Čelní dvoububnová sekačka

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ludko
Příspěvky: 90
Registrován: sob led 28, 2012 11:09 pm
Bydliště: Kroměřížsko
Kontaktovat uživatele:

Čelní dvoububnová sekačka

#1 Nový příspěvek od ludko »

Tak se mi po delší době podařilo dokončit čelní sekačku pro moje TK. Není to sice ještě vychytané, ale už to seče. Sice tu máme jen nízkou trávu, ale i tak to nevypadá ne neúspěch.
Slabinou je odstředivá spojka použitá z Vari systému, která jede na nižších otáčkách, než by měla.

Tu je video z prvního testování
[Youtube] https://www.youtube.com/embed/35x59u6h1R0 [/Youtube]
( TZ-4K-14 + Yanmar F18D) Su Moravák jak poleno a su na to hrdé.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Čelní dvoububnová sekačka

#2 Nový příspěvek od Tom »

Dobrá práce.. nafoť, tak jak tam máš udělaný ten vývoďák na motoru. Ta spojka jako že zabírá dřív než by měla nebo později? Ještě by to chtělo vyřešit plovoucí uchycení, aby to "jelo" po bubnech nebo udělat jedno opěrné čelní kolečko, protože takhle ta rovina střihu nebude nic moc... Ale jinak palec nahoru, super stroj 8)
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

mastnacek
Příspěvky: 7098
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Čelní dvoububnová sekačka

#3 Nový příspěvek od mastnacek »

No moc pekny! Skoro jak ty chinsky diskovky na jednoosaky. Akorat to uchyceni na pruzinach je k prdu ne? kdyz je hrabolatej teren, tak to musi pekne skakat. Strniste bych pak treba rucne hrabema nechtel hrabat :) Jakej to ma zaber? Tipuju tak 90cm?

Uživatelský avatar
ludko
Příspěvky: 90
Registrován: sob led 28, 2012 11:09 pm
Bydliště: Kroměřížsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Čelní dvoububnová sekačka

#4 Nový příspěvek od ludko »

Ty pružiny nic moc, ale ručně to hrabat nebudu. Zkusím ještě doladit místo zavěšení a nebo i o tom kolečku jsem uvažoval.
Jo ta odstředivá zabírá později a myslím, že je slabá na ten výkon.
Vývoďák je řešen jednoduchou přírubou, kterou jsem chytil na hřídel, jako 2. polovina původní plechové řemenice. Fotky sem nějak už nedám, píše mi to, prý už mám moc příloh. Když tak dám jinam a tu pak odkaz.
( TZ-4K-14 + Yanmar F18D) Su Moravák jak poleno a su na to hrdé.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Čelní dvoububnová sekačka

#5 Nový příspěvek od Tom »

Ta odstředivka... jestli je to problém se pozná ve vysoké a husté trávě... Možná bych ji řešil jinak... a to formou "normální" automobilové spojky. Lamela, přítlačák... a celý ten mechanismus dát přímo na motor. Ovládání přes bowden, buď pedálem s možností aretace nebo přes nějakou páku... opět s aretací obou poloh.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

mastnacek
Příspěvky: 7098
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Čelní dvoububnová sekačka

#6 Nový příspěvek od mastnacek »

Me by se libilo kdyby to nekdo zacal vyrabet v malym. Hodil bych si to na TJcko. Sam na to nemam ani know-how ani material a dost casu. Jakej je rozdil mezi takovouhle bubnovkou a diskovkou? Bubnovka dela radek, diskovka to polozi jak to usekne?

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Čelní dvoububnová sekačka

#7 Nový příspěvek od Tom »

Tahle malosériová výroba by šla určitě domluvit třeba s DAKRem... super na TK by bylo toto: http://www.dakr.com/dvoububnova-sekacka ... s-121.html nebo http://www.dakr.com/diskova-sekacka-pan ... s-125.html. Z jejich strany by určitě nebyl problém udělat jiné uchycení a úhlový převod s šestidrážkou na konci. Jenže teď je to, že by někdo musel udělat ten "mezikus" na TK, tzn. nějakou formu předního tříbodového závěsu a spojky, respektive vývoďáku. Tak, jako to kdysi udělalo Inzeco.
A jinak, kdybys to chtěl upravit na Tjčko... tak jim do DAKRu zavolej nebo napiš, co bys potřeboval... třeba by byli ochotní to na zakázku vyrobit. Upravit to na Tj není až tak složité, jako to upravovat na TK. Jsou tam ochotní a třeba by to pro ně byla výzva. Jenom sladit otáčky vývoďáku a výkonově je i Tj s původním motorem podobné těm motorovým jednotkám DAKRu.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
ludko
Příspěvky: 90
Registrován: sob led 28, 2012 11:09 pm
Bydliště: Kroměřížsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Čelní dvoububnová sekačka

#8 Nový příspěvek od ludko »

Ono je vše o penězích. Já jsem vyráběl z toho, co jsem doma našel a něco málo přikoupil. S cenou su do 1000Kč.

Tu je pokus o vložení fotky - pohled zepředu.
https://drive.google.com/file/d/0Bzr8LD ... sp=sharing
Obrázek
( TZ-4K-14 + Yanmar F18D) Su Moravák jak poleno a su na to hrdé.

mastnacek
Příspěvky: 7098
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Čelní dvoububnová sekačka

#9 Nový příspěvek od mastnacek »

No prave. Ja za to nechci dat 30tisic. Takovy investice se musej zaplatit a v mym pripade se to nezaplati snad nikdy. A spis me vyjde lip si zaplatit chlapika s traktorem. Takze takovy samodomo reseni rekneme do peti tisic je idealni. navic s dakrem nemam moc dobrou zkusenost. Meli jsme sekacku bubnovku, sla pryc a nahradila ji Vari Lucina se 190cm3 hondou. Ta ma ale zaber jen 65cm+-

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Čelní dvoububnová sekačka

#10 Nový příspěvek od Tom »

Jenže pokud by se i to, co vyrobil Ludko, mělo dělat v malosérii, tak tě to na těch 20 minimálně vyjde. Nevybereš si... buď si to uděláš sám, nepočítáš materiál co máš, budeš šmejdit po kovošrotech a spíchneš to za nějaké peníze, nebo prostě zaplatíš a věnuješ čas něčemu jinému, případně takové činnosti, která Ti to zaplatí. Pochopil jsem to na hydraulickém řízení co jsem dělal na TK. Stejně jsem nakonec skončil u originálu a to co jsem vyrobil jsem prodal, ale kdybych to udělal rovnou, a udělal si pár přesčasů nebo ten čas věnoval něčemu jinému, tak udělám líp.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
ludko
Příspěvky: 90
Registrován: sob led 28, 2012 11:09 pm
Bydliště: Kroměřížsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Čelní dvoububnová sekačka

#11 Nový příspěvek od ludko »

Je to tak, člověk si musí zvážit, jakou cestou se dá. Já to dělal proto, že mě to baví a rád něco vymýšlím. Naštěstí mám možnost, kde se to dá pokoutně vyrobit. Ale on ten pocit, když si něco vytvoříte sami je k nezaplacení. ;-)
( TZ-4K-14 + Yanmar F18D) Su Moravák jak poleno a su na to hrdé.

Uživatelský avatar
ludko
Příspěvky: 90
Registrován: sob led 28, 2012 11:09 pm
Bydliště: Kroměřížsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Čelní dvoububnová sekačka

#12 Nový příspěvek od ludko »

Našel jsem celkem spolehlivé způsob, jak na obrázky bez nějaké další registrace někde, s použitím účtu na Googlu. Ten používá snad každé s Android telefonem. Takže přes Google disk.

Tady je detail toho čelního vývodu. Ale z toho není vidět, jak je využito původní uchycení tou maticí, která je až pod tím víkem. Je tam použité střižné čep (hřebík) jako pojistka proti přetížení.

Obrázek
( TZ-4K-14 + Yanmar F18D) Su Moravák jak poleno a su na to hrdé.

Uživatelský avatar
ludko
Příspěvky: 90
Registrován: sob led 28, 2012 11:09 pm
Bydliště: Kroměřížsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Čelní dvoububnová sekačka

#13 Nový příspěvek od ludko »

A ještě jedna fotka na celou, i když trošku rezavou sekačku. Ale na funkci to myslím nemá vliv.

Obrázek
( TZ-4K-14 + Yanmar F18D) Su Moravák jak poleno a su na to hrdé.

mastnacek
Příspěvky: 7098
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Čelní dvoububnová sekačka

#14 Nový příspěvek od mastnacek »

Obrazky se neukazujou, jen text Obrazek.

Uživatelský avatar
ludko
Příspěvky: 90
Registrován: sob led 28, 2012 11:09 pm
Bydliště: Kroměřížsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Čelní dvoububnová sekačka

#15 Nový příspěvek od ludko »

Kruci, tak to se nepovedlo, ty obrázky se ukazují jen mě, protože jsem na Googlu účtu přihlášený, to jsem nezkusil se odhlásit. Tak si s tím někdy zkusím pohrát a najít cestu, jak to sem dostat jako obrázek rovnou.
Jinak alespoň zase jako odkazy:
:'(
https://drive.google.com/open?id=0Bzr8L ... authuser=0
https://drive.google.com/open?id=0Bzr8L ... authuser=0
https://drive.google.com/open?id=0Bzr8L ... authuser=0
( TZ-4K-14 + Yanmar F18D) Su Moravák jak poleno a su na to hrdé.

Odpovědět

Zpět na „Příslušenství k malotraktorům“