Přestřižené šrouby zadního diferenciálu na MT8-050

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
_luky_
Příspěvky: 809
Registrován: čtv pro 25, 2008 12:23 pm
Bydliště: kdesi u Berouna

Přestřižené šrouby zadního diferenciálu na MT8-050

#1 Nový příspěvek od _luky_ »

orly píše:...
Jednou se mi přestřihly šrouby v zadním diferáku (7 ks průměr 10 mm !). Oprava na tři dny, materiálové náklady 30,-Kč. Opět jsem musel rozdělat (a pak složit) téměř celý zadek traktoru.
Zajímalo by mě: Co s tím traktorem děláš, že se ti ty šrouby přestřihly? Já abych věděl, čemu se mam vyvarovat. Nebo to byla prostá únava materiálu?

naj
Příspěvky: 11
Registrován: sob pro 06, 2008 12:43 pm

Re: Silentbloky na MT8-050

#2 Nový příspěvek od naj »

Taky jsem řešil problém přestřižených šroubů zadního diferenciálu.Byly to ,,klasické,,měkké šrouby!!!Takže bylo jen otázkou času kdy k přestřižení přijde a to se nemusí snažit traktor rozervát.

Uživatelský avatar
orly
Příspěvky: 143
Registrován: pon led 05, 2009 1:29 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Silentbloky na MT8-050

#3 Nový příspěvek od orly »

Problém byl v zajištění těch šroubů - zahnutýma plechovýma podložkama. Ty se časem uvolnily, šrouby následně taky a pak klasické únavové namáhání. Domů jsem dojel na uzávěrku. Při opravě jsem tam dal obyčejné pérovky a od té doby to drží (asi 3 roky). Časový údaj je u mě velmi relativní, protože 16 let jsem traktor používal jen o víkendech, protože jsem pracoval v zahraničí. Celkem mám najeto něco přes 500 mth.
Věci se řeší až když nastanou

naj
Příspěvky: 11
Registrován: sob pro 06, 2008 12:43 pm

Re: Silentbloky na MT8-050

#4 Nový příspěvek od naj »

Talířové kolo zadního diferenciálu není usazeno na nosných kolících o průměru 8mm,které přenášejí střihové tlaky z talířového kola na diferenciál.U mého traktoru ale tyto kolíky jsou u přední nápravy tak jak to má být.Nechápu proč u zadní ne?Pak se nemůže člověk divit,že stále něco opravuje a řeší problémy vzniklé nedokonalostí konstrukce.Rád dělám mechanickou práci,vylepšování,různé úpravy a samozřejmě beru opravy vzniklé únavou materiálu,ale vytáčí mě zbytečná oprava něčeho,co je vynou špatné konstrukce nebo výroby! viz zadní diferenciál,spojení zadní-přední nápravy napevno hřídelí/jednoduší konstrukce/a pak ty nešťastně řešené silentbloky a z toho se odvíjející problémy z trubkami,hadicemi,kapotáží atd.Přeji pevné nervy při takových opravách.

MTraktorista
Příspěvky: 8
Registrován: pon bře 25, 2013 3:45 pm
Bydliště: Prosečné

Re: Přestřižené šrouby zadního diferenciálu na MT8-050

#5 Nový příspěvek od MTraktorista »

Zdravím, dnes v lese se mi ozvala rána z převodovky a přestal mi fungovat zadní náhon. Nejde ani s uzávěrkou. Předpokládám tedy, že budou střižené šrouby v diferenciálu. Řešil jste už někdo vyndání diferenciálu? Případně jak na to? Díky.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5457
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Přestřižené šrouby zadního diferenciálu na MT8-050

#6 Nový příspěvek od thovt »

Budeš muset zadek rozpůlit , odstrojit dělal jsem to půl roku ve volném čase, uvidíš pěkné bahno.
Na strankach výrobce máš katalog dílů.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“