Problém mazání a zadní závěs mt8-050

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
JardaHor
Příspěvky: 41
Registrován: pon úno 10, 2020 3:35 pm
Bydliště: 50008

Problém mazání a zadní závěs mt8-050

#1 Nový příspěvek od JardaHor »

Zdravím rád bych požádal o radu.

Mám od zimy mt8-050 a zatím jsem spíše dělal údržbu a vylepšoval. Dnes jsem Mt podrobil zatezkavaci zkoušce, tzn. 10motohodin v lese.
Mám nové hydro čerpadlo /12l a 220mpa/, celní nakladač a dodělal jsem si servorizeni. Samozřejmě jsem udělal výměnu všech náplní a promazal dle plánu. Taky jsem dal k čerpadlu pružinu, jelikož se plyn úplně nevracel.
No a od té doby pozoruji že kontrolka mazání zhasina pomaleji a na nízké otáčky poblikava.
Dnes po 10hod. Nonstop práce v lese už dokonce ta kontrolka nepatrně zhne i při otáčkách /když přiložím ruku/ a na volnobech znovu poblikava. Olej byl přesně na max merky a jediné co bylo jinak je ze před výměnou tam byl velký olej filtr a já tam dám podstatně menší průměr /starline agroad/.
Vůbec netuším jak je řešeno mazání a co to asi znamená, buď to nemáze, nebo to zere olej, nebo špatne čidlo, nebo nevím.

Druhý problem:včera jsem instaloval lesní naviják na zadní závěs, váží 250kg. Chodilo to výborně, ale dnes jsem přijel do lesa zapojil klády a ono to zvedá jen do poloviny závěsu a pak ani ťuk. Takže jsem dříví spíše tahal za sebou, než na sobě. Zajímavé je ze závěs směrem dolů hravě přes naviják zvedne celou zadní nápravu 10cm do vzduchu ale na horu stěží 10cm a konec. Ani s prazdnym navijákem a včera bez problému. Slyším asi jak prepoustak to hrne prepadam a dolů bez problémů.
Přitom jsem při zapojení serva seřizoval ventil přesně na 125mpa.
Jediná zmena byla v tom. Že po výměně hydro čerpadla se na zadním závěsu ozýval takový hluk od rozvaděče. Přikládál jsem to velkému průtoku

Nevíte prosím kde je problém?

Díky JH

Kubišta
Příspěvky: 7
Registrován: úte úno 12, 2019 4:45 pm
Bydliště: Hodonín

Re: Problém mazání a zadní závěs mt8-050

#2 Nový příspěvek od Kubišta »

Na kontrolku má možná vliv řídký olej po zahřátí-to by mohl někdo vědět. Mně poblikává při nízkých otáčkách, případně pokud jedu do prudkého kopce, ale čerpadlo mi dává dobrý tlak, možná mám čidlo na špatný tlak.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5432
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Problém mazání a zadní závěs mt8-050

#3 Nový příspěvek od thovt »

Co je tam za motor ? Do motoru se neleje olej jakýkoliv.

JardaHor
Příspěvky: 41
Registrován: pon úno 10, 2020 3:35 pm
Bydliště: 50008

Re: Problém mazání a zadní závěs mt8-050

#4 Nový příspěvek od JardaHor »

Tak motor je klasika 2s90a Slavia. Olej jsem dal myslím 15w40 mogul, přišel jsem do parama prodejny a chtěl jsem m6ad a ona mi dala toto jako náhradu.
Najeto mám 2000motohodin a na 1000 byla generálka motoru.
No a dnes jsem přišel na to že mi už nesvítí ani dobíjení. Takže něco svítí moc a něco zase vůbec.

Nevíte taky co s tím zadním závěsem, nahoru do půlky a dolů pěkně. Mám rozebrat ten ventil na rozvadeci.? Jde rozbít rozvaděč a taky opravit?
Chodilo to vše pěkně a když jsem to potřeboval nejvíc tak to nechodí.
Mám trochu výčitky že jsem různé prepojoval to servo a tyral obvod tlakem v dorazech.

Díky JH

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5432
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Problém mazání a zadní závěs mt8-050

#5 Nový příspěvek od thovt »

15w40 mogul je dost obecný měl by mít api:CC nebo CD

Těd je otázka zdali je spravný olejový filtr, tedy obtokový ventil se správnou hodnotou tlaku .


Mám vybraný takový olejový filtr když mi začne poblikávat žarovička vím že je čas vyměnit,
filtr že je ucpaný, v tu chvílí teče olej přes obtokový filtr.

JardaHor
Příspěvky: 41
Registrován: pon úno 10, 2020 3:35 pm
Bydliště: 50008

Re: Problém mazání a zadní závěs mt8-050

#6 Nový příspěvek od JardaHor »

Na to api se podívám a filtr jsem koupil na agro ad tak snad vědí co mi prodají, je pravda že původní filtr měl větší průměr, jestli to má vliv.

Před výměnou jsem nic takového nepozoroval, ale taky mi nechodil plyn úplně na volnobech jako teď.


Nikdo tady neřešil problém se zadním závěsem, nebo rozvadecem...


Díky JH

JardaHor
Příspěvky: 41
Registrován: pon úno 10, 2020 3:35 pm
Bydliště: 50008

Re: Problém mazání a zadní závěs mt8-050

#7 Nový příspěvek od JardaHor »

Tak problém zadního závěsu je vyřešen. Někde jsem se dočetl že zadní závěs zvedne 900kg a ono je to jen 650kg.
Prodloužení ramen o 10cm znamena menší sila o cca. 130kg.
Tzn. s navijákem to nezvedne více jak 3 klády a já chtěl 5, ukt z toho neudělám.

Taky Vám poblikava kontrolka mazání na volnobech?


Používá někdo mt8-050 s vyvazecku, jakou máte, kolik toho uvezete a jaký je denní výkon?

Mám zájem o Vahva Jussi 2000+, nemáte ji někdo v kombinaci s mt8-050, nebo podobný stroj?
Mám na starosti 4ha lesa tak potřebuji něco na práci kolem.
Díky JH

JardaHor
Příspěvky: 41
Registrován: pon úno 10, 2020 3:35 pm
Bydliště: 50008

Re: Problém mazání a zadní závěs mt8-050

#8 Nový příspěvek od JardaHor »

Tak někdo neřešil poblikavani kontrolky mazání na volnobech.
Mám tam nality olej mogul 15w-50 a filtr starline. Podle kontrolky ho tam je dost.

Nevíte kde je chyba, řekl bych že před výměnou oleje to nedelalo, ale neměl jsem tam pero na čerpadel, tak otáčky byly větší.

Díky

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5432
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Problém mazání a zadní závěs mt8-050

#9 Nový příspěvek od thovt »

Problém může být filtr nebo tlakový policajt (tlakový rozpojovač).
0lejový filtr starlline není žadná informace, jen že je to hrozný shit dle mého názoru .
Na obalu je napsaný typ (čísla). Pochybují že prodejce má catalog co tam má být.

JardaHor
Příspěvky: 41
Registrován: pon úno 10, 2020 3:35 pm
Bydliště: 50008

Re: Problém mazání a zadní závěs mt8-050

#10 Nový příspěvek od JardaHor »

souhlasím s tebou. Olej to nežere a mám tam Mogul 15W-50

akorát jsem o tom přemýšlel a jelikož mám kontrolky neoriginální (bez popisu - výměna žárovky vrchem), tak někdo mohl přehodit pozice na palubovce a může se jednat o dobíjení a ne o mazání.
Dohledal jsem, že kontrolka vedle rezervy vpravo je dobíjení a vpravo uprostřed nad spínací skříňkou je mazání. Je možný že to mám prohozený, budu to muset proměřit. Pravdou je že při poslední práci to moc neblikalo, tak nevím... Každopadně bliká ta spodní kontrolka a ta vrchní svítí a po startu zhasne.
Nekomu zde na volnoběh poblikává dobíjení, stává se to?

K závěsu - udělal jsem na ramenech další díry a posunul táhla, k tomu jsem zvedl tlak na 190Mpa a ted to zvedá i s navijákem (250kg) 4 klády v lese jako nic. Nepřišel jsem na to proč byl tlak původně omezený na 125Mpa (asi kvuli tomu bulharskýmu čerpadlu). Dnes tam mám nové čerpadlo které ma max. 220Mpa, tkaže 190 by neměl být problém.

Díky JH

stano77
Příspěvky: 27
Registrován: úte čer 06, 2017 7:35 pm
Bydliště: Orava

Re: Problém mazání a zadní závěs mt8-050

#11 Nový příspěvek od stano77 »

Staci ak kabel z cidla opriete o kostru a jontrolka bude svietit. Tak skontrolujete aj ziarovku. Cidlo spaja zem ziarovky

JardaHor
Příspěvky: 41
Registrován: pon úno 10, 2020 3:35 pm
Bydliště: 50008

Re: Problém mazání a zadní závěs mt8-050

#12 Nový příspěvek od JardaHor »

jdu to zkusit...

JardaHor
Příspěvky: 41
Registrován: pon úno 10, 2020 3:35 pm
Bydliště: 50008

Re: Problém mazání a zadní závěs mt8-050

#13 Nový příspěvek od JardaHor »

Tak jsem přece jenom něco našel. Měl jsem uklepany kabel mezi starterem a alternátor. Po opravě kontrolka svítí jen na úplný min. volnobeh. Takže se to chová celkem běžně. To ukostreni jsem vůbec nestihl dnes, jel jsem rovnou do lesa.
Vcera jsem se rozhodl namazat spojkové ložisko a nevěděl jsem že u toho budu muset rozebrat půl traktoru.
Nevíte k čemu je dobrá ta tyčka v tom víčku, myslel jsem že je to jako merka oleje ale naplnil jsem rám oleje dost a nic to na tycce neukazovalo.
V mazacim plánu píšou o mazání vypinaciho ložiska a taky o hřídeli spojky. Nevíte kde a jak se máze spojkova hřídel?
posledních 10 let traktor vyjel 3krat ročně z garáže tak nemám jistotu že tyhle veci někdo mazal pravidelně.

Ještě dotaz z čeho pasují kulové klouby řízení, nebo kde sehnat?

Díky JH

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“