náves nsn-10

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
P.S.
Příspěvky: 5107
Registrován: úte srp 04, 2009 6:38 pm
Bydliště: KT

Re: náves nsn-10

#136 Nový příspěvek od P.S. »

Dával jsem na 2t vlek pneu z terénního auta 205x16C. Původně tam bylo 6,50x16.

Obrázek

Uživatelský avatar
Lesokaz
Příspěvky: 22
Registrován: úte kvě 26, 2015 10:58 pm
Bydliště: okres NO

Re: náves nsn-10

#137 Nový příspěvek od Lesokaz »

Nazdar chlapi, pustil som sa do GO opravy mojej NSN 10... Prostejovská.. r.v. 1973 cca... vlek je kompletný, a chcem ho zgeneralkovať do pôvodneho stavu aj z ručnou pumpou...narazil som na problem že hydraulický valec je hrdzavý zvnútra, blil olej, vlečka sa uz ani nedvíhala... vie niekto kde sa dá zohnať presne taký fungel nový origoš valec? zháňal to už niekto? s týmto už nič nenarobím :(
CABRIO 36HP TK14 r.v. 1973

Uživatelský avatar
pinkygsx
Příspěvky: 4287
Registrován: čtv říj 08, 2009 7:31 am
Bydliště: kousek od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: náves nsn-10

#138 Nový příspěvek od pinkygsx »

chlapy jak tento vozík široky a nějaké rozměry by byly? ložná plocha atd... mám ho možnost mít jen nevím jak ho dopravit domů můj vozík za auto mám 160*180

Uživatelský avatar
xlmen
Příspěvky: 1022
Registrován: pon srp 16, 2010 2:03 pm
Bydliště: Ostrava - Klimkovice

Re: náves nsn-10

#139 Nový příspěvek od xlmen »

Tenhle vozík za auto má venkovní rozměry 2500 x 1250, tak jsem to vyřešil viz foto. Rozměry nsn ti můžu změřit zítra.

Obrázek

Druhý vlek jsem přivezl, takto.
Obrázek

Uživatelský avatar
pinkygsx
Příspěvky: 4287
Registrován: čtv říj 08, 2009 7:31 am
Bydliště: kousek od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: náves nsn-10

#140 Nový příspěvek od pinkygsx »

Tak to asi dovezu variantou č.1. :) to asi pujde. Je za par penez asi 25km. Tak ho asi dovezu.

Uživatelský avatar
rimmerworld
Příspěvky: 244
Registrován: pon lis 21, 2016 9:43 pm
Bydliště: Presov

Re: náves nsn-10

#141 Nový příspěvek od rimmerworld »

Len co by na to povedali policajti.. Na tu 1. :smich:.. Ja sa snazim dohodnut s predajcom nech mi to aj dovezie.. Hadam sa podari :)

Uživatelský avatar
pinkygsx
Příspěvky: 4287
Registrován: čtv říj 08, 2009 7:31 am
Bydliště: kousek od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

Re: náves nsn-10

#142 Nový příspěvek od pinkygsx »

Varianta jedna myslim bude v pohode.... Neni dovod co by policajtum nelibylo. Nebo nejske pripominky? :rally:

Uživatelský avatar
robert xxx
Příspěvky: 1100
Registrován: pon zář 20, 2010 10:07 am
Bydliště: Martin

Re: náves nsn-10

#143 Nový příspěvek od robert xxx »

Ja som doviezol vlečku takto http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 0&start=60
a išiel som s tým trasu 100 km a v daždi. :rally:

Uživatelský avatar
rimmerworld
Příspěvky: 244
Registrován: pon lis 21, 2016 9:43 pm
Bydliště: Presov

Re: náves nsn-10

#144 Nový příspěvek od rimmerworld »

Zdravím, stal som sa majiteľom jednej NSNky a chcel by som sa popýtať nejaké veci od skúsenejších majiteľov :) To orginal uchytávanie- ako C profil ktorý je zaistený za púzdrom veľkou maticou - mal by byť otočný aj okolo tej matice? Nie len hore a dole. Logika mi vraví, žeby sa to malo točiť a okolo osi, ale netoči. Tak som na pochybách. :) Ste spokojní s týmto úchytom? Videl som, že niekto to prerábal na "žehličku" resp. na oko. Je tam ručná pumpa, ktorá dosť prepúšťa. Má zmysel to opravovať, alebo radšej prerobiť rovno na traktorové výklápanie. Ak som dobre pochopil, najjednoduchšie je odpojiť od valca traktora hadicu, pripevniť na trojcestný ventil a od neho ťahať nové vedenie ku traktorovému valcu a za ventil dať rýchlospojku. Dobre som to pochopil? Hneď na ventil je možné namontovať rýchlospojku? Menili ste valec na vlečke? alebo ten orginal postačuje na vyklopenie?
Brzdenie ručnou? alebo to máte nejak vyšpekulované? :smich:
Videl som, že niektorí na fóre predlžovali podvozok alebo to dvíhali vyššie aby lepšie vyklopili, ale pre bežné používanie postačí aj toto :)
Ešte sa opýtam. To predné svetielko - to malo byť ako smerovka, alebo len svetlo obrysu vlečky. Musím prerobiť elektroinštaláciu tak aby som to zapojil správne :)
Vopred ďakujem za postrehy.

Uživatelský avatar
GeorG9
Příspěvky: 871
Registrován: sob říj 26, 2013 6:30 pm
Bydliště: okr.Prostějov

Re: náves nsn-10

#145 Nový příspěvek od GeorG9 »

Přidám foto ať všichni víme o čem je řeč :(
Obrázek
Ten závěs je výklopný i otočný kolem té matice jak popisuješ, asi to máš zarezlý jak to nikdo nemazal.
Origo je celkem naprd, špatně se zapojuje, C profil nedrží závěs rovněrovně. Já jsem to předělal na závěs z 3,5 tuny, je zajištěn v rovině pružinou, výklopný nahoru a dolů a navíc i otočný, a doplněné 2 maznice 8)
Obrázek
Sklápění předělej jak popisuješ, doplň trojcestný ventil na hadici k pístnici, za něj rychlospojku, budeš přepínat buď zvedání ramen nebo vlečky ;-)
Válec na vleku nemá cenu měnit za delší, při sklopení se vlek zdvihne na zadní hraně a kola visí ve vzduchu :vysmech: takže delší pístnice nic neřeší, jedině takhle celý předělat, ale pokud to nepotřebuješ :-/
Obrázek
Brzdění z traktoru nikdy pořádně nešlo seřídit, takže jediné řešení je mít dobrý brzdy na traktoru (nejlépe kotoučový) a na vlečce ručku pro zajištění při odpojení.
Ve předu sou jen obrysovky, ale kreativitě se meze nekladou ;-)

Uživatelský avatar
rimmerworld
Příspěvky: 244
Registrován: pon lis 21, 2016 9:43 pm
Bydliště: Presov

Re: náves nsn-10

#146 Nový příspěvek od rimmerworld »

vdaka za odpoved 8) ...hadam taky sumar pomoze aj dalsim majitelom :)

Obrázek

Uživatelský avatar
rimmerworld
Příspěvky: 244
Registrován: pon lis 21, 2016 9:43 pm
Bydliště: Presov

Re: náves nsn-10

#147 Nový příspěvek od rimmerworld »

Chcem sa este opytat.. Ake su tam zavity na tych valcoch?.na pripajanie hadice hydrauliky. . M18?.. Na trektore a na vlecke.. Nechcem to rozoberat a merat kym daco nekupim :red:

musolimos
Příspěvky: 199
Registrován: ned pro 06, 2009 12:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: náves nsn-10

#148 Nový příspěvek od musolimos »

Tak jak jsem tady četl,že by měly pneu 7,5-16 vejít na vlečku NSN 10 tak omyl nevleze drhne o bočnice.Musel jsem otočit ráfky.Ale,moc se mi to nelibí,tak že budu shánět 6-16 originál rozměr.

tz4-k14
Příspěvky: 117
Registrován: úte lis 19, 2013 8:24 pm
Bydliště: Teplice

Re: náves nsn-10

#149 Nový příspěvek od tz4-k14 »

Ahoj.

Nevím, kde sehnat technickou příručku na návěs nsn-10-2 za malotraktor TZ4K14, případně, kde získat na netu její kopii.
Kdyby jí měl někdo doma a naskenoval jí, vůbec bych se nezlobil.

Děkuji za každou dobrou radu. :-/

Uživatelský avatar
Jožo Kovalčík
Příspěvky: 499
Registrován: ned říj 16, 2011 2:05 pm
Bydliště: Rožňava

Re: náves nsn-10

#150 Nový příspěvek od Jožo Kovalčík »


Odpovědět

Zpět na „Příslušenství k malotraktorům“