Sekačka AŽR 130 - zadírání

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
virusw
Příspěvky: 4
Registrován: sob bře 04, 2017 7:34 am
Bydliště: Brno

Sekačka AŽR 130 - zadírání

#1 Nový příspěvek od virusw »

Zdravím,

mám traktor mt8 - 070 mini s novým motorem 13,3 kW. Minulý rok se mi podařilo sehnat mezinápravovou sekačku AŽR 130. Má sice neoriginální uchycení mezi nápravami, a i když byla montáž docela porod, nakonec to všechno fungovalo jak mělo. Dnes jsem tam sekačku znovu přípojil, všechno se zdálo OK. Když jsem ale zajel na trávu a začal sekat, pár metrů to fungovalo a pak, hlavně po zatočení, se celý náhon sekačky začal zadrhávat. Občas se ozval nějaký pazvuk.

Je potřeba dodat, že mám starší model, kde je nutno sundat to uchycení kardanového vývodu, jinak by tam to kolečko nesedlo. Ten vývod je tam volně a může se pohybovat, ale podle všeho v tomto problém není. Většinu pozemku to seká dobře, ale je tam pár míst, kde se to zasekne, resp. se to přidírá, nože se točí příliš pomalu a nedá se s tím nic dělat. Jsou to hlavně místa vyvýšena, nebo více zarostlá. Minulý rok to však projelo všude na dvojku a sekalo to bez problému. Nastavení výšky sekání mám od minulého roku, nic jsem neměnil. Nemá někdo zkušenost s takovým chováním.

Sice to tím asi nebude, ale začala se mi třepit hardy spojka. Díky za odpovědi.

Odpovědět

Zpět na „Příslušenství k malotraktorům“