.

Ten šroub je tam jenom jako pojistka, aby se kardan nesundal. šroub jde blbě vytáhnout, ale jde :D


založ si svoje vlákno, at to máš všechno dohromady a klidně mužeš hodit nějaké fotky traktoru :D
WINEA 36HP excellent
VEGA 47HP excellent
VEGA 50HP excellent

Uživatelský avatar
quidospacek
Příspěvky: 130
Registrován: sob bře 07, 2009 5:02 pm
Bydliště: Znojmo

Re: MT8-150.32 Kardan motor -> převodovka vůle

#3 Nový příspěvek od quidospacek »

:smich: Jo, to je mi jasné, proč tam je kardan "s proměnnou délkou" ale proč není pevné spojení tady?
Obrázek
"Vidlička" a tisícihran se vůči sobě nikdy nepohybují - je tam kolík. Proč to není vyřešeno pevným spojem, který se nemůže vychodit?

Vlákno si založím, ale nejprve musím udělat nějaké "úvodní" fotky.
Naposledy upravil(a) quidospacek dne ned říj 18, 2020 7:17 pm, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
deniels
Příspěvky: 2047
Registrován: sob pro 10, 2011 12:22 pm
Bydliště: OSTRAVA

Re: MT8-150.32 Kardan motor -> převodovka vůle

#4 Nový příspěvek od deniels »

jo takhle :D

Je tam kolik skrz to, že se ten tisíci hran dá vyměnit, Ale vule by tam byt neměla. Ted jsme rozebíral kardan, a musel jsem to vyklepávat abych to dostal ven, jak to bylo natěsno.
WINEA 36HP excellent
VEGA 47HP excellent
VEGA 50HP excellent

Uživatelský avatar
quidospacek
Příspěvky: 130
Registrován: sob bře 07, 2009 5:02 pm
Bydliště: Znojmo

Re: MT8-150.32 Kardan motor -> převodovka vůle

#5 Nový příspěvek od quidospacek »

Tak díky za radu. Zkusím sehnat někoho, kdo mi udělá repas kardanu.

JardaHor
Příspěvky: 41
Registrován: pon úno 10, 2020 3:35 pm
Bydliště: 50008

Re: MT8-150.32 Kardan motor -> převodovka vůle

#6 Nový příspěvek od JardaHor »

Zdravím pánové,

taky mi MT8-050 změnila zvuk, tak jsem také objevil celkem volné kardany. Poradí mi někdo kde koupit nové kříže jak na přední vývod, tak mezi motor a převodovku. Řesil někdo vůli kříže ve vidlici kardanu u spojky. Nevím jestli je vymačkaná vidlice, nebo jsou vymačkané domky na kříži. Samozrejmě jde koupit nová vidlice, ale je dost drahá.

Díky za info JH

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“