náves nsn-10

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
davor
Příspěvky: 3
Registrován: čtv čer 22, 2017 6:14 pm
Bydliště: fm

Re: náves nsn-10

#121 Nový příspěvek od davor »

Kde stáhnout katalog dílů k NSN 10-2?
Jde mi hlavně o rozměr všech těsnění v hydr.válci.

Uživatelský avatar
fidlaz
Příspěvky: 638
Registrován: pon lis 18, 2013 9:06 pm
Bydliště: na hané

Re: náves nsn-10

#122 Nový příspěvek od fidlaz »

davor píše:Kde stáhnout katalog dílů k NSN 10-2?
Jde mi hlavně o rozměr všech těsnění v hydr.válci.
Já už ho sháním dva roky a stále nikde nic :( :( :(

davor
Příspěvky: 3
Registrován: čtv čer 22, 2017 6:14 pm
Bydliště: fm

Re: náves nsn-10

#123 Nový příspěvek od davor »

Já už ho sháním dva roky a stále nikde nic :( :( :(
Taky jsem nic nenašel...

Probírám se katalogem SKF (i jiných) a pořád nemůžu dát dohromady blbých 6 ks těsnění.
Trošku jsem doufal, že ten válec pod vlečkou bude stejný jako u TK, ale vnitřní konstrukce je asi odlišná.
Pořád nemůžu najít složené těsnění pístnice a stírací.

davor
Příspěvky: 3
Registrován: čtv čer 22, 2017 6:14 pm
Bydliště: fm

Re: náves nsn-10

#124 Nový příspěvek od davor »

Takže válec jsem poskládal s těmito rozměry těsnění:

O-ring d57x3.5
O-ring d22x2
stírací d32-D40x4/7
pístnice d32-D47x10
píst d53-D63x5 (2ks)

Vzduch to těsní pěkně, teď ještě namontovat a vyzkoušet s olejem při sklápění...

jarynfira
Příspěvky: 1630
Registrován: pát bře 19, 2010 9:19 pm
Bydliště: 739 91

Re: náves nsn-10

#125 Nový příspěvek od jarynfira »

No super, zrovna měním ohnutou oj a tak udělám i ten válec :) .
Kdo to umí, ten to dělá....ten kdo o tom ví trošku, ten tomu šéfuje..... a kdo o tom neví nic, tak ten to buď učí a nebo o tom alespoň hloupě kecá!

Pes je opakem ženy..... všemu rozumí, ale mlčí :)

Uživatelský avatar
carter
Příspěvky: 159
Registrován: stř říj 29, 2008 8:52 am
Bydliště: Brno-venkov

Re: náves nsn-10

#126 Nový příspěvek od carter »

Zajímalo by mě jak je to s legálním provozem vleku nsn 10 za normálním traktorem. Seženu si k přívěsu technické osvědčení, pojistím ho a můžu na silnic. Ale nevím jesi by byl rozdíl kdybych ho tahal třeba za zetorem, ne za TK...
Zetor 3011 | Zetor 4011 | Zetor 6211 | Zetor 6340

Uživatelský avatar
xlmen
Příspěvky: 1022
Registrován: pon srp 16, 2010 2:03 pm
Bydliště: Ostrava - Klimkovice

Re: náves nsn-10

#127 Nový příspěvek od xlmen »

Tak jsem si pořídil další vlek NSN 10 za 1500Kč, mám ještě jeden vlek, který je orig sklápěný za pomocí kliky.
K vleku byly náhradní kola velikost 16 a nástavce na bočnice.
Kola které byly na vleku měly velikost 18, ale gumy KO, dále bylo ohnuté a šíleným způsobem prodloužené oj a jako poslední někdo udělal výztuhu podlahy, ale přitom upravil uchycení pístu k korbě co mělo za následek místo zvednutí korby její tlačení směrem dozadu(malý úhel pístu).
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Nyní je vyměněná oj a nové manžety ve válci - válec jsem udělal jako dvojčinný a to z několika důvodů:
1)protože mám zkušenosti, že pružiny nemají dostatek síly aby korbu po vyklopení vrátily zpět
2)vývody na hydr. válci byly směrem do boku tzn. směrem do pružiny, nechtělo se mi pootáčet válec, tak jsem dal pružiny pryč
3)na traktoru nemám rozváděč s plovoucí polohou
....uvidíme jak to bude fungovat v praxi.
Obrázek

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3487
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: náves nsn-10

#128 Nový příspěvek od Libor Z25 »

Ahoj , taky sem nedávno kůpil...to uchycení pístu zvedání podlahy si myslím , že je originál i ten píst máš origoš.Já to tak mám taky to uchycení...Ty 18"kola se mi líbí ....já jsem to kůpil v originál stavu ale nebylo tam ani sklápění, ani světla nic a ložiska kol v řiti ,ale tomu odpovídala i cena.Takže jsem dodělával ...No a za brutálně prodloužené OJE sa mi zaručil ex majitel že je to trubka v trubce na soustruku upravená aby se vešla dovitř že je to pevné i když křivo navařené...no zatím drží :D
Obrázek
Mm to za Zetor 25, světla jsem našel kulaté vojenské vodotěsné tak jsem je použil , sklápjání mám nachystané z Liazu z kabiny tak snáď to bude stačiť .Odstín barvy je podľa originálu možná byl o chľup světlejší a disky taky.Pán to skříkal na prodej, tak jsem to přelakoval eště raz a pořádně a hlavně disky.Ve výsledku kde byla zespod originál barva byych bylradši kdyby tam byla ošůpaná originál barva s pěknů patinů....ale su spokojený.Je lehký co si dosť aj uveze takže pohoda...
Libor :-)

Uživatelský avatar
xlmen
Příspěvky: 1022
Registrován: pon srp 16, 2010 2:03 pm
Bydliště: Ostrava - Klimkovice

Re: náves nsn-10

#129 Nový příspěvek od xlmen »

Píst se mi orig nezdá, rozměry a uchycení je orig, ale nezdá se mi to pootočení vývodů kdy u orig pístu jsou vývody šikmo směrem k podlaze a mém jsou vodorovně s podlahou a směřují přímo do pružiny.
Uchycení pístu ke korbě někdo předělal, když se podíváš na fotku, tak vidíš, že píst je s korbou vodorovně což by korbu určitě nezvedlo - máme v rodině tyto vleky tří, takže mám s čím porovnat.

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3487
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: náves nsn-10

#130 Nový příspěvek od Libor Z25 »

Aha to je pravda ....já to mám fakt to uchycení trochu výš na té korbě...a hadice vedly rámem dopředu ...a borci asi jak rovnali oje tak je spálili :D :D :D takže mi vlečka smrdí jak opálené chlupy :D
Libor :-)

Zdeny
Příspěvky: 38
Registrován: čtv lis 18, 2010 8:33 pm

Re: náves nsn-10

#131 Nový příspěvek od Zdeny »

Zdravím přátelé, našel by se někdo kdo by se podíval na svém vleku NSN 10 jaké číslo májí originál ráfky ? Já je mám bohužel zaplácané barvou tak, že není nic vidět a obrušovat je, je až poslední možnost. Potřebuji to ohledně koupě nových pneu. Chtěl bych tam dát 7,50x16, které však mají být na ráfku 5.50x16. Mám tam ještě originál 6.00x16. Předem děkuji.

Uživatelský avatar
GeorG9
Příspěvky: 871
Registrován: sob říj 26, 2013 6:30 pm
Bydliště: okr.Prostějov

Re: náves nsn-10

#132 Nový příspěvek od GeorG9 »

Disky jsou stejné jak na TK, tudíš pneu tam pasují 6x16 i 7,5x16.

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: náves nsn-10

#133 Nový příspěvek od Milhauss »

Měl by být totožný jako na tz4k a tam je myslím 4,00x16. Pneu 7,50 na něj navlíkneš,ale co to bude pak dělat pod jednou tunou,toť otázka. Raději bych tam dal nějaké 16ky z dodávky,z malého náklaďáku či offroadu,aby byly vyšší a vlek šel víc vyklopit

Zdeny
Příspěvky: 38
Registrován: čtv lis 18, 2010 8:33 pm

Re: náves nsn-10

#134 Nový příspěvek od Zdeny »

Dobrá děkuji, přesto počkám jestli se někdo podívá na to číslo.

Zdeny
Příspěvky: 38
Registrován: čtv lis 18, 2010 8:33 pm

Re: náves nsn-10

#135 Nový příspěvek od Zdeny »

Přesně o to mi jde, vozím tam přes 2t. písek, potřebuji zátěžové ale nikde jsem nic vhodného nenašel, až nyní a s uvedeným rozměrem 7,50x16.

Tak jsem to našel na internetu je to skutečně 4.00x16, takže smůla. Dík za odpovědi.

Odpovědět

Zpět na „Příslušenství k malotraktorům“