Mulčovač za TZ4K14

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vilomino
Příspěvky: 44
Registrován: úte kvě 26, 2009 7:16 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Mulčovač za TZ4K14

#1 Nový příspěvek od vilomino »

Ahoj chlopi,
Chcem otvoriť novú tému mulčovač za tK14. Mám ZT 152, kosí sa s ňou dobre, len tu trávu treba zbierať. Mám cca 1ha záhrady a seno teraz nesuším. Tak ho dva dni nakladáme, tú surovú trávu zvážame na kopu nech prehnije a potom dva dni sa z toho zotavujeme. Možno bola niekde na fóretaká téma, ale nepozdávalo sa mi tam nič. Väčšinou to boli továrenské - drahé stroje, alebo také pre ktoré je TK14 slabé. Ako som tak chodil po webe, našiel som nejaké amatérsky vyrobené mulčovače v PL a UKR aby výkonovo pasovali ta TK14. Možno má niekto aj v CZ a SK niečo vyrobené. Prikladám nejaké foto z webu.
Přílohy
200D_300D spolu.jpg
200D_300D spolu.jpg (9.57 KiB) Zobrazeno 15881 x
Moja duša bude chorá, pokiaľ budem bez traktora.

Uživatelský avatar
matto
Příspěvky: 727
Registrován: pát zář 28, 2007 11:45 am
Bydliště: Slovensko

Re: Mulčovač za TZ4K14

#2 Nový příspěvek od matto »

http://www.autobazar.eu/sk/mulcovac-id1523513.html

vidle som to robit mal to človek za kubotou a žiadna slava
TRAC MT8-151.32
ex TRAC MT8-050 , ZETOR 7245 , MT8-132.32 , TZ-4K-14

Uživatelský avatar
vilomino
Příspěvky: 44
Registrován: úte kvě 26, 2009 7:16 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Mulčovač za TZ4K14

#3 Nový příspěvek od vilomino »

pridávam ešte nejaké mulčovače z PL
Přílohy
mulcovacUA.JPG
pl3.jpg
pl2.jpg
pl1.jpg
Moja duša bude chorá, pokiaľ budem bez traktora.

Orešanec
Příspěvky: 370
Registrován: čtv led 01, 2009 12:29 pm

Re: Mulčovač za TZ4K14

#4 Nový příspěvek od Orešanec »

Ja bysom na tvojom mieste aj nadalej pouzival tu ZT152, ak tam nemas problem s priestorom a nechal to tam lezat. Kosil by som to 2-3x za rok. Ak sa nemylim to je prstova listova kosacka bocne nesena.
Akurat to nesmie zostat vo velkej vrstve, lebo by mohlo negativne posobit hnitie.

Ja sam mam profi mulcovac, podobny tomu co mas na obrazku. Nieje to urcene na udrzbu parkov, ale na likvidaciu starych travnych porastov, likvidaciu naletovych drevin, pripadne na kosenie do vinic a sadov, kde niesu vysoke naroky na kvalitu pokosu. Pokial boli nove noze kosilo to dobre aj travu,ale kym som dosiel na to ako to spravne pouzivat vo vinici, tak som rozdrvil zopar kamenov a tie noze aj podla toho vyzeraju. Navyse tento typ mulcovaca nerozhadzuje rozdrvenu travu po ploche, ale skor ma tendenciu mulc ukladat pozdlz bocnych klznych lyzi. Vo vinici je to dokonca vyhoda ak ma spravnu sirku, lebo mne to uklada rovno do kolaji traktora a tym sa ciastocne eliminuje utlak pody. V tvojom pripade to bude ale asi skor nevyhoda.

Uživatelský avatar
petibala
Příspěvky: 98
Registrován: sob pro 24, 2011 7:49 pm
Bydliště: Boskovice

Re: Mulčovač za TZ4K14

#5 Nový příspěvek od petibala »

Příkládám fotky svého podomácky vzrobeného mulčovače. Vždy jsem po něm toužil, až jsem jednou u kámoše oběvil rohový převod z hnojného rozmetadla. No a takhle to dopadlo. Jsem s ním nad míru spokojen. Je fakt že nerozdrtí trávu tak jako horizontální mulčovač, pokud se však tráva poseká tak 3x ročně je to v pohodě.
Přílohy
Obraz021.jpg
IMG_0002.JPG
IMG_0001.JPG

mufik
Příspěvky: 1583
Registrován: pát pro 04, 2009 6:19 pm
Bydliště: Vsetín

Re: Mulčovač za TZ4K14

#6 Nový příspěvek od mufik »

Taky mám něco podobného jak na první fotce,jede to zcela bez problémů,řekl bych že se jedná o blbuvzdorné a bezporuchové řešení.Abych nemusel hrabat udělal jsem si malý nesený sběrací koš /svipper/,posekám,nechám ležet 1 týden,posbírám na hromadu a odvezu.Ještě se musím zbavit ručního nakládání na vlečku.
Není problém to vymyslet složitě,ale jednoduše./Kalašnikov/

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Mulčovač za TZ4K14

#7 Nový příspěvek od Tom »

Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

tk14
Příspěvky: 1295
Registrován: stř pro 03, 2008 7:44 pm
Bydliště: Buda 4,okr.Kutná Hor

Re: Mulčovač za TZ4K14

#8 Nový příspěvek od tk14 »

Ahoj kup mulčovač MUL 800 od pana Šálka,je dražší,ale fakt dobrý,mám ho druhý rok,ještě jsem nože nebrousil a posekáno je suprově,udělal jsem jen výměnu řemenů shořely nevím proč

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Mulčovač za TZ4K14

#9 Nový příspěvek od Tom »

Řemeny tam hoří všem. O závadě se ví, ale s jejím řešením se z nějakého důvodu otálí :-/
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

tk14
Příspěvky: 1295
Registrován: stř pro 03, 2008 7:44 pm
Bydliště: Buda 4,okr.Kutná Hor

Re: Mulčovač za TZ4K14

#10 Nový příspěvek od tk14 »

to nevím,kdo ti říkal,že hoří všem?Lukáš s tím problém nemá

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Mulčovač za TZ4K14

#11 Nový příspěvek od Tom »

Dobře, upravuju - hodně lidem ;-) :friends:
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

tk14
Příspěvky: 1295
Registrován: stř pro 03, 2008 7:44 pm
Bydliště: Buda 4,okr.Kutná Hor

Re: Mulčovač za TZ4K14

#12 Nový příspěvek od tk14 »

můžeš něco o úpravě napsat,třeba SZ moc dík Tome

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Mulčovač za TZ4K14

#13 Nový příspěvek od Tom »

:smich: Ne, nic jsem neupravoval, jenom jsem poopravil to "všem" na "hodně lidem". :)
Co se týká úpravy klínových řemenů, někde se to tady kdysi řešilo, myslím, že stačí dát jiné řemeny a ten problém tam není...
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

tk14
Příspěvky: 1295
Registrován: stř pro 03, 2008 7:44 pm
Bydliště: Buda 4,okr.Kutná Hor

Re: Mulčovač za TZ4K14

#14 Nový příspěvek od tk14 »

kdybys to náhodou našel tak prosím o označení toho řemenu díky

Uživatelský avatar
Tom
Příspěvky: 8866
Registrován: stř črc 04, 2007 6:47 pm
Bydliště: Ostrava

Re: Mulčovač za TZ4K14

#15 Nový příspěvek od Tom »

Poptej se Lukáše, ten by to mohl vědět. Já ani netuším, v jakém vlákně jsem to četl, případně kdo to tak opravil :(
Sháním veškeré možné i nemožné materiály týkající se Agrostroje Prostějov, jeho předchůdců i následovníků. Prospekty, ročenky, dobové fotky, informace, příručky,...
TomAgro@seznam.cz

Odpovědět

Zpět na „Příslušenství k malotraktorům“