ŠTÍPAČKA POLEN ZA TK

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
tk14
Příspěvky: 1295
Registrován: stř pro 03, 2008 7:44 pm
Bydliště: Buda 4,okr.Kutná Hor

ŠTÍPAČKA POLEN ZA TK

#1 Nový příspěvek od tk14 »

Dobrý večer prosím poraďte,máte někdo štípačku na metrová polena za TZ4K14,zapojenou na oryginální čerpadlo?Jaký máte píst?Moc děkuji za rychlou odpověď.

Uživatelský avatar
peťo TK
Příspěvky: 628
Registrován: stř říj 17, 2007 2:47 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: ŠTÍPAČKA POLEN ZA TK

#2 Nový příspěvek od peťo TK »

tk14 píše:Dobrý večer prosím poraďte,máte někdo štípačku na metrová polena za TZ4K14,zapojenou na oryginální čerpadlo?Jaký máte píst?Moc děkuji za rychlou odpověď.
Zdar, nikto to tu nerieši? Na nete som našiel video. Autor videa-gryzly je člen fóra, tak skús cez neho. Žiaľ je napojená na kardan :-/ ,ale cez neutrál na prevodovke a vyradením zadného náhonu by si ju mohol točiť motorovou závislosťou.
http://www.youtube.com/watch?v=CxANqQ2tZsM
Ujo, odveziete ma na traktore?

Dennis
Příspěvky: 10
Registrován: stř bře 18, 2009 6:46 pm

Re: ŠTÍPAČKA POLEN ZA TK

#3 Nový příspěvek od Dennis »

Zdravim,touto myšlenkou se také zabývám,ale chtěl bych vertikální štípačku a také na pohon kardanem,myslím si že by to neutáhlo původní čerpadlo a i oleje tam bude málo

PETER+
Příspěvky: 96
Registrován: úte říj 28, 2008 1:02 pm

Re: ŠTÍPAČKA POLEN ZA TK

#4 Nový příspěvek od PETER+ »

Brat má tiež TK chce si urobiť zaň hydr.štiepačku. Problém je ten že TK hydraulické čerpadlo dáva malý tlak asi 80atm na štiepačku by pasovalo do 160atm ale pozor táto slabosť sa dá vykompenzovať piestom ktorý bude štiepať mal by byť čo najhrubší. Poriešil by som to asi nasledovne vývod na kardán sprevodovať na cca 1500ot+silnejšie čerpadlo čo do tlaku aj do objemu. Piest samozrejme čo najhrubší + nádržka na olej prípadne nejaké filtre a hydr. rozdelovač. Respektíve prerobiť čerpadlo na TKčku za silnejšie a to by bolo riešenie aj pre pripojenie iných mechanizmov resp servo-riadenia.

meshany
Příspěvky: 61
Registrován: pát říj 09, 2009 1:03 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: ŠTÍPAČKA POLEN ZA TK

#5 Nový příspěvek od meshany »

Ahoj mám nesenej štipač do závěsu,pohon originální čerpadlo TZ 4 K 14,jen stim,že jsem vyhodil fabrickej rozvaděč hydrauliky a dal jsem si tam svuj,kterej je tušim ze 180 řezačky na kukuřici,je to kostková skládačka,která se skládala ze 4 kusů,použil jsem jen 3,jedna kostka slouží na kšandy,ta je dvoucestná,tedy i závěs tlačí dolu,ta druhá kostka je také dvoucestná,použivá se na štipač a různé nářadí,třetí kostka je jednocestná,jak u originálu a použivá se na vlečku,jako sklápění,takže tři rychlospojky jsou vyvedeny pod sedačku a mají pohodlný přístup.Štipačka vezme jakékoliv tvrdé dřevo a to na volnoběh motoru,podotykám,že hydraulichý váles je ani ne 40 mm v průměru,to vám řeknu přesně jakmile to změřim,jinak posilám foto a rád poradim tak práci zdar.....Meshany :rally:

honzauta
Příspěvky: 1250
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: ŠTÍPAČKA POLEN ZA TK

#6 Nový příspěvek od honzauta »

Také přemýšlím o štípačce za malotraktor, hydraulika bude poháněná kardanem. K tomu si koupím čerpadlo s převodovkou v typové řadě BG2 se dělají s hydraulickým objemem 14-25 ccm, to znamená, že při otáčkách kardanu 540, má čerpadlo 2052 ot, dává 29 l-53l podle typu při tlaku 200-230 Bar podle typu. Cena v Německu 170 EUR, rozvaděč cca 50 EUR, filtr a zátka 40EUR.

Jako nádrž použiji jakl většího průřezu, který bude sloužit i jako rám štípačky, na jednu stranu přivařím širší pásovinu na vedení klínu a ze zadu několik užších pro vyztužení a zvýšení plochy na chlazení oleje
Přílohy
pumpa.jpg

meshany
Příspěvky: 61
Registrován: pát říj 09, 2009 1:03 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: ŠTÍPAČKA POLEN ZA TK

#7 Nový příspěvek od meshany »

Něco podobného co řikáš jsem také viděl ale zdálo se mě to dost pracné,jen si ten rám pořádně vyztuž nějakejma kolejnicema ať se ti to neohybá,zkrátka bude to mýt ohromné tlaky,jak máš nafocené to čerpadlo s redukcí na kardan,kde ho mohu sehnat?když je seženu,dá se použít nacokoliv,třeba i na pohon bagru servomotory a podobně Meshany 8) 8)

meshany
Příspěvky: 61
Registrován: pát říj 09, 2009 1:03 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: ŠTÍPAČKA POLEN ZA TK

#8 Nový příspěvek od meshany »

:smich: :driver:
Přílohy
Takhle jezdím pro dřevo
Takhle jezdím pro dřevo

honzauta
Příspěvky: 1250
Registrován: čtv úno 12, 2009 8:31 pm

Re: ŠTÍPAČKA POLEN ZA TK

#9 Nový příspěvek od honzauta »

meshany píše:Něco podobného co řikáš jsem také viděl ale zdálo se mě to dost pracné,jen si ten rám pořádně vyztuž nějakejma kolejnicema ať se ti to neohybá,zkrátka bude to mýt ohromné tlaky,jak máš nafocené to čerpadlo s redukcí na kardan,kde ho mohu sehnat?když je seženu,dá se použít nacokoliv,třeba i na pohon bagru servomotory a podobně Meshany 8) 8)
Myslím, že s jaklem 120x120 ty tlaky nic neudělají. Jinak čerpadla s převodovkami i větších průtoků, dále rotátory, ydromotory a jiné komponenty lze objednat na http://stores.shop.ebay.de/Hydro-Handel ... 0QQ_sasiZ1 nebo na http://hydraulikmarkt.name/shop/categor ... =cid%3D%26

meshany
Příspěvky: 61
Registrován: pát říj 09, 2009 1:03 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: ŠTÍPAČKA POLEN ZA TK

#10 Nový příspěvek od meshany »

To by šlo,diky za adresu,můžu dál pokračovat v rozšiřování příslušenství,až to budeš mýt hotové určitě dej vědět,zajimá mě to. :box:

tk14
Příspěvky: 1295
Registrován: stř pro 03, 2008 7:44 pm
Bydliště: Buda 4,okr.Kutná Hor

Re: ŠTÍPAČKA POLEN ZA TK

#11 Nový příspěvek od tk14 »

Nevíte,zda jdou tyto čerpadla i převodovkou koupit i v čechách?Škoda že německy neumím a taky nevím jak bych se s nima domluvil :D

tk14
Příspěvky: 1295
Registrován: stř pro 03, 2008 7:44 pm
Bydliště: Buda 4,okr.Kutná Hor

Re: ŠTÍPAČKA POLEN ZA TK

#12 Nový příspěvek od tk14 »

Ahoj Meshany,jsi li tu ještě,popiš mi prosím tvou štípačku,štípáš i metrové špalky?máš orygo čerpadlo TK?opravdu to rozštípne i tvrdé dřevo moc dík a zatím 8)

meshany
Příspěvky: 61
Registrován: pát říj 09, 2009 1:03 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: ŠTÍPAČKA POLEN ZA TK

#13 Nový příspěvek od meshany »

8) ,jasně správná trefa,jestli sis fšiml na fotce,tak tam mám špalek,slouží jako podpěra pro kratší štípané špalky,když ten špalek,myslim tu podpěru vyhodim,vznikne mě délka mezi koncem zatáhnute pistnice,tedy ostřím klínu a podlahou štipače něco málo přez metr,takže metrové dřevo není problém nadělat,musíš ale mýt ten klín v dostatečném úhlu aby jednak štipal a zároven ten špalek vyvalil dostran,když se ti to nepovede na poprvé odděli,jednoduše ten kus dřeva otočíš obráceně adoštipneš ho z druhé strany.....Čerpadlo jak si se ptal,zustalo podotykám originální,to maďarské tušim,skrátka běžné co se na tyto malotraktory a motory dodávali.Jen ten rozvaděč jsem vyhodil a dal si tam svůj ze 180 řezačky,ten můžeš seřídit na větší tlak,tudiš mu zmnohanásobíš úspěšnost tlaku,jak jsem řek dělal jsem metrové dřevo švestku,dub a jiná tvrdá dřeva a to vše jen na větší volnoběh malotraktoru............Odkud si?,mužu dojed a ukázat :prace: :prace: :prace: :driver: :driver: :

tk14
Příspěvky: 1295
Registrován: stř pro 03, 2008 7:44 pm
Bydliště: Buda 4,okr.Kutná Hor

Re: ŠTÍPAČKA POLEN ZA TK

#14 Nový příspěvek od tk14 »

To teda moc koukám,již jsem vyrobyl štípačku a chtěl bych ji za TK zapojit a kdyby to štípalo jak říkáš,to by bylo fajnové 8) jaký tam máš píst?průměr a délku?

Uživatelský avatar
scuril
Příspěvky: 221
Registrován: sob bře 14, 2009 8:29 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: ŠTÍPAČKA POLEN ZA TK

#15 Nový příspěvek od scuril »

chlapy,chcete sem pár fotek štípačky co jsem dělal s kamošama? Sice se nedá(aspon zatím)připojit k TK, ale když s ní potřebuju přejet,tak ju zapojím.

Odpovědět

Zpět na „Příslušenství k malotraktorům“