vymena motoru na MT8 070 MINI

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Pavel Grabec
Příspěvky: 2
Registrován: ned lis 19, 2017 9:53 am
Bydliště: Hodonin

vymena motoru na MT8 070 MINI

#1 Nový příspěvek od Pavel Grabec »

Dobry den
prosim o radu s vymenou motoru.mam vybrane 2 typy bud berlan 13 hp nebo lifan 15 hp s elektrickym startem.
Ma nekdo zkusenosti s temito motory?
Jaky smysl otaceni mam vybrat?
jeste jeden dotaz je normalni ze me nejde dobre radit redukce?
nekdy to jde zaradit ihned jindy musim popojizdet zkouset nekolikrat nez tam zapadne.
dekuji za odpovedi

texi
Příspěvky: 307
Registrován: úte pro 04, 2012 6:08 pm
Bydliště: Chlumec n.C.

Re: vymena motoru na MT8 070 MINI

#2 Nový příspěvek od texi »

Ahoj,ohledně motoru neporadím . Redukce u mého stroje jde zařadit trocha s obtížemi, ale spíš jde na měkčím povrchu při zatáčení.Při přímém směru jízdy ji většinou nezařadím.
MT8-070MINI motor BS11Hp I/C 1992
MFD-019 motor BS5Hp 1994

Flydali
Příspěvky: 241
Registrován: čtv čer 27, 2013 8:27 pm
Bydliště: okr. Kyjov

Re: vymena motoru na MT8 070 MINI

#3 Nový příspěvek od Flydali »

texi píše:Ahoj,ohledně motoru neporadím . Redukce u mého stroje jde zařadit trocha s obtížemi, ale spíš jde na měkčím povrchu při zatáčení.Při přímém směru jízdy ji většinou nezařadím.
... vitaj Slovane,.... Texi, na miníkovi je nějaká redukce ??... Neměli jste na mysli uzávěrku diferenciálu ?... Tak tu bych radil zapínat jenom na měkkém podloží a to jenom, když začne prokluzovat jedno kolo. Při oračce, vyorávání a podobně. Ano. v přímém směru nejde zařadit, jenom, když jedno z kol prokluzuje. Jestli vám můžu dát radu, tak uzávěrku používat jenom v přímém směru jízdy, nikdy né na silnici a ještě k tomu do zatáčky...!!! Já jsem si tak oddělal diferák, vylámal jsem v něm zuby ..!!! Já vím, reaguju pozdě, ale třeba si to někdo přečte, ještě než zkončí zima a vyrazí s miníkem na pole ...
... mějte se fanfárově,...

Flydali
Příspěvky: 241
Registrován: čtv čer 27, 2013 8:27 pm
Bydliště: okr. Kyjov

Re: vymena motoru na MT8 070 MINI

#4 Nový příspěvek od Flydali »

Pavel Grabec píše:Dobry den
prosim o radu s vymenou motoru.mam vybrane 2 typy bud berlan 13 hp nebo lifan 15 hp s elektrickym startem.
Ma nekdo zkusenosti s temito motory?
Jaky smysl otaceni mam vybrat?
jeste jeden dotaz je normalni ze me nejde dobre radit redukce?
nekdy to jde zaradit ihned jindy musim popojizdet zkouset nekolikrat nez tam zapadne.
dekuji za odpovedi
... vitaj Slovane,... Pavle z Hodonína,... vem to tak,... že původní motor B@S má výkon 11HP, klidně ho můžeš vyměnit za silnější Hondu. Berlan Lifan, ale už s elstartem, je to výhoda, nemusíš tahat za šňůru, ale musíš si dát pozor na průměr hřídele. U orginálu B@S je 25,4 mm, a některé motory těch značek, za co ho chceš vyměnit, múžou mět 25,0 mm . To by potom bylo volné uložení v unašeči hardyspojky, a kvedlalo by ti to tam a brzy by se to vymlátilo a zbyly by ti oči pro pláč ..!!! Pokud to nemáš jinak ...ale to pochybuju,... doufám, že mě rozumíš, o co jde ... Zbytečně bych nezvyšoval výkon motoru , aby ti neodešly hardyny, spojka a převodovka, ty nejsou na to stavěné, myslím tím, výkony 15HP a výš ... Ale koho znám z fóra, tak je to Igor starší nebo Stevo a tí měli nebo ještě mají na miníkovi Berlana, tí by ti mohli o tom něco říct, jsou to borci a mají přehled ... Co se týká smyslu otáčení, co vím, tak všechny tyto motory mají Smysl otáčení CCW (proti směru hod. ručiček při pohledu na hřídel)....
... měj se fanfárově a promiň, že reaguju , až teď ...

texi
Příspěvky: 307
Registrován: úte pro 04, 2012 6:08 pm
Bydliště: Chlumec n.C.

Re: vymena motoru na MT8 070 MINI

#5 Nový příspěvek od texi »

Flydali samo, že máš recht - uzávěrka ne redukce. Dík za opravu.
MT8-070MINI motor BS11Hp I/C 1992
MFD-019 motor BS5Hp 1994

ZbS
Příspěvky: 3
Registrován: pát čer 10, 2016 5:41 pm
Bydliště: Pardubice

Re: vymena motoru na MT8 070 MINI

#6 Nový příspěvek od ZbS »

Ahoj všem,já jsem použil motor HG 390 QE,je to levnější obdoba Lifanu,pokud zde někdo použil tento nebo Lifan jak jste napojily páčku ovládání plynu?toto ještě nemám dořešeno,díky

Uživatelský avatar
thovt
Příspěvky: 5433
Registrován: pát pro 27, 2013 12:12 am
Bydliště: Město královen

Re: vymena motoru na MT8 070 MINI

#7 Nový příspěvek od thovt »

Tak si sundej celý vzduchový filtr ať vidíš celý karburátor, jde udělat nožní i ruční plyn.

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“