Trdlo TK14

TK, MT, Vinea, Cabrio, Vega, Yukon, Farmář

Moderátoři: Tata, Tom

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jožo Kovalčík
Příspěvky: 499
Registrován: ned říj 16, 2011 2:05 pm
Bydliště: Rožňava

Re: Trdlo TK14

#61 Nový příspěvek od Jožo Kovalčík »

Ja si nemyslím, že je ten lis až tak podarený, ten zberač je dosť úzky, čo s tým mám zberať, čerstvý zákos po ŽTR -ke alebo pás sena, ktorý býva vysoký a široký pol metra aj viac. A potom nielen že tieto balíky vyzerajú ako nepodarky, ale ešte treba každú chvílu zastavovať, keď viaže balík, lis na malé hranaté balíky je omnoho lepší, netreba stáť vôbec a zberač je dostatočne široký.

https://www.ok-traktory.cz/kimy/eshop/4 ... ate-baliky

A za TK by som nepripínal ani tento CAEB.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Trdlo TK14

#62 Nový příspěvek od Antony30011 »

Tomu lisu se samozřejmě musí přizpůsobit řádky sena (u mě třeba jeden záběr polskýho TONu). Určitě to nebude brát jako na malé hranaté ani lis na velké kulaté. Ale jde to. A jede to. Za 90 k (čínský na malé) nic lepšího nového nepořídíš. Ty čínský na malý hranatý, toho bych se bál :tyty: ten na kulaté je poměrně jednoduchý - ložiska, řetěz a pákový mechanismus. Sukovací mechanismus na hranatém je hodinářská práce... a pak to na těch starých dojebaných lisech dopadá. A nepovedené? No, jsou v provázku, ne v síti. Za mě - balit seno do sítě je finanční nesmysl :-/ to se vyplatí u senáže pro dokonalé vytlačení vzduchu pod folií. Ale při 2-3 tis balíkách ročně bych se u sítě nedoplatil, provázku stačí 3-4 kluba PP 500
Souhlasím s Tebou, že za TK by jsem nepřipínal žadný lis. Ale zakladatel sekce je pro to zřejmě pevně rozhodnut, psal jsem mu to už na 1. stránce. Z čeho se zblázní bude vázání. Ty lisy na malé kulaté jsou vhodné pro traktory s dvojitou spojkou. Jinak u každýhé balíku vyřazovat a po vyklopení zase řadit? Fuuuuu :pistol:

Trdlo
Příspěvky: 90
Registrován: pon zář 25, 2017 5:39 pm
Bydliště: Lípnik

Re: Trdlo TK14

#63 Nový příspěvek od Trdlo »

řadit musíš vždy u lisu na kulaté balíky a mírné zpomalení budu řešit volnoběžkou

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Trdlo TK14

#64 Nový příspěvek od Antony30011 »

Nechápu, jak toto myslíš.

Volnoběžku ten lis neutáhne a navíc, je to nesmysl. Mám na něm taky kardan s volnoběžkou, ale z důvodu vhodné délky. Plus když ten lis "váže" - omotává balík, musí mít výkon stejně jak při sbírání, nebo o něco menší (dle rychlosti, jakou jede páka se špagátem). Tento úkon trvá několik vteřin. Opakuji, to volnoběžka neutahá. Takže s TK bez dvojité spojky se připrav na - zařadíš -> jedeš a ozve se pípnutí plného lisu -> vyřadíš -> plyn, aby se točil kardan a zavázal balík + vyhodit balík pákou -> zařadit -> vzhůru na další balík.
Rozdíl oproti traktoru s dvojitou spojkou je markantní!!! Na takovém traktoru zařadíš na začátku lisování a při "hotovém" balíku, vázání a vyhazování balíku jen přišlápneš spojku do půlky. Pak ji pustíš a zas jedeš, bez vyřazování ;-)

Na tvojem místě bych se zajel k někomu podívat ;-) už nás ty lisy má povícero po republice...

Trdlo
Příspěvky: 90
Registrován: pon zář 25, 2017 5:39 pm
Bydliště: Lípnik

Re: Trdlo TK14

#65 Nový příspěvek od Trdlo »

já mám zato že volnoběžka funguje tak že když se zastaví vývod na traktoru tak se stroj volně točí a aji kdyby se ten lis na sekundu zastavil tak čemu to vadí?

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 13210
Registrován: pát říj 21, 2011 9:29 pm
Bydliště: Brněnsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Trdlo TK14

#66 Nový příspěvek od Antony30011 »

Víš co, to je zbytečný :) o zprávu vejš ti píšu, že lis tu volnoběžku neutočí. Dokonce ti píšu, že na lisu i kardan s volnoběžkou mám, skrz délku. Lis není mulčovač, který se vydrží točit ještě dvě minuty na volnoběžce. Ale komu není rady.... hodně zdaru s lisem za TK 8)

Trdlo
Příspěvky: 90
Registrován: pon zář 25, 2017 5:39 pm
Bydliště: Lípnik

Re: Trdlo TK14

#67 Nový příspěvek od Trdlo »

nevidím vtom problém aby to tefungovalo i kdiž by tam byla volnoběžka zbitečná tak čemu vadí že se lis na chvilku zastaví?

PULDrapalik
Příspěvky: 4581
Registrován: stř pro 30, 2009 10:14 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Trdlo TK14

#68 Nový příspěvek od PULDrapalik »

Lisu to nevadí,jen se blbě vyndává kvalt u traktoru,co lisu docela vadí sou vysoké otáčky vývodového hřídele,je konstruován na 540 ot.

peyrak
Příspěvky: 1239
Registrován: sob bře 15, 2014 5:45 am
Bydliště: Rychnovsko

Re: Trdlo TK14

#69 Nový příspěvek od peyrak »

lisu to nevadí, ale pak ho musíš znova roztočit

Uživatelský avatar
fidlaz
Příspěvky: 638
Registrován: pon lis 18, 2013 9:06 pm
Bydliště: na hané

Re: Trdlo TK14

#70 Nový příspěvek od fidlaz »

,,Rozdíl oproti traktoru s dvojitou spojkou je markantní!!! Na takovém traktoru zařadíš na začátku lisování a při "hotovém" balíku, vázání a vyhazování balíku jen přišlápneš spojku do půlky.'' :nene: :nene: :nene:

Jezdil sem s crystalem a lisem na kulaté balíky a při každém vázaní musíš zastavit a vyřadit nebo se za chvíly můžeš rozloučit se spojkou,
aj u nových traktorů se vždy vyřazuje
Obrázek

Trdlo
Příspěvky: 90
Registrován: pon zář 25, 2017 5:39 pm
Bydliště: Lípnik

Re: Trdlo TK14

#71 Nový příspěvek od Trdlo »

Obrázek
Obrázek
:prace:

Trdlo
Příspěvky: 90
Registrován: pon zář 25, 2017 5:39 pm
Bydliště: Lípnik

Re: Trdlo TK14

#72 Nový příspěvek od Trdlo »

Prosím o pomoc a radu rozebírám převodovku dávám dohromady náhradní díly a díl pozice je 23, 24 značeno v knize tak ve skřiní tyto díly nemam a ani bych je tam nenapasoval muselo by to být jiné už to někdo řešil to skládal Obrázek

Uživatelský avatar
GeorG9
Příspěvky: 871
Registrován: sob říj 26, 2013 6:30 pm
Bydliště: okr.Prostějov

Re: Trdlo TK14

#73 Nový příspěvek od GeorG9 »

Gufero a ložisko. Tys tam neměl tyto díly? To se mi nezdá :vysmech:

Trdlo
Příspěvky: 90
Registrován: pon zář 25, 2017 5:39 pm
Bydliště: Lípnik

Re: Trdlo TK14

#74 Nový příspěvek od Trdlo »

važně ne ani to tam nedám

Uživatelský avatar
Jožo Kovalčík
Příspěvky: 499
Registrován: ned říj 16, 2011 2:05 pm
Bydliště: Rožňava

Re: Trdlo TK14

#75 Nový příspěvek od Jožo Kovalčík »

Záleží od toho, kde ich hladáš na lavej strane tieto diely nenájdeš.

Odpovědět

Zpět na „Naše malotraktory“