Demontáž vstřikovací trysky TK

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Strecek
Příspěvky: 8
Registrován: stř srp 28, 2019 9:41 pm
Bydliště: Tišnov

Demontáž vstřikovací trysky TK

#1 Nový příspěvek od Strecek »

Dobrý den všem.
Zjistil jsem, že mi fouká kouř okolo vstřikovací trysky. Rád bych zkusil vytáhnout trysku a vyměnit medenou podložku pod tryskou. Dnes jsem oddelal přívod nafty, povolil dvě matky ale tryska nejde ven. Říkal jsem si, že bych zkusil lehce poklepat, jestli to povolí.
Máte s tím nějakou zkušenost?
Díky za rady.

Petr začátečník

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5429
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Demontáž vstřikovací trysky TK

#2 Nový příspěvek od thovt »

Asi vstřikovač je asi zarostlý karbonem, vstřikovač se vynadává stejně jako svíčka na čištění. Vstřikovač čistím každý rok před sezonou, vždy ho vyndavám jen rukou.

Jedině co mě napadá rozhýbat s citem hasákem pootáčením na jednu stranu a na druhou stranu.

Foukat to může pod hlavou to je nejčastější, nesnaž se dotahovat musí se sundat hlava, nejdříve odstranit karbon.

Psal jsem rady ke svému motoru Slavia můžeš mít jiný typ motoru než má já.

Uživatelský avatar
Ninja
Příspěvky: 88
Registrován: úte srp 16, 2016 8:48 pm
Bydliště: Olomouc

Re: Demontáž vstřikovací trysky TK

#3 Nový příspěvek od Ninja »

Ahoj Petře,
zrovna teď jsem řešil stejný problém. Kamarád mi poradil s opravou. Při běžícím motoru jemně povolit šrouby na trysce a nechat vyfouknout zbytky karbonu ven. Pak zase šrouby dotáhnout. Oprava pomohla a motor běží zase normálně bez rozebrání trysky.
Ahoj Ninja
všechny fotky o mém TK-14 na http://ninjaa.rajce.idnes.cz/TZ_4-14/

donkomposto
Příspěvky: 190
Registrován: stř říj 21, 2009 1:23 pm

Re: Demontáž vstřikovací trysky TK

#4 Nový příspěvek od donkomposto »

Když jsem kdysi chtěl vyměnit trysku, tak byla taky zarostlá karbonem. Vzal jsem hlavu s namontovanou tryskou, zajel do Prostějova k Šálkovi koupit novou a při té příležitosti jsem požádal o vytažení staré. Montér na dílně ji měl venku raz dva. Hlavu i s tryskou držel v ruce a kladívkem poklepal vstřikovač z různých stran a zešikma jakoby od hlavy pryč. Bylo vidět, že v tom má praxi.

Strecek
Příspěvky: 8
Registrován: stř srp 28, 2019 9:41 pm
Bydliště: Tišnov

Re: Demontáž vstřikovací trysky TK

#5 Nový příspěvek od Strecek »

Děkuji za rady kolegové.
O víkendu vyzkouším.
Petr

Strecek
Příspěvky: 8
Registrován: stř srp 28, 2019 9:41 pm
Bydliště: Tišnov

Re: Demontáž vstřikovací trysky TK

#6 Nový příspěvek od Strecek »

Servus pánové. Tak jsem se včera konečně dostal k opravě. Zkoušel jsem povolit matky držící vstřik, ale po dotahnutí se to nezlepšilo. Takže jsem dodělal matky a pomocí dvou klíčů a poklepavani trysky gumovou palickou se mi podařilo dostat vstřik ven. Ani jsem se nedivil, že se mu nechtělo ven. Očistil jsem vrstvu karbonu, vytáhl prasklo měděnou podložku ze sedla, vložil novou vyžihanou a vstřik, dotáhl a nastartoval. Pánové a ozval se šepot květin 8) Motor je mnohem tišší, ještě uvidím jak to pomůže se studeným startem. Předtím jsem musel tak pětkrát protocit a na podruhé to chytlo.
Děkuji všem za rady.
Petr

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“