Sazeč brambor

Moderátoři: Tata, Tom

Odpovědět
Zpráva
Autor
pepa
Příspěvky: 23
Registrován: ned pro 23, 2007 10:48 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Sazeč brambor

#1 Nový příspěvek od pepa »

Ahoj
Před pádem fora sem někdo dával fota doma dělaného sazeče brambor. Měl pohon od vlastních kol a brambory byly nabírány miskami připevněnými na řetěz. Prosím tvůrce tohoto stroje, zda by bylo možno poskytnout nějaké info. Hlavně z čeho jsou ty misky ...

Předem děkuji

Uživatelský avatar
sten
Příspěvky: 733
Registrován: čtv říj 23, 2008 9:38 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Sazeč brambor

#2 Nový příspěvek od sten »

ahjdas pepane.ty misky jsou vylisované nebo se dají vytvarovat na kopytu pulkulatém vysoustružené s kulatiny 8)

palo
Příspěvky: 204
Registrován: stř říj 22, 2008 7:16 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Sazeč brambor

#3 Nový příspěvek od palo »

ja mam za tk 1 riadkový sadzac a tie misky som robil z rurky 5cm ktoru som narezal na 1cm koliecka mierne som ich vyhnul a na spodok som dovaril kusok plechu aby zemiaky nevypadavali nechal som aj malu medzeru aby mala kade vypadavat zemina roztec riadkov je 72 cm chcel som robit 2 riadkový a potom tie riadky by boli asi len do 45-50cm
teraz chodim na sluzobky ale cez vikend to nafotim
Přílohy
inspiracia
inspiracia
moj sadzac
moj sadzac

pepa
Příspěvky: 23
Registrován: ned pro 23, 2007 10:48 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Sazeč brambor

#4 Nový příspěvek od pepa »

Jo přesně tenhle jsem měl na mysli 8) Díky, popř. ještě bych prosil o fota těch misek, jak daleko je máš od sebe Dík

palo
Příspěvky: 204
Registrován: stř říj 22, 2008 7:16 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Sazeč brambor

#5 Nový příspěvek od palo »

ja ich mam vzdialene asi11cm od seba ale ty si to musis vyratat podla hnaneho obvodu kolesa a obvodu ozubeneho kolesa spojeného s hnaym kolesom vyratat tak aby zemiaky padali priblizne kazdych 25-30cm
Přílohy
IMGP1410.JPG
IMGP1406.JPG
IMGP1412.JPG

pepa
Příspěvky: 23
Registrován: ned pro 23, 2007 10:48 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Sazeč brambor

#6 Nový příspěvek od pepa »

Nádhera super díky za foto

Uživatelský avatar
filip
Příspěvky: 1865
Registrován: úte říj 21, 2008 10:51 pm
Bydliště: UO

Re: Sazeč brambor

#7 Nový příspěvek od filip »

Mám to taky dělaný,misky normálně z kovomatu,2mm silný,6-7cm průměr.Jsou to koncovky k navaření na tyčky ke plotu,měli jich tam škatuli.
4011, 25 A, Zebra, Prcek
Padá chlápek z mrakodrapu a v každém patře říká - Ještě je to dobrý..

Uživatelský avatar
Poupic
Příspěvky: 904
Registrován: pát říj 31, 2008 5:42 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Sazeč brambor

#8 Nový příspěvek od Poupic »

Nevíte jestli by šla takováhle sazečka za MT8 070 mini.

palo
Příspěvky: 204
Registrován: stř říj 22, 2008 7:16 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Sazeč brambor

#9 Nový příspěvek od palo »

moje tk 12 som sa bal ci to utiahne tak som spravil 1riadkovy riadky mam 70cm od seba zasobnik je na 100kg zemiakov vzdialenost zemiakov je 28cm

jaza
Příspěvky: 187
Registrován: stř úno 11, 2009 9:33 pm
Bydliště: okr.Levice

Re: Sazeč brambor

#10 Nový příspěvek od jaza »

Ahoj,dnes som dokončil sadzač zemiakov za mojím TK 10 ,pokúsim sa sem vložiť nejake fotky,v prípade záujmu nafotím aj detaily
Přílohy
DSC02379.JPG

palo
Příspěvky: 204
Registrován: stř říj 22, 2008 7:16 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Sazeč brambor

#11 Nový příspěvek od palo »

skus ho aj blisie popisat ako daleko od seba padaju zemiaky, niesu tie kolesa male , ako zahrna riadky s tymi diskami ,ja ked som si robil sadzac tak som to vyskusaj cez zimu na snehu a na jar som isiel naostro v tych miskach sa ti nezasekavaju zemiaky jebo mne ano tak som potom dorobil plne dno z ciapociek na stlpiky ale inac super praca

jaza
Příspěvky: 187
Registrován: stř úno 11, 2009 9:33 pm
Bydliště: okr.Levice

Re: Sazeč brambor

#12 Nový příspěvek od jaza »

Hnacie kolieska majú obvod 80 cm na obruči a 100 cm na vrchnom obvode ,pri jednej obrátke vezme 4 ks zemiakov takže rozpetie cca 20 -25 cm od seba ,odskúšané to nemam lebo som to iba teraz staval,pri sadení budem podľa potreby upravovať,zahrňacie disky sú použité z origo sadzača tuším dvojriadkový to bol za traktorom rady Zetor a pod. ,výhoda pri diskoch je že zeminu ešte rozmelní a natáčaním osky sa nastavuje šírka kopčeka a tým aj výška ,uhol osi je daný výrobcom to som neupravoval ,disky sa na plocháči otáčajú asi 10cm do strán a tak kopírujú pri menších nerovnostiach povrch pôdy ,sadzač sa dá na tiahle TK -čka posúvať takže aj riadky od seba nastavovať cca od 50 --70 cm, výška riadkovacej radlice a výska diskov sa dajú nastavovať v dostatočnom rozmedzí ,misky ak bude potreba upravím ,asi bude treba zbrúsiť na nich vnútornú hranu aby zemiak ľahšie vypadol,ak aj potom budú robiť problémy tak budem riešiť nejaký iný tvar,k reťazi sú šroubované takže nie je problém zamieňať za iné ,ložiskové domce sú použité z kombajna E -512,ten bol darcom aj ozub. kolies a reťaze ktorú som samozrejme músel prenitovať na potrebný tvar a rozteč podla hnacieho ozub. kola , moje investície boli cca 20 euro čo som kúpil plech a farbu samozrejme keď nerátam čas a energiu čo som nad tým strávil,všetko ostatné som si zohnal zo železného šrotu u nás na PD ,to je asi všetko na príp. otázky rád odpoviem jaza

palo
Příspěvky: 204
Registrován: stř říj 22, 2008 7:16 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Sazeč brambor

#13 Nový příspěvek od palo »

mne sa len zda ze tie kolesa su prilis male aby sa ti nestalo ze sa ti nepohnu ale to uvidis pri skuske

Uživatelský avatar
peťo TK
Příspěvky: 628
Registrován: stř říj 17, 2007 2:47 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Sazeč brambor

#14 Nový příspěvek od peťo TK »

Konečne som mal možnosť pozrieť si, ako tento typ sadzača zemiakov funguje. 8) 8) 8)
Vďaka autorovi za suprove video 8)
Odkaz:
http://www.youtube.com/watch?v=tAWEpGnE3gA
Ujo, odveziete ma na traktore?

jaza
Příspěvky: 187
Registrován: stř úno 11, 2009 9:33 pm
Bydliště: okr.Levice

Re: Sazeč brambor

#15 Nový příspěvek od jaza »

takže po skúške "na sucho" bez riadkovacej radlice a zahrnacích diskov v záhrade na snehu ,som sa rozhodol upraviť sadzač tak že dám večšie hnacie kolá a samozrejme aj ozubené reťazové kolo ,/palo mal si pravdu/ nebudem riskovať teraz je na úpravu viac času ,zajtra dokončím a dám foto

Odpovědět

Zpět na „Příslušenství k malotraktorům“