tz 4k 14 spojka, v.č.

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
cd843
Příspěvky: 109
Registrován: ned črc 13, 2014 4:48 pm
Bydliště: Josefův Důl

tz 4k 14 spojka, v.č.

#1 Nový příspěvek od cd843 »

Zdravím, mám na svým tkáčku problém se spojkou, jde o to, že nedostatečně vypíná. Motor jsem sundal, vyndal lamelu ( ta byla dobrá ), nastavil packy na 20 mm, dal nový spojkový ložisko + tu objímku v který je uloženo, protože už byla dost vymačkaná a problém je pořád stejnej.
Taky jsem poslal na seřízení V.Č. do Slav-servisu, když nastartuju a nastavim nějaký " volnoběžný otáčky " tak si motor přidá a po chvilce se zase vrátí na původní otáčky, předtim motor běžěl dobře. Jinak motor chytá naškrtnutí i bez žhavení. Nevíte jakej by mohl bejt problém ? Regulátor ?
Motor 1D90TA

Uživatelský avatar
-Lycan-
Příspěvky: 446
Registrován: sob bře 26, 2011 8:01 pm
Bydliště: Topolčany

Re: tz 4k 14 spojka, v.č.

#2 Nový příspěvek od -Lycan- »

to kolisanie otačok može byt aj mazanim valca to jest ked vstrekne olej na valec tak akoby sa na chviličku rozbehol bo ide hlatsie a pak sa zasa ustali to zvykne robit pri studenom motore to je normalka ..kdo maže ten jede :D

kolisanie otačok može robit aj tryska raz da dobre davku druhykrat može dať slabšiu alebo ju slabšie rozpraši aj s tim som sa stretol ked dava každu davku inak treba odskusat otlakovat 8)

ta spojka nedrhne ti lanko v boldene? mne robilo obdobne dal som novy bolden s lankom nastavil,na pedaly spojdy a vše sa upravilo bovden s lankom uplne stiahni na min dlžku pak založ valček a na druhej strane tu neštasnu svorku na pedal a pak šteluj aj pri koreni u spojky aj u pedalu až pedal uplne dvinhe a oprie o plošinu to zbadas citom kolko a ked maš jak pišeš vnutro nemene takto musi ist.. :potlesk: kebi slabo zaberala tak tam sa pomoct neda ale ti mas opačny problem to znači že ju málo odiališ skus zato nič nedaš mne pomohlo a ked už to budes mat dole fukni do bovdenu grafitovy prašok nebo sprej bude hladšie chodit
Práce sa neboj! , kľudne si vedľa nej ľahni!!
Fialka : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 95&t=29061
SEX je slastiplný zážitok, ale jazdils niekedy Crystalom 120 45 alias Boženka ???

cd843
Příspěvky: 109
Registrován: ned črc 13, 2014 4:48 pm
Bydliště: Josefův Důl

Re: tz 4k 14 spojka, v.č.

#3 Nový příspěvek od cd843 »

Vstřikovač jsem seřizoval loni, takže si myslim, že bude ok. Spojkový lanko jde volně..

Uživatelský avatar
-Lycan-
Příspěvky: 446
Registrován: sob bře 26, 2011 8:01 pm
Bydliště: Topolčany

Re: tz 4k 14 spojka, v.č.

#4 Nový příspěvek od -Lycan- »

tak tie otačky pak budde asi regulator robit ak to robi aj po zahriati...

a spojkovy pedal máš uplne hore ? to jes opiera sa scitom o plošinu ?
Práce sa neboj! , kľudne si vedľa nej ľahni!!
Fialka : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 95&t=29061
SEX je slastiplný zážitok, ale jazdils niekedy Crystalom 120 45 alias Boženka ???

123
Příspěvky: 1123
Registrován: pon led 07, 2013 3:51 pm
Bydliště: čm vysočina

Re: tz 4k 14 spojka, v.č.

#5 Nový příspěvek od 123 »

Pro tazatele: málo informací, pokud tedy chceš poradit - kolísání volnoběžných otáček se může u motoru 1D90TA najednou zničeho nic totiž objevit i po pouhé výměně oleje, když se tam nalije klidně i s dobrým úmyslem jiný, viskoznější olej, než byl původní.

cd843
Příspěvky: 109
Registrován: ned črc 13, 2014 4:48 pm
Bydliště: Josefův Důl

Re: tz 4k 14 spojka, v.č.

#6 Nový příspěvek od cd843 »

Spojkový pedál se opírá o plošinu
olej používám pořád stejnej a předtím to nedělalo až po namontování seřízeného V.Č. a mazacího lisu, jinak jsem na motoru nic nedelal, ještě jsem kontroloval předvstřik a ten je v pořádku.
Ještě doplním, že se to projevu jak při studeným tak i při zahřátým motoru, a je jedno jestli jedu nebo běží bez zátěže.

123
Příspěvky: 1123
Registrován: pon led 07, 2013 3:51 pm
Bydliště: čm vysočina

Re: tz 4k 14 spojka, v.č.

#7 Nový příspěvek od 123 »

No, to píšeš žes poslal vstř. čerpadlo na seřízení ale nebyla to spíš takhle náhodou oprava - renovace? Pokud ano, tak bych ho vymontoval a zkusil, jestli jde hřebínek úplně lehce a jako nezadrhává - patrně úplně lehce nepůjde když ti to střídá otáčky studené i teplé. Dál jsem se setkal i s tím, že se ekšpertovi při výměně čerpadla povedlo ohnout tu tyčku od hřebínku k regulátoru a drhla - když sundáš tu krytku z okénka z boku u plynové páky a šťouchneš do hřebínku prstem, tak to se to celé musí pohybovat na obě strany plynule.
Co se týče spojky - možná tuším, jestli chceš ale poradit, tak vyfoť jako trochu ze strany, jak máš namontované to víčko na bloku, co do něj vede bowden spojky a dej sem fotku. A když povolíš bowden u pedálu a to víčko z bloku odšroubuješ a posvítíš si dovnitř do spojky, tak je krásně vidět na ložisko a packy na přítlačáku ( tím okénkem jdou totiž packy i seřídit bez demontáže motoru, musí se ale natvarovat klíče a udělat si měrku). Tak se tam koukni, zahýbej si tou vypínací pákou semtam a schválně napiš, kolik asi tam máš mezi packama a ložiskem odhadem vůli.

cd843
Příspěvky: 109
Registrován: ned črc 13, 2014 4:48 pm
Bydliště: Josefův Důl

Re: tz 4k 14 spojka, v.č.

#8 Nový příspěvek od cd843 »

Zapomněl jsem napsat, že měnily talířek kterej byl prasklej. Ale renovace to nebyla. Zkusím sundat to víčko na boku a popřípadě vyndat čerpadlo.

cd843
Příspěvky: 109
Registrován: ned črc 13, 2014 4:48 pm
Bydliště: Josefův Důl

Re: tz 4k 14 spojka, v.č.

#9 Nový příspěvek od cd843 »

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Co se týče spojky tak je tam vůle cca 1 cm ne-li víc, tak už chápu proč vypíná nedostatečně, ale nevim co s tim.
Sundal jsem boční víčko u plynové páky a zkusil hejbat hřebínkem a jde zlehka.

123
Příspěvky: 1123
Registrován: pon led 07, 2013 3:51 pm
Bydliště: čm vysočina

Re: tz 4k 14 spojka, v.č.

#10 Nový příspěvek od 123 »

Tak na jednu záhadu jsi už přišel, výborně, to půjde.
Hele, v každé opravárenské příručce se dřív ( dneska nevím) psalo, že při montáži motoru zpět se musí vždy napřed zkontrolovat funkce spojky, motor jen nasadit, přitáhnout jen třeba na 2-3 šrouby a zkontrolovat, zda spojka ( u dvou či vícelamelových všechny) je správně nastavená, správně funguje a bude možné ji v budoucnu i seřizovat. A na každém stroji najdeš u spojky i okénko, kterým je tohle možné zkontrolovat. Teprve pak, pokud je tohleto v pořádku, se může pokračovat v kompletaci stroje, dřív ne.
Co s tím - co vím tak jsou 3 možnosti: buď motor dolů a udělat to znovu a pořádně - pracné, nebo packy seřídit přes okénko - pokud jsi to ale nikdy nedělal tak nedoporučuju a tu třetí bych ti napsal do zprávy ať to tu zbytečně nematláme, ale musíš chvíli počkat, až mi trochu odpuchne ukazovák.

cd843
Příspěvky: 109
Registrován: ned črc 13, 2014 4:48 pm
Bydliště: Josefův Důl

Re: tz 4k 14 spojka, v.č.

#11 Nový příspěvek od cd843 »

Tak spojka už funguje jak má, díky za radu :)

123
Příspěvky: 1123
Registrován: pon led 07, 2013 3:51 pm
Bydliště: čm vysočina

Re: tz 4k 14 spojka, v.č.

#12 Nový příspěvek od 123 »

Máš zprávu, důležitou

Drtipas
Příspěvky: 1
Registrován: pát úno 19, 2021 6:21 pm
Bydliště: Hořešovičky

Re: tz 4k 14 spojka, v.č.

#13 Nový příspěvek od Drtipas »

Zdravím mám tk 10 a ložisko při sešlápnutí spojky vyjede tak moc dopředu že se zasekne ve vydlicce a nejde vrátit čím to může být páčky i ložisko je ok a jak se serizuji páčky spojky díky

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5430
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: tz 4k 14 spojka, v.č.

#14 Nový příspěvek od thovt »

Ve víku je pružina na těle převodky. Je tam zašroubovaný průchozí šroub pro bowden.
Nechybí tam pružina?

matkomarcel93
Příspěvky: 6
Registrován: ned pro 30, 2018 5:35 pm
Bydliště: Martin

Re: tz 4k 14 spojka, v.č.

#15 Nový příspěvek od matkomarcel93 »

Ahoj,

keby sem uzivatel 123 vedel napisat tu tretiu moznost verejne ? Mam podobny problem a chcel by som o tom vediet co najviac ked sa uz do toho pustim

Dakujem

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“