11 SexJ 125

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ferencc
Příspěvky: 195
Registrován: sob dub 30, 2011 9:55 pm
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: 11 SexJ 125

#31 Nový příspěvek od ferencc »

ja ju mám tiež.
http://nasetraktory.eu/forum/viewtopic.php?f=95&t=40309
pred 2 týždňami som sial kukuricu no uvidím na výsledok

inák lucernu, ovos, horčicu, krmnu repu, cviklu to seje na 100%

maťo_
Příspěvky: 34
Registrován: ned zář 21, 2014 9:02 pm
Bydliště: Nové Zámky

Re: 11 SexJ 125

#32 Nový příspěvek od maťo_ »

ferencc píše:ja ju mám tiež.
http://nasetraktory.eu/forum/viewtopic.php?f=95&t=40309
pred 2 týždňami som sial kukuricu no uvidím na výsledok

inák lucernu, ovos, horčicu, krmnu repu, cviklu to seje na 100%
Ako s tým prosím seješ lucernu? S jačmeňom?

Uživatelský avatar
ferencc
Příspěvky: 195
Registrován: sob dub 30, 2011 9:55 pm
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: 11 SexJ 125

#33 Nový příspěvek od ferencc »

MIešal som to dohromady a výsev naplno. No prišiel som na to že lepšie je najskôr vysiať lucernu asi na 6-7 a potom ovos na plno.
A vlastne je napredaj.

Uživatelský avatar
Jožo Kovalčík
Příspěvky: 499
Registrován: ned říj 16, 2011 2:05 pm
Bydliště: Rožňava

Re: 11 SexJ 125

#34 Nový příspěvek od Jožo Kovalčík »

Mohol by mi niekto prosím vyfotiť vypínanie pohonu na sejačke (foto 1), pretože ja tam mám iba zo silónu vyrobené púzdro, cez ktoré prechádzajú tie tri skrutky, takže sa pohon nedá vôbec vypínať. Neviem či to môže byť takto od výroby, sejačka má uchytenie pre rýchlozáves DRZ, takže je nesená, nikdy nebola ťahaná, je možné že vypínanie pohonu sa montovalo iba na ťahané verzie týchto sejačiek?

Obrázek Obrázek

AnryZ
Příspěvky: 181
Registrován: sob led 08, 2011 3:35 pm

Re: 11 SexJ 125

#35 Nový příspěvek od AnryZ »

Zdravím, pohon seciho stroje na obrázku 1 je v pořádku ( originál). Pořádně promaz pres maznici silon,vytahni vypínací kolik a pohon masiny bude vyply. Chce to promazat a rozhybat. Me to taky zpočátku nešlo vypínat. Je to jen zatuhle.

Uživatelský avatar
Jožo Kovalčík
Příspěvky: 499
Registrován: ned říj 16, 2011 2:05 pm
Bydliště: Rožňava

Re: 11 SexJ 125

#36 Nový příspěvek od Jožo Kovalčík »

Ďakujem :)

Uživatelský avatar
Proximák
Příspěvky: 668
Registrován: stř říj 22, 2008 7:28 pm
Bydliště: okres Třebíč

Re: 11 SexJ 125

#37 Nový příspěvek od Proximák »

Zdravím všechny majitele tohoto stroje. Dnes jsem si mašinku dovezl domů. Bude na ni nějaká práce, hlavně ji předělat z nesené na taženou. Vim, že tu většina dělá opak, ale třeba někdo má origo tažený závěs schovaný a mohl by mi ho oměřit :) Rád bych to měl tak, jak to bylo originálně. Mou sečku tahal pán za MT8-132, k němu se zapojovala přes čep. Má i originální radličky za kola. Kdyby to někoho zajímalo mohl bych to nafotit a oměřit. Díky :)

Uživatelský avatar
fidlaz
Příspěvky: 638
Registrován: pon lis 18, 2013 9:06 pm
Bydliště: na hané

Re: 11 SexJ 125

#38 Nový příspěvek od fidlaz »

Ahoj
Mohl bych tě Teda poprosit o vyfocení Radliček za kola. :) 8)
Budeš ji tahat vari?
Díky.

Uživatelský avatar
Proximák
Příspěvky: 668
Registrován: stř říj 22, 2008 7:28 pm
Bydliště: okres Třebíč

Re: 11 SexJ 125

#39 Nový příspěvek od Proximák »

Tady jsou fotky radličky za kola. V návodu o tom není zmínka, ale vypadá to jako originál. Výška radličky je 460mm.
Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
fidlaz
Příspěvky: 638
Registrován: pon lis 18, 2013 9:06 pm
Bydliště: na hané

Re: 11 SexJ 125

#40 Nový příspěvek od fidlaz »

Díky 8) 8) ten držák radličky znám je upravení ale nemůžu si vzpomenout z čeho

IvanA
Příspěvky: 78
Registrován: pon kvě 09, 2011 8:41 pm
Bydliště: Sládkovičovo

Re: 11 SexJ 125

#41 Nový příspěvek od IvanA »

Proximák píše:Zdravím všechny majitele tohoto stroje. Dnes jsem si mašinku dovezl domů. Bude na ni nějaká práce, hlavně ji předělat z nesené na taženou. Vim, že tu většina dělá opak, ale třeba někdo má origo tažený závěs schovaný a mohl by mi ho oměřit :) Rád bych to měl tak, jak to bylo originálně. Mou sečku tahal pán za MT8-132, k němu se zapojovala přes čep. Má i originální radličky za kola. Kdyby to někoho zajímalo mohl bych to nafotit a oměřit. Díky :)
Pozdravujem. Včera sme doniesli takúto sejačku, ktorá bola ťahaná za MT8 070. Budeme ju upravovať za MT8 050. Takže máme nazvyš tiahlo na ťahanie a potrebujeme záves na rýchlo upínací trojuholník. Tak navrhujem výmenu a nebudeme musieť obaja vyrábať. Môj mail je augustinivan@stonline.sk

Vuček
Příspěvky: 1
Registrován: pon dub 26, 2021 11:25 pm
Bydliště: Brno

Re: 11 SexJ 125

#42 Nový příspěvek od Vuček »

Ahoj,
sdílím fotky z rekonstrukce secího stroje 11 SexJ 125...
Před:

Obrázek

a po:

Obrázek

Hurá na pole :-)

Libor_P
Příspěvky: 186
Registrován: sob pro 26, 2009 7:07 pm
Bydliště: Lysá nad Labem

Re: 11 SexJ 125

#43 Nový příspěvek od Libor_P »

Ahoj vespolek,

chtěl bych se zeptat, zda máte někdo původní jetelák k této sečce, případně alespoň foto, jak to bylo řešeno.

Děkuji

S pozdravem

Libor

Orešanec2
Příspěvky: 105
Registrován: stř říj 30, 2013 7:57 pm
Bydliště: Trnava

Re: 11 SexJ 125

#44 Nový příspěvek od Orešanec2 »

neviem presne Libor_p na co sa pytas pod slovami "jako byl resen jetelak". Pytas sa ako s tym vysievat datelinu? U sejaciek s tymto typom vysevnych skriniek je to riesne tak, ze smeno velkosti obylnych zrn sa seje spodnym vysevom, to znamena ze vysevny valcek sa toci smerom ktorym vtahuje osivo pod seba a vyhrna do semenovodov zdola zo spodnej strany vysevneho valceka. Vecsie a mensie semena ako su obilne sa vysievaju vrchnym vysevom. To znamena ze valcek sa toci opacne a zhadzuje semena z hornej strany vysevneho valceka do semenovodov. To znamena ze sa to riesi zmenou zmyslu otacania vysevneho valceka. Dalsia vec je zmena hlbky vysevu na vysevnych bodkach, ale to by malo byt iba regulovane zatazou na vysevnych bodkach. Neviem o tom, ze by bolo na vysev dateliny potrebne pripajat nejake specialne ustrojenstvo. Ak sa mylim tak dajte vediet kto vie.

Odpovědět

Zpět na „Příslušenství k malotraktorům“