problém se spojkou TZ4K14

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Brzek
Příspěvky: 19
Registrován: stř lis 07, 2012 10:56 pm
Bydliště: Omice

problém se spojkou TZ4K14

#1 Nový příspěvek od Brzek »

Zdravím všechny na fóru,chtěl bych vás poprosit, zda nemáte zkušenosti s následujícím problémem. V lese se mi podařilo za chytit při couvání za větev schovanou v listí, která se nějakým způsobem zachytila za spojkové lanko a pravděpodobně protáhla bowden, protože "spadl" spojkový pedál a spojka přestala vypínat. Už jsem si objednal nové lanko, že je vyměním. Odkrytoval jsem kryt páky vypínání spojky, montpákou z motorky jsem páku vyhnul směrem k dozadu, vyjmul jsem lanko z toho zářezu. Podotým, že kompletní tedy s tím váleškem a pružinou. A teď nastal ten problém, že páka se nevrátila zpět, takže spojka je pořád vypnutá. Zkoušel jsem to různě poklepávat i s nastarovaným motorem a pod. Ani se dopředu nehne, dozadu ještě kousek jde. Měl jsem u toho i kamaráda, který TK vlastní hodně dlouho a lanko na spojce několikrát měnil, ale to se mu ještě nestalo. Došli jsme k závěru, že se tam muselo něco vzpříčit, ale nevím tedy co a kde. Jedině snad, že by se předchozímu majiteli utrhl ten váleček a i s pružinou spadl dovnitř a on ho tam nechal. A teď se tam někde sekl. Já už tu mašinu vlastním šest let a něco jsem s ní najezdil, hodně v lese. Ale nezpozoroval jsem se spojkou žádný problém. Tak nevím. Děkuji za případné rady. Jara

palobobo
Příspěvky: 1904
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: problém se spojkou TZ4K14

#2 Nový příspěvek od palobobo »

Pozri cez okienko kade ide lanko von v akej polohe je vidlicka na spojkovom lozisku. Malo by to byt vidiet jedine ze ti to zostalo zaseknute. Inak motor dole a oprava spojky v dvoch ludoch je par hodin roboty ziadna velka veda.

Brzek
Příspěvky: 19
Registrován: stř lis 07, 2012 10:56 pm
Bydliště: Omice

Re: problém se spojkou TZ4K14

#3 Nový příspěvek od Brzek »

OK, díky za radu, zkusím to ještě nějak uvolnit. Už jsem se pomalu smířil s tím, že motor půjde přes zimu ven. Aspoň se ta spojka pořádně zkontroluje. Kamarád už to několikrát dělal, tak mi pomůže. Ale kdyby ještě někoho něco napadlo, tak mi poradťe. Díky.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“