Podkop za TZ4K14

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5457
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Podkop za TZ4K14

#16 Nový příspěvek od thovt »

Hydraulika je tam jednoducha od hydraulického čerpadla jde tlak do rozvaděče
,když nezatáhneš za páku olej protéká skrz rovaděč do olejové nadrže.
V okamžiku když zatahneš za páku otevře se ventil pustí tlak oleje do pístnice začne se hybát, do nadrže průtok oleje je uzavřen ventilem.
Zaroveň se otevíra další ventil který odvadí olej z druhé strany pístnice do nadrže.
Čím vetší průtok tím je rychlejší plnění pístnice tedy je rychleší pohyb pístnice
Čím je vetší tlak tím větší síla.
Co chceš tam ladit , změř si ot/min kardanu při zatěží, musíš dodržet minimalní ot/min doporučené výrobcem. Co jsem se díval na dabaki tak je to 405 Ot/min u kardanu tedy v tvém případě musíš použít motorovou zavislost na traktoru abys docílil. Nevím jestli mužeš vypnout předek Tkčka to bys mohl použil pojezdovou závislost rychlostní stupeň 4.

mufik
Příspěvky: 1583
Registrován: pát pro 04, 2009 6:19 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Podkop za TZ4K14

#17 Nový příspěvek od mufik »

To je BH 6006?Takový jsem měl a je fakt že pístnice na zavírání lžíce měla nastavený malý tlak, větší záběry se řešily ramenem.Preventivně bych doporučoval výměnu hlavní tlakové hadice od čerpadla k rozvaděči, ta nebyla moc kvalitní a praskla po půl roce.
Není problém to vymyslet složitě,ale jednoduše./Kalašnikov/

Uživatelský avatar
ludko
Příspěvky: 90
Registrován: sob led 28, 2012 11:09 pm
Bydliště: Kroměřížsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Podkop za TZ4K14

#18 Nový příspěvek od ludko »

Hadice tam už byly kompletně vyměněny za opletené a ještě obalené nějakým plastovým omotáním původním majitelem.
Samozřejmě, že mám vypínatelnou i přední nápravu a jedu na motorovou závislost. Sice jedu na stupeň 3, protože jinak mi to připadá moc rychlé. Ale na tlak by to vliv mít nemělo. Je při větším záběru slyšet někde od rozvaděčů takový šimivý/skřípavý zvuk, který si myslím, že vydává ten přepouštěcí ventil (asi ten na fotce úplně vlevo).

Takže asi zkusím metodou pokus omyl něco nastavit tam. Přeci jen ty čínské výrobky nemusí být asi seřízeny správně.
( TZ-4K-14 + Yanmar F18D) Su Moravák jak poleno a su na to hrdé.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Podkop za TZ4K14

#19 Nový příspěvek od Atlan »

V prvom rade treba tlakomer, mozes ho zapojit medzi cerpadlo a rozvadzac.

A nekope sa lyzicou ale tahanim nasady. Tj nastavy spravny sklon lopaty a potom uz ju len tahas k sebe. Lyzica pekne ktaja platok hliny ako keby si ho bral nozom. Nakoniec zaklopis lopatu aby ti to nevypadlo a vyberies von zdvihnutim vyloznika a vysypes.

Inak mal by si tam mat odlahcovaci ventil aby v pripade tvrdej hliny nieco neohol. Odlahcovaci ventil sposobi pri prejroceni tlaku v pieste vyloznika jeho pridvihnutie poosobenim sily od nasady.

Na tej fotke co si dal je v lavo hlavny poistny ventil. Nastavuje tlaky pre cely rozvadzac.

Ventil druhy s lava. By mohol byt prave odlahcovaci ventil nasady. Treba ho vyskusat uvolnit a zistit co nebude fungovat. Ale poznac si polohu a pocet otacok.

Ked budes merat tlaky meraj ich pri chode piestnic do vnutra valcov.

Otacanim v pravo by sa ylaky mali zvysovat.
Bacha zeniecocneojnes alebo zlomis, ide bezproblemov ohnut piestna tyc pri prekroceni tlakov.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
ludko
Příspěvky: 90
Registrován: sob led 28, 2012 11:09 pm
Bydliště: Kroměřížsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Podkop za TZ4K14

#20 Nový příspěvek od ludko »

Tak jsem to sešteloval. Ten hlavní pojišťovací ventil byl nastavený na malý tlak. Akorát jsem to udělal tak trochu od oka.
Nastavil jsem to tak, aby mi to ještě nezadusilo motor při středních otáčkách. Mám na traktoru cca max 14hp, takže určitě nedosáhnu nějakého maxima 200bar, na který je to dimenzované při plném výkonu (podle prodejce 18-35hp).
Ten 2. ventil omezuje tlak při zavírání lopaty, a ten jsem nastavil tedy na o trochu nižší tlak, kdy motor jel ještě s viditelně nižším zatížením.

Je to teď mnohem lepší, s původním nastavením jsem nemohl uzdvihnout při maximálním vyložení ani nádrž (cca 200kg), kterou jsem ukládal do výkopu. Dnes jsem s ní krásně mohl manipulovat, jako nic.
( TZ-4K-14 + Yanmar F18D) Su Moravák jak poleno a su na to hrdé.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Podkop za TZ4K14

#21 Nový příspěvek od Atlan »

Ked je to vyrobok od firmi tak by to mali mat spocitane a na opytanie hodnoty poskytnúť aby to bolo mozne nastavit.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Uživatelský avatar
ludko
Příspěvky: 90
Registrován: sob led 28, 2012 11:09 pm
Bydliště: Kroměřížsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Podkop za TZ4K14

#22 Nový příspěvek od ludko »

Dal dohromady nějaký sestřih z prvních prací s originálním čínským podkopem. Asi bych se s tím neuživil, ale to asi s výkonem, jaký má TK ani nejde. Ale na drobné domácí práce to stačí.

( TZ-4K-14 + Yanmar F18D) Su Moravák jak poleno a su na to hrdé.

Uživatelský avatar
GeorG9
Příspěvky: 871
Registrován: sob říj 26, 2013 6:30 pm
Bydliště: okr.Prostějov

Re: Podkop za TZ4K14

#23 Nový příspěvek od GeorG9 »

Moc pěkný 8)
Jak hluboko se s tím dostaneš? Zdá se mi to takové pomalejší, to ženeš na 3 ? Máš tu pomalou origo?

Uživatelský avatar
ludko
Příspěvky: 90
Registrován: sob led 28, 2012 11:09 pm
Bydliště: Kroměřížsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Podkop za TZ4K14

#24 Nový příspěvek od ludko »

Při 2m už mi to sedělo skoro na zemi, psané to má myslím nějakých 170cm.
Jedu na 2 na malé otáčky, mám origo převody. Takže rekreačně, žádný spěch. Na trojku to jede dost rychle a už se to podaří i zadusit.
Čerpadlo má převod do rychla, dalo by se to snad i docela snadno předělat a jet na otáčky motoru (bez nutnosti odpojit nápravy).
( TZ-4K-14 + Yanmar F18D) Su Moravák jak poleno a su na to hrdé.

Kazičsoustružník
Příspěvky: 239
Registrován: čtv kvě 03, 2012 4:50 pm
Bydliště: kus od Hustopeč

Re: Podkop za TZ4K14

#25 Nový příspěvek od Kazičsoustružník »

Nahodou me se to líbí mam dvouvalec a taky sem si dodelal odpojitelny předek tak bych to na tu 3 asi utočil
TONIC

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5457
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Podkop za TZ4K14

#26 Nový příspěvek od thovt »

ludko:koukal jsem na video motor při hrabaní, běží celkem pomalu nechceš ho moc honit to chápu.
Dodělal bych nožní plyn když budeš nabírat lžící tak bys nohou přidal plyn . Možna by zvladl i čtyrku.

mufik
Příspěvky: 1583
Registrován: pát pro 04, 2009 6:19 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Podkop za TZ4K14

#27 Nový příspěvek od mufik »

Dá se s tím dělat i rychlej, problém tady těch podkopů je že potom strašně cuká, hlavně otoč.Je třeba zkoordinovat pohyby a těsně předtím než otoč dojede na místo pustit třeba rameno trošku dolů a otoč se zpomalí.Chce to jenom trochu praxe.Tady je video mého /už bývalého podkopu/ BH 6600
https://www.youtube.com/watch?v=TLot8BHWm4o
Není problém to vymyslet složitě,ale jednoduše./Kalašnikov/

Uživatelský avatar
ludko
Příspěvky: 90
Registrován: sob led 28, 2012 11:09 pm
Bydliště: Kroměřížsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Podkop za TZ4K14

#28 Nový příspěvek od ludko »

Jo, určitě se s tím dá dělat rychleji, ale to pak při otáčení jsou pěkné škuby, když to člověk nemá zažité. Ono to dost cukne, pak se leknu a pustím páku ještě rychleji a hned to se mnou hodí. Jsou to skoro milimetrové rozdíly, asi ty rozvaděče budou nějaké ne moc kvalitní pro tento účel.
Říkám si, že bych ten otoč zpomalil zařazením nějaké clony do potrubí, ale to by zase jelo pomalu celou dráhu...
( TZ-4K-14 + Yanmar F18D) Su Moravák jak poleno a su na to hrdé.

mufik
Příspěvky: 1583
Registrován: pát pro 04, 2009 6:19 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Podkop za TZ4K14

#29 Nový příspěvek od mufik »

Musíš trénovat, chvilku to trvá ale potom už vůbec nemusíš přemýšlet za kterou páčku potáhneš.
Není problém to vymyslet složitě,ale jednoduše./Kalašnikov/

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 9523
Registrován: úte kvě 25, 2010 5:32 pm
Bydliště: Košice-okolie
Kontaktovat uživatele:

Re: Podkop za TZ4K14

#30 Nový příspěvek od Atlan »

Ak by si tam domontoval brzdu z otoca bielorusa necukako by to.
Alebo urobit odbocenie z hadic k pirstom otoca a dat tam 2 poistne ventili. Pri prudkom brzdeni sa jeden ventil otori a prepusti tlak. Bude to menej cukat privzastaveni ale zase nezastavi tak presne.

Dalsia vec je predlzene packy na rozvadzaci, zdlhsi chod presnejsie ovladanie.
Ludi co nemaju dost rozumu som zablokoval. Ked raz nato niekto nema, tak skoda sa snim bavit.

Odpovědět

Zpět na „Příslušenství k malotraktorům“