rotovator FN 100 alebo KYR 100

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Iqan
Příspěvky: 6
Registrován: čtv dub 24, 2014 11:09 pm
Bydliště: Košice

rotovator FN 100 alebo KYR 100

#1 Nový příspěvek od Iqan »

Ahojte.
Som tu nový a možno tuto temu už niekde niekto rozoberal, ale nenašiel som ju.
Čitam tu o rotovátoroch. Zhánam niečo na moje Tkačko
Pišete tu o rotovatore FN 100 a KYR 100.
Moje otázky:

Aký je medzi nimi rozdiel?
Su oba orygo za TK?
Neviete kde by som našiel parametre oboch?
Viete poradiť najvhodnejší rotovator za TK?

Za odpovede vopred dakujem.

Uživatelský avatar
Lišák1
Příspěvky: 1170
Registrován: úte čer 02, 2009 8:28 pm
Bydliště: Sklené nad Oslavou
Kontaktovat uživatele:

Re: rotovator FN 100 alebo KYR 100

#2 Nový příspěvek od Lišák1 »

Nissan Terrano 3,0 TDI, Zetor 5211

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5457
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: rotovator FN 100 alebo KYR 100

#3 Nový příspěvek od thovt »

No oba rotavátory mají záběr je 100cm mám oba ,jsou určeny na TK musí být součástí závěs a kardan, oba sem musel opravovat kyr-100 překroucená hřídel nekvalitní materiál nejméně užívaný , FN 100 výměna ozubených kol a gufer nejvíce užívaný , pokud ho koupíš musíš dělat repasi, u obou odcházejí gufera a teče olej ze převodových skříní důvod je, že při rotování obě převodovky jsou v půdě. No montaž kyr 100 ,který je výrobně novější je 45 min nasazování musel jsem si udělat výsuvné nohy ten druhý je o chlup lepší.
Na tvém místě bych šel AKR -100 . Pokud jsi kutil a máš rád dodo to je TK a rotavátory

Iqan
Příspěvky: 6
Registrován: čtv dub 24, 2014 11:09 pm
Bydliště: Košice

Re: rotovator FN 100 alebo KYR 100

#4 Nový příspěvek od Iqan »

Dakujem za reakcie.

Cenovo su na tom ako?
čo stojí jeden a druhý v dobrom a funkčnom stave?
Co za rotovátor je ten AKR -100 je to na Tk alebo treba niečo prerábať?

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5457
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: rotovator FN 100 alebo KYR 100

#5 Nový příspěvek od thovt »

http://www.agroservispv.cz/pracovni-nar ... ic-akr-100 /stačí prohledat internet určite bude i v bazaru

Uživatelský avatar
Martin-SVK
Příspěvky: 258
Registrován: ned úno 24, 2013 10:37 pm
Bydliště: okres Námestovo

Re: rotovator FN 100 alebo KYR 100

#6 Nový příspěvek od Martin-SVK »

tak ja som minulý rok kúpil KYR-100a za 400€ aj tie ceny sa tak pohybovali od 360(nutny menší repas) do 400€(uloženka) no ale tento rok neviem čo sa porobilo ale pod 500€ v inzercií nevidím ani jeden :shock:
no a ten AKR 100 je jeden trebars tu http://dum.bazos.cz/inzerat/34697532/Ro ... KR-100.php
T-4K-22 :)

PON-25 A
ARS-103 _ 5-KN-85
ŽŤ-152

petr.azby
Příspěvky: 1
Registrován: pon říj 12, 2015 7:39 am
Bydliště: Liberec

Re: rotovator FN 100 alebo KYR 100 nové nože KYR 100 A

#7 Nový příspěvek od petr.azby »

Zdravím,prosím o informaci,kde lze sehnat-koupit nové nože na KYR 100 A .Děkuji Petr

jarpos
Příspěvky: 35
Registrován: stř srp 05, 2015 8:48 am
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: rotovator FN 100 alebo KYR 100

#8 Nový příspěvek od jarpos »

Nože se dají objednat na: http://www.agroservispv.cz/
Cena je ale děsná 250kč bez DPH/ks

tz4-k14
Příspěvky: 117
Registrován: úte lis 19, 2013 8:24 pm
Bydliště: Teplice

Re: rotovator FN 100 alebo KYR 100

#9 Nový příspěvek od tz4-k14 »

Mám dotaz k rotavátoru Kyr 100.
Nasadil jsem rotavátor k traktoru tz4-k14 a kardan je nasazen na výstupním hřídeli zadní převodovky, viz foto.Obrázek, Obrázek.
Připadá mi, že kardan od rotavátoru je dost daleko od převodovky. Není nasazen na celé délce zubů hnacího hřídele. Mám to řešit, nebo se na to vyprdnout ? Šlo by podle mě zkrátit o cca 1cm ta dvě ramena co spojují rotavátor s traktorem. Viz foto. Obrázek. Na obrázku je vidět svár. Někdo se v tom vrtal a možná to rameno prodloužil.
Děkuji za nápady, rady a podněty.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5457
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: rotovator FN 100 alebo KYR 100

#10 Nový příspěvek od thovt »

tz4-k14 píše:Mám dotaz k rotavátoru Kyr 100.
Nasadil jsem rotavátor k traktoru tz4-k14 a kardan je nasazen na výstupním hřídeli zadní převodovky, viz foto.Obrázek, Obrázek.
Připadá mi, že kardan od rotavátoru je dost daleko od převodovky. Není nasazen na celé délce zubů hnacího hřídele. Mám to řešit, nebo se na to vyprdnout ? Šlo by podle mě zkrátit o cca 1cm ta dvě ramena co spojují rotavátor s traktorem. Viz foto. Obrázek. Na obrázku je vidět svár. Někdo se v tom vrtal a možná to rameno prodloužil.
Děkuji za nápady, rady a podněty.
Mě to také nejde nasadit na doraz, na vidlci kloubu je díra ta by měla přesně navazovat na díru co je v 6-ti zubé hřídeli , opravdu tam je většinou je ucpáná bordelem. Měl by tam jít strčit šroub mě tam nejde nepřesnost výroby.

Uživatelský avatar
Martin_TDi
Příspěvky: 1137
Registrován: stř lis 10, 2010 1:36 am
Bydliště: 74294

Re: rotovator FN 100 alebo KYR 100

#11 Nový příspěvek od Martin_TDi »

Je fakt, že ta montáž rotavátoru KYR na traktor je mazec, ale pomohl jsem si upravenou Euro paletou na kolečkách, na které rotavátor uchovávám. Pak je manipulace mnohem snažší a mám to namontované během 10 minut.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5457
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: rotovator FN 100 alebo KYR 100

#12 Nový příspěvek od thovt »

Mám na kyr-100 vysuvne nohy.

Orešanec2
Příspěvky: 107
Registrován: stř říj 30, 2013 7:57 pm
Bydliště: Trnava

Re: rotovator FN 100 alebo KYR 100

#13 Nový příspěvek od Orešanec2 »

co sa tyka tej diery na kardane rotavatora, podla mna nerieste a ziadna skrutka tam nepatri. Pri dvihani a spustani sa ten kardan posuva na vyvodovom hriadeli. To nieje vyrobna vada, ale ma to tak byt.
Suvisi to so sposobom uchytenia rotavatoru k traktoru a s tym, ze kardan ma pevnu dlzku - nieje zasuvny. Zmeny osovych vzdialenosti kardanu a hnanej remenice na rotavatore su male a su kompenzovane prave posunom kardanu po vyvodovom hriedeli. Ak by ste tam dali skrutku tak podla mna si koledujete o problemy s prevodovkou na traktore. Diera na kardane je pravdepodobne len z toho dovodu, ze pouzili standardne vyrabane diely na jeho poskladanie.

Uživatelský avatar
Jožo Kovalčík
Příspěvky: 499
Registrován: ned říj 16, 2011 2:05 pm
Bydliště: Rožňava

Re: rotovator FN 100 alebo KYR 100

#14 Nový příspěvek od Jožo Kovalčík »

Presne tak, neviem ako dakoho mohlo napadnúť pchať tam dajakú šróbu, veď keď sa dvíha a spúšťa rotavátor, je jasne vidieť ako sa hýbe kardan na hriadeli, dať tam šróbu by bol poriadny prúser, tá diera na vidlici je tam len preto, že je to rovnaká vidlica ako na traktore v kĺbe, na kardane v kĺbe je závlačka a tiež len na jednej strane, pretože rovnako ako na rotavátore sa kardan pri lomení kĺbu posúva na hriadeli. A dakto tu aj písal, že mu nasadzovanie rotavátoru na traktor trvá 45 minút, ja mám rotavátor položený na nožovom hriadeli a pod remenicami mám hranol, záves rotavátoru už mám primontovaný na tých troch štiftoch traktoru, s traktorom nacúvam ku rotavátoru napasujem len kardan aby zapadol, šturím do závesu tie dva čapy, tretí na hydraulický valec a hotovo, tak sa to má robiť aj podla príručky. A trvá mi to 10 minút, kto si nevie nájsť systém, tak mu to potom môže trvať aj 45 hodín.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5457
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: rotovator FN 100 alebo KYR 100

#15 Nový příspěvek od thovt »

Fn-100 se otačí po směru jízdy menší učinnost rotovaní tedy menší zatěž na motor.
Kyr-100 se otačí protisměru jízdy učinnost rotovaní vyšší, větší zatěž na motor.
Vše je zavislé na druhu půdy, někdo rotuje až 3x aby dostal do hloubky 15cm.

Odpovědět

Zpět na „Příslušenství k malotraktorům“