APO 155

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
cambus1
Příspěvky: 53
Registrován: stř dub 28, 2010 6:49 pm
Bydliště: Divišov

APO 155

#1 Nový příspěvek od cambus1 »

Zdarec chlapi,

chtěl jsem se zeptat neměl byste někdo nějaké náhradní díly na pluh APo 155?
Jedná se mi o hloubkové kolo včetně krojidla levé, včetně držáku. Koupil jsem před časem tento pluh s tím, že si ho chci v klidu na příští rok připravit a předchozímu majiteli někdo ten pluh očesal, takže tam chybí celá levá strana. Volal jsem výrobci a ten slíbil že by ve skladu slupice a radlice našli, ale kolo včetně držáku určitě ne. Tak to zkouším takto.

Dík za pomoc
Cambus

kubax
Příspěvky: 83
Registrován: ned lis 16, 2014 7:37 pm
Bydliště: Turnov

Re: APO 155

#2 Nový příspěvek od kubax »

Chlapy, jaka by byla podle vas odpovidajici cena za starsi pluh APO 155 za Mt8 050.diky
MT8-050

PULDrapalik
Příspěvky: 4581
Registrován: stř pro 30, 2009 10:14 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: APO 155

#3 Nový příspěvek od PULDrapalik »

stále sou kolem 20 tis.

jarynfira
Příspěvky: 1630
Registrován: pát bře 19, 2010 9:19 pm
Bydliště: 739 91

Re: APO 155

#4 Nový příspěvek od jarynfira »

Já jsem na podzim APO získal výměnou za 2s90a, takže bych to viděl taky na těch 20 litrů. Jedno kolo nemám, tak budu dělat. Naštěstí držák je :zapomel: .
Kdo to umí, ten to dělá....ten kdo o tom ví trošku, ten tomu šéfuje..... a kdo o tom neví nic, tak ten to buď učí a nebo o tom alespoň hloupě kecá!

Pes je opakem ženy..... všemu rozumí, ale mlčí :)

kubax
Příspěvky: 83
Registrován: ned lis 16, 2014 7:37 pm
Bydliště: Turnov

Re: APO 155

#5 Nový příspěvek od kubax »

20 je na me moc na ten kousek pro brambory a zeleninu... kdyz by ho nekdo nechal ve slusnym stavu za 15 vzal bych ho okamzite.
MT8-050

Uživatelský avatar
Boniek
Příspěvky: 691
Registrován: stř led 05, 2011 3:44 pm
Bydliště: Pardubice

Re: APO 155

#6 Nový příspěvek od Boniek »

Taky sháním APO-155, ale moc se nevyskytují za rozumnou cenu. Kdyby někdo o něčem věděl, budu vděčný za tip.

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: APO 155

#7 Nový příspěvek od Tom »

Ty ceny jsou šílené... Mě se podařilo sehnat za chlup víc než polovinu toho, co jste psali. Byl třikrát v zemi. Ale zajímalo by mě, jestli by byli ti z Vás, kteří s APem ořou, jestli by dokázali nějak popsat nastavení pluhu... Na foru jsem hledal, ale nějak jsem nedohledal :( Možná jsem něco přehlídl... budu rád za každý postřeh, tip,...
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5432
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: APO 155

#8 Nový příspěvek od thovt »

Ahoj originální manuál jsem tu neviděl,
Ale tohle ti pomůže ke správnému nastavení
https://www.youtube.com/watch?v=Vnc4mXTKeho
https://www.youtube.com/watch?v=iItk5NOxDKs

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: APO 155

#9 Nový příspěvek od Tom »

Díky za odkazy... videa znám.. myslel jsem spíš něco konkrétnějšího k tomuto typu pluhu... v příručce prý není nastavování pluhu moc popsáno.
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

PULDrapalik
Příspěvky: 4581
Registrován: stř pro 30, 2009 10:14 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: APO 155

#10 Nový příspěvek od PULDrapalik »

Podle moudré knihy se naučíš základy a potom jen vorat a štelovat,a pluh snese hodně 8) ty máš traktor podobný 050 a né úzkýho kloubáka

hobr
Příspěvky: 3814
Registrován: pát říj 11, 2013 5:52 pm
Bydliště: jižně od Brna

Re: APO 155

#11 Nový příspěvek od hobr »

Tom píše:Díky za odkazy... videa znám.. myslel jsem spíš něco konkrétnějšího k tomuto typu pluhu... v příručce prý není nastavování pluhu moc popsáno.
Neboj se toho. Nejdříve si "našteluj" aby pluh "šel pěkně za kolem", pak seřiď náklon (při první brázdě narovno), dál to doladíš (na špicu nebo na zadek) a je to. Nic na tom není, jen musíš mít cit a zkoušet a zkoušet. Je to "drbačka", ale když se to podaří, neznám lepší pocit!
"Pokud nám vládnou špatní lidé, nemůžeme čekat lepší časy..."

PULDrapalik
Příspěvky: 4581
Registrován: stř pro 30, 2009 10:14 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: APO 155

#12 Nový příspěvek od PULDrapalik »

Čim ho taháš?

kubax
Příspěvky: 83
Registrován: ned lis 16, 2014 7:37 pm
Bydliště: Turnov

Re: APO 155

#13 Nový příspěvek od kubax »

Ahoj je mi nabizen pluh APO 155 bez pistnice. jeste jsem ho nevidel ale chtel bych se zeptat ta pistnice tam je jen kvuli otaceni nebo ma i jine funkce a lze pluh vyuzit i bez pistnice nebo je bez ni v podstate nepouzitelny.
Existuje tu nekde nejaky navod a seznam nahradnich dilu na tento pluh? na ulozto jsem nic nenasel.
Jde mi o to jdeli ta pistnice nejak snadno zamenit nahradit. diky za rady.
MT8-050

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5432
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: APO 155

#14 Nový příspěvek od thovt »

kubax píše:Ahoj je mi nabizen pluh APO 155 bez pistnice. jeste jsem ho nevidel ale chtel bych se zeptat ta pistnice tam je jen kvuli otaceni nebo ma i jine funkce a lze pluh vyuzit i bez pistnice nebo je bez ni v podstate nepouzitelny.
Existuje tu nekde nejaky navod a seznam nahradnich dilu na tento pluh? na ulozto jsem nic nenasel.
Jde mi o to jdeli ta pistnice nejak snadno zamenit nahradit. diky za rady.
Ahoj, ten pluh nafot pořádně, fotky okomentuji kdo tento pluh má, pístnice(hydraulický válec),rychlospojky a hadice to koupíš počítej s ceny dolu tak 3,5L co chybí zkoušej smlouvat.
tady je malá galerie http://petr2906.rajce.idnes.cz/pluh/?order=create&src=0

Na lak to neorá, hlavně nesmí být natažený ohnutý atd.

PULDrapalik
Příspěvky: 4581
Registrován: stř pro 30, 2009 10:14 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: APO 155

#15 Nový příspěvek od PULDrapalik »

Hloubkové kolo s krojidlem už nekoupíš,želízka a možná i radlice ještě jo,problém je s levou částí,a moudrá kniha stojí cca 40 kč tady http://www.ross-universum.cz/

Odpovědět

Zpět na „Příslušenství k malotraktorům“