Navijak

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
omdrej 25
Příspěvky: 119
Registrován: sob pro 14, 2013 8:55 pm
Bydliště: kokava nad rimavicou

Re: Navijak

#16 Nový příspěvek od omdrej 25 »

CB750 píše:Nebolo by rozumnejšie poháňať navyjak hydromotorom a prevodovkov?
no neviem ked cez kardan mas vedsiu sylu ako cez hydromotor

543
Příspěvky: 103
Registrován: pon dub 09, 2018 4:33 pm
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Navijak

#17 Nový příspěvek od 543 »

Nechcem zakladat novu temu ,tak sa prizivim tu.
Potreboval by som radu,niekto kto ma skusenosti.nahodou som narazil na offroad navijak https://www.navijakyshop.sk/offroad-nav ... s-12v.html a celkom ma prekvapila uvadzana sila. Je to realne aby to vytiahlo 5.5t masinu ( bager) zahrabanu po brucho v bahne? Prigurtnovat to o nieco ,napojit na baterku a vysielacom sa vytiahnut.

Uživatelský avatar
cajka5
Příspěvky: 89
Registrován: stř dub 29, 2015 6:09 pm
Bydliště: NO

Re: Navijak

#18 Nový příspěvek od cajka5 »

Mal som to na G. Vitare, fak to ma velku silu, je to pomale a zerie to vela energie z baterie. Je to presne urcene na obcasne pouzitie v nudzi.

Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 3415
Registrován: ned lis 01, 2009 1:11 pm
Bydliště: Krakonošovo

Re: Navijak

#19 Nový příspěvek od jenicek »

Pozor, neplést tažnou sílu a hmotnost stroje!!!
Tažná síla navijáku je v podstatě to, co vytáhne naviják kolmo ve vzduchu (třeba přes kladku viz. scénka s Land Roverem ve filmu Bohové musejí být šílení) :D
Ono když zakopu dva metry pod zem sud s pivem, kterej váží 60kg tak ho ani tenhle 6-ti tunovej naviják nevytáhne :friends:

Jinak mě by se šiknul dopředu na traktor nějakej menší navijáček ale hydraulickej. Tažná síla mi stačí bohatě 2t.

543
Příspěvky: 103
Registrován: pon dub 09, 2018 4:33 pm
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Navijak

#20 Nový příspěvek od 543 »

Hmotnosť stroja je jeden z parametrov na základe ,ktorého volíš ťažnú silu ... ;-)

ladi
Příspěvky: 108
Registrován: stř pro 03, 2014 6:27 pm
Bydliště: Úpice

Re: Navijak

#21 Nový příspěvek od ladi »

nazdar pánová, mám t4 k14, koupil jsem cca6 let zpět naviják hydraulický, čerpadlo hnané od náhonu. U nás není 50 m rovina, tudíž bez zadního náhonu je to na p...., chci to předělat na čerpadlo hnané benzinovým motorem ve spojení s čerpadlem a teďkom nevím, mám čerpadlo U20 a hydromotor na navijáku (naviják origo Fiskars) naviják je hnaný hydromotorem RM30 Bucher (parametry k tomu není možné zjistit) a dotazy: jak silný benzinový motor na pohon čerpadla U20, (případně koupím jiné), bude stačit motor cca 7,5-10 koní, nemá někdo informaci hydromotoru Bucher RM30? mám to vše pouze na probírku (ale mám to vždy do kopce nebo z kopce. Poradíte? nebo pokud někdo dělal podobný naviják? díky

Uživatelský avatar
zde
Příspěvky: 2714
Registrován: ned dub 19, 2009 6:45 pm
Bydliště: H.Srnie

Re: Navijak

#22 Nový příspěvek od zde »

motor bude slaby 7-10hp je malo na to cerpadlo u20

ladi
Příspěvky: 108
Registrován: stř pro 03, 2014 6:27 pm
Bydliště: Úpice

Re: Navijak

#23 Nový příspěvek od ladi »

nazdar pánová, mám t4 k14, koupil jsem cca6 let zpět naviják hydraulický, čerpadlo hnané od náhonu. U nás není 50 m roviny, tudíž bez zadního náhonu je to na p...., chci to předělat na čerpadlo hnané benzinovým motorem ve spojení s čerpadlem a teďkom nevím, mám čerpadlo U20 a hydromotor na navijáku (naviják origo Fiskars) naviják je hnaný hydromotorem RM30 Bucher (parametry k tomu není možné zjistit) a dotazy: jak silný benzinový motor na pohon čerpadla U20, (případně koupím jiné), bude stačit motor cca 7,5-10 koní, nemá někdo informaci hydromotoru Bucher RM30? mám to vše pouze na probírku (ale mám to vždy do kopce nebo z kopce. Poradíte? nebo pokud někdo dělal podobný naviják? díky

Uživatelský avatar
krajan
Příspěvky: 2598
Registrován: pon led 06, 2014 4:33 pm
Bydliště: Tren. Bohuslavice

Re: Navijak

#24 Nový příspěvek od krajan »

Napojil by som navijak rovno na motor bez hydraoliky - zbytočne strácať výkon
Vždy je na vine len malé kladivo
Zabi bobra zachrániš strom
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 13&t=65774
nieco z youtube https://www.youtube.com/watch?v=fooaNIi ... wl&index=2

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2954
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: Navijak

#25 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

No jestli máš nějaký originál hydronaviják fiskars tak musíš vycházet z toho, z čeho pochází. Hoď nějaký fotky, rozměry, váhy. Jestli je naviják původem z nějaký hydraulický ruky nebo vůbec náklaďáku tak si můžeš bejt jistej, že ho určitě neuživíš množstvím a tlakem oleje, který dodává 10ti koňovej motor. Třeba to je něco malýho z nějaký pidivyvážečky za čtyřkolku. Takže fotky, váhu, rozměry i bubnu, lana...

ladi
Příspěvky: 108
Registrován: stř pro 03, 2014 6:27 pm
Bydliště: Úpice

Re: Navijak

#26 Nový příspěvek od ladi »

fotky jsou na https://ldi.rajce.idnes.cz/stipacka/, název "stípačka z historie ,, naviják jsem koupil před cca 5ti lety, pán dělal v lese, měl ho také za tk, údajně ho tvořili v dílně lesy příbram z nových věcí,, lano 10mm, váha hrozná protože to bylo na desce tl. 20mm, předělal jsem to na jekl, ale i tak je cca 100 kg, naviják má páku na odvíjení, čerpadlo u20, hydromotor RM 30, jinak nic nevím bližšího

Vladimír Šimo
Příspěvky: 2954
Registrován: ned led 20, 2008 5:07 pm
Bydliště: Podžalí

Re: Navijak

#27 Nový příspěvek od Vladimír Šimo »

Hydromotory se značej podle svýho objemu na otáčku. Výjimky bejt můžou, u tohodle bych to nepředpokládal. To čerpadlo, jestli má 20cm3/ot, je hodně velký. Jestli to bylo používaný na TK tak tam musel bejt převod do pomala, tzn že čerpadlo nemělo klasických 1500/min, to by dávalo minutových 30 litrů což by TK těžko dával (při rozumným tlaku) nehledě na nutnou externí nádrž, která by byla potřeba. Takže je honěný převodovkou TK. Je to tak?
Provozoval jsi to? Jestli jo, není problém se dopočítat...

ladi
Příspěvky: 108
Registrován: stř pro 03, 2014 6:27 pm
Bydliště: Úpice

Re: Navijak

#28 Nový příspěvek od ladi »

děkuji za info,, nicméně dostal jsem adresu na www, kde je naviják pouze hydromotor přímo přes převod na buben,, tak se tímto "zatím" zabývat budu jen lehce a ověřím možný potřebný hydromotor (buben mám v záloze z dílenského portálováho jeřábu) a budu zkoumat, určitě děkuji za každý názor

Odpovědět

Zpět na „Příslušenství k malotraktorům“