Výrobní číslo a štítek ANS 151

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
JardaHor
Příspěvky: 41
Registrován: pon úno 10, 2020 3:35 pm
Bydliště: 50008

Výrobní číslo a štítek ANS 151

#1 Nový příspěvek od JardaHor »

Zdravím,

potřeboval bych zjistit, kde měl přívěs ANS 151, vyražené výrobní číslo. Nemám ani štítek, ten se snad dá koupit na netu, ale netuším kde by mohlo být.
Jelikož jsem koupil přívěs který prošel před 10 - 15lety někde na účňáku totálním repasem, tak se toho originálního moc nedochovalo. Mám od něj jen kartičku, ale nevím jaké měl výrobní číslo.
Mohl by někdo poradit kde hledat, nebo vyfotit.
PS:nemá někdo fotku jak vypada ta brzda pod tou schránkou na oji, taky mi z brzdy toho moc nezbylo.
Rád bych to dal do pořádku, abych vůbec mohl na silnici.

díky JH

Uživatelský avatar
zde
Příspěvky: 2715
Registrován: ned dub 19, 2009 6:45 pm
Bydliště: H.Srnie

Re: Výrobní číslo a štítek ANS 151

#2 Nový příspěvek od zde »

podla fotiek na nete na lavej strane /v smere jazdy/ v predu dole na čele korby

štitok napr. https://www.uszone.cz/bodyplates/eshop/ ... bni-stitek

Obrázek

JardaHor
Příspěvky: 41
Registrován: pon úno 10, 2020 3:35 pm
Bydliště: 50008

Re: Výrobní číslo a štítek ANS 151

#3 Nový příspěvek od JardaHor »

Díky za pomoc, ale kde bylo vyrazeno číslo na rámu, nebo hned někde vedle štítku a kolika místne bylo výrobní číslo?

Díky JH .

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3418
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Výrobní číslo a štítek ANS 151

#4 Nový příspěvek od jenicek »

Já třeba číslo na rámu nikde nenašel. Pro klid duše až budu dělat rekonstrukci, tak to vybouchnu na oj. Každopádně ono není ani moc na co to tam mít. Od pojišťovny mám černý na bílým, že není třeba STK, značky a ani dokonce povinný ručení, protože to je příslušenství traktoru a plnění by šlo z pojistky traktoru.

JardaHor
Příspěvky: 41
Registrován: pon úno 10, 2020 3:35 pm
Bydliště: 50008

Re: Výrobní číslo a štítek ANS 151

#5 Nový příspěvek od JardaHor »

Tak do pojištění trochu dělám a vidím takto:
1.kdyz se přívěs nedej bože utrhne nebo ujede a něco udělá, nejde to z pojistky traktoru.
2. V případě nehody to vezme úsek likvidace a ten hledá jak by neplatil vůbec, nebo kratili. Tak pokud dojdou k závěru že to mělo být registrované s STK, tak likvidaci rovnou shodí ze stolu.

Mám to vyzkoušené na vlastní kůži. Jsem toho názoru, že registrované to musí být vse. Pokud se jedná o traktor s přívěsem T2, tak zákon z roku 2001 mluví jasně.
Omluvene jsou jen babety a speciální stroje, v TP je jasné uvedeno T.

JH

radonzo
Příspěvky: 809
Registrován: ned led 04, 2009 7:49 pm
Bydliště: Nový Jičín

Re: Výrobní číslo a štítek ANS 151

#6 Nový příspěvek od radonzo »

Budem řešit v práci to samé na stejném přívěsu. Štítek dávno uhnilý, na cestu s tím nesmíš bez registrace.
Naštěstí sem našel opsané údaje ze štítku v kartách inventáře nebo jak se to jmenovalo. Štítek jde koupit, číslo bych taky asi vykřápl na oje, nikdy to tam nebylo to si vymysleli až před pár lety. Zeptám se na stanici STK.
Pak sem pochopil že Šálek je schopen vydat schválení pro provoz na silnici, pokud už ne tak archív v Ruzyni. Hodit to na značky a jedem.
V bývalém zaměstnání sme dali na značky platoňák NP 25 i E 514, všecko jde.
736163058

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Výrobní číslo a štítek ANS 151

#7 Nový příspěvek od Milhauss »

Státní zkušebnu,koupit technický popis nebo jak se to jmenuje a s tím na úřad,a pak by to mělo jít a možná bude na výběr buď na SPZ nebo bez SPZ jen technické osvědčení

JardaHor
Příspěvky: 41
Registrován: pon úno 10, 2020 3:35 pm
Bydliště: 50008

Re: Výrobní číslo a štítek ANS 151

#8 Nový příspěvek od JardaHor »

Milhauss píše:Státní zkušebnu,koupit technický popis nebo jak se to jmenuje a s tím na úřad,a pak by to mělo jít a možná bude na výběr buď na SPZ nebo bez SPZ jen technické osvědčení

No jo ale já mám celý přívěs po go, vypadá jinak dřevěné sajtny, najezdovka KO a aby toho nebylo málo tak nějaký šikula mi odpojil brzdovou zásuvku na traktoru zaslepil. Tak asi 14dni po odpolednech práce. Zatím asi nic.
Mám už další projekt v garáži, další v hlavě a nestíhám.
PS by někdo na STK s dodělány m servem na traktoru.

Ještě k tomu přihlášení. Na úřadě nevidí problém udělat registraci, ale na STK se tváří že vyhodím peníze z okna protože to dnes už nikdo nezaregistruje..
Vysvětloval to tak, že když dneska najdu novou škodu 1000mb která nabyla nikdy reg. Tak mi ji prý taky nezaregistruje dnes.
Má někdo čerstvou zkušenost? Díky JH

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“