Rotavátor AKR 152

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
radek_sumava
Příspěvky: 1
Registrován: úte dub 16, 2013 7:42 am
Bydliště: Vimperk

Rotavátor AKR 152

#1 Nový příspěvek od radek_sumava »

Nevíte náhodou někdo prosím o zdroji lacinějších nožů na tento rotavátor? U Šálka stojí 276,-Kč jeden nůž. Potřebuji jich 38, tak to mám třetinu ceny rotavátoru:-(

Pino.t
Příspěvky: 1
Registrován: pon kvě 06, 2013 12:16 pm
Bydliště: Postějov

Re: Rotavátor AKR 152

#2 Nový příspěvek od Pino.t »

Taky jsem tam vyrazil koupit 11 kusů a když mi paní řekla cenu, tak jsem myslel, že mě omejou. Cena tedy extrémní, ale levnější jsem taky nenašel.

borisjalub
Příspěvky: 33
Registrován: čtv říj 28, 2010 10:07 pm
Bydliště: Jalubí

Re: Rotavátor AKR 152

#3 Nový příspěvek od borisjalub »

Čau nevíte někdo jaký je rozdíl mezi AKR 152 a AKR 152.2
Dík uvažuju o koupi, ale ta cena :vztek:

lipovak
Příspěvky: 53
Registrován: ned říj 04, 2009 9:56 pm

Re: Rotavátor AKR 152

#4 Nový příspěvek od lipovak »

Ahoj. Rozdíl mezi 152 a 152.2 je podle mně jenom ve tvaru toho horního plechu. Na tom 152.2 už neni tak nazohýbaný. Jiný rozdíl sem nenašel. Mám doma 152.2 a uvažuju, že ho na jaře prodám. Je pro mně na pole malý a na zahrádku velký. Kdybys měl cestu kolem, mohl by ses stavit podívat. Bydlím kousek od Bystřice pod Hostýnem.

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5429
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: Rotavátor AKR 152

#5 Nový příspěvek od thovt »

Nejlevnější je to když nakoupíš plocháč v metráži nařežeš naohýbáš a nabrousíš, nevýhoda kov měkčí víc opotřbuje se, to trvá roky. Já jsem to dělal taky
ps: kdo si hraje ten nezlobí a nenudí se :prace: :)

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Rotavátor AKR 152

#6 Nový příspěvek od ITS »

thovt píše:Nejlevnější je to když nakoupíš plocháč v metráži nařežeš naohýbáš a nabrousíš, nevýhoda kov měkčí víc opotřbuje se, to trvá roky. Já jsem to dělal taky
ps: kdo si hraje ten nezlobí a nenudí se :prace: :)
Tomu teda nevěřím. Kdysi jsem tady psal o své úpravě KYR100A. Do těch nožů nešla vyvrtat díra a když se některý ohne ( opravdu jen mírně) , tak to bez autogenu narovnat nejde. Navíc tomu ten autogen nevadí, protože bývalo zvykem, že tyhle zemědělské věci se dělaly z materiálu kalitelného na vzduchu.
Otázkou je, z čeho to výrobce dělá dnes. Nevěřím, že z obyčejného 11373.

borisjalub
Příspěvky: 33
Registrován: čtv říj 28, 2010 10:07 pm
Bydliště: Jalubí

Re: Rotavátor AKR 152

#7 Nový příspěvek od borisjalub »

lipovak píše:Ahoj. Rozdíl mezi 152 a 152.2 je podle mně jenom ve tvaru toho horního plechu. Na tom 152.2 už neni tak nazohýbaný. Jiný rozdíl sem nenašel. Mám doma 152.2 a uvažuju, že ho na jaře prodám. Je pro mně na pole malý a na zahrádku velký. Kdybys měl cestu kolem, mohl by ses stavit podívat. Bydlím kousek od Bystřice pod Hostýnem.
No já zas uvažuji o koupi, teď mam FN100 za mtéčko ale pořídil sem si ještě tomo vinkoviče a tam už to nezapřahnu a navíc je tam převodovka uprostřed a dost to trpí.

Uživatelský avatar
DYK
Příspěvky: 14608
Registrován: čtv črc 12, 2007 1:33 pm
Bydliště: kósek od Brna

Re: Rotavátor AKR 152

#8 Nový příspěvek od DYK »

No konečně někdo,(ITS) kdo měl doopravdy v ruce skutečný nůž. Dělat si nože se "šufánkové" ocele je škoda práce a času. Že je to třetina ceny rotavátoru? Nože dělají "celý" rotavátor.
práce patří strojům ˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

dr.kubo
Příspěvky: 198
Registrován: úte dub 24, 2012 11:21 am
Bydliště: brezno

Re: Rotavátor AKR 152

#9 Nový příspěvek od dr.kubo »

Ja mam vplane vyrobit svetky noze nove, ale z hardoxu 450.
Da sa pekne ohybat po nahriati a vydrzi roky. Myslinm ze ja tie noze uz neznicim :)
Keď to nejde silou... tak to ide väčšou silou :)

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Rotavátor AKR 152

#10 Nový příspěvek od ITS »

dr.kubo píše:Ja mam vplane vyrobit svetky noze nove, ale z hardoxu 450.
Da sa pekne ohybat po nahriati a vydrzi roky. Myslinm ze ja tie noze uz neznicim :)
Tak tohle se mi také nelíbí. Hardox je sice kvalitní materiál, ale celá jeho krása spočívá v tom, že je zakalený ve vodě. Nevadí mu ohyby, sváry, a pálení. ALE nahřát v ohybu a čekat, že pak bude zase pevný. To nahřátí z něj udělá blato. Na vzduchu se asi nezakalí a namočit do vody - nevím nevím. Tohle vodní kalení je po materiálovém složení, druhým Know How výrobce.

dr.kubo
Příspěvky: 198
Registrován: úte dub 24, 2012 11:21 am
Bydliště: brezno

Re: Rotavátor AKR 152

#11 Nový příspěvek od dr.kubo »

Mam uz spravene skusobne dva kusy a ked som ich porovnaval s originalmi tak tam nebol takmer ziaden rozdiel.
Dorobim aspon jednu sekciu 6ks a na jar vyskusame :) vsak co prinajhorsom ho zlomim v ohybe :friends:
Keď to nejde silou... tak to ide väčšou silou :)

ITS
Příspěvky: 6225
Registrován: úte kvě 08, 2012 9:13 pm
Bydliště: zlín

Re: Rotavátor AKR 152

#12 Nový příspěvek od ITS »

V ohybe ho nezlomíš, bude tam měkký a ohne se. Hardox je určen pro ohýbání za studena. Pokud to dokážeš za studena, pak dodržíš veškerou technologii.

dr.kubo
Příspěvky: 198
Registrován: úte dub 24, 2012 11:21 am
Bydliště: brezno

Re: Rotavátor AKR 152

#13 Nový příspěvek od dr.kubo »

ITS píše:V ohybe ho nezlomíš, bude tam měkký a ohne se. Hardox je určen pro ohýbání za studena. Pokud to dokážeš za studena, pak dodržíš veškerou technologii.

Teoreticky by to slo pod ohranovacim lisom, ale neviem ako by sa to pacilo tym nozom.
Skusit mozme a uvidi sa :friends:
Keď to nejde silou... tak to ide väčšou silou :)

Uživatelský avatar
exot
Příspěvky: 3795
Registrován: pon čer 15, 2009 10:44 am
Bydliště: Český ráj 294 11
Kontaktovat uživatele:

Re: Rotavátor AKR 152

#14 Nový příspěvek od exot »

Pokud si najdete informace o hardoxu pak zjistite ze ho firmy s nalezitym vybavenim bezne ohybaji.Vyhoda tohoto materialu je odolnost proti opotrebeni oterem.Cene tech nozu se nedivim musi se naohybat nabrousit vyvrtat (a pokud nejsou z hardoxu tak) zakalit a popustit .Kdybych resil tento problem tak vemu par listovych per narezu je na delku ve vyhni je srovnam a ohnu necham je v popelu vychladnout nabrousim vyvrtam zakalim a popustim.Prace je to minimalne na cely den.

Bohuzel mnozi zde vyrabi ruzne dily z nevhodnych materialu a pri tom staci se podivat do strojnickych tabulek a materialovych listu.
Vše co potřebujeme k běžnému životu nás učili v základní škole!
Nejvetší problém je mezi sedačkou pedálama a volantem!
Svareni to je moje:)

kubax
Příspěvky: 83
Registrován: ned lis 16, 2014 7:37 pm
Bydliště: Turnov

Re: Rotavátor AKR 152

#15 Nový příspěvek od kubax »

Je rotavator KYR 100 a AKR 152 osazen stejnymi noži?
MT8-050

Odpovědět

Zpět na „Příslušenství k malotraktorům“